Капак Юпанкі (апо кіспай): відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
Заміна ''одружився на'' -> ''одружився з''
м (Шаблон:Картка:Особа -> Шаблон:Особа)
м (Заміна ''одружився на'' -> ''одружився з'')
 
Вважаючи, що цією найважливішою перемогою він реабілітувався перед Інкою Пачакутеком, Капак Юпанкі зважився повернутися до Куско. Залишивши в Кахамарці значну залогу, він з іншою частиною свого війська швидко попрямував до центральних районів імперії.
 
В цій ситуації Сапа Інка видав наказ про страту Капака Юпанкі. Достеменно незрозуміло причину цього. За однією версією, за незмогу знищити чанка. За іншою — саме за свій успіх у захопленні Кахамарка й ця звитяга перевершила успіхи Пачакутека, а тому підняло авторитет Капак Юпанкі. З огляду на це Пачакутек міг побоюватися щодо амбіцій Капак Юпанкі, який був одружений наз представниціпредставницею знатного роду з підкореної держави чанка. До того ж у війську останнього перебував аукі (спадкоємець трону) [[Тупак Юпанкі]]. Ще однією версією є спроба підняти авторитет аукі Тупак Юпанкі, приписавши тому успіхи північного походу.
 
У 1465 році Капак Юпанкі та його найближчого помічника Уайна Юпанкі в Ліматампу («Місті пророцтв») було арештовано посланцями Сапа Інки, а незабаром страчено через повішення. Військо з багатствами до Куско привели Тупак Юпанкі та Апу Янкі.
2 382 807

редагувань

Навігаційне меню