Відмінності між версіями «Іван Асен I»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
422 байти додано ,  1 місяць тому
м (→‎top: щоб змінити розмір файлу, додайте, будь ласка, відповідний параметр шаблону // за допомогою AWB)
== Життєпис ==
[[Файл:Second Bulgarian Empire (1185-1196).png|міні|праворуч|270пкс|Болгарія за часів Петра IV та Івана Асена I]]
[[1185]] року на території болгарських земель, які тоді належали [[Візантія|Візантії]], спалахнуло повстання під керівництвом ТодораТеодора та Івана Асенів. Імператор [[Ісаак II Ангел]] спорядив кілька кампаній проти болгар, та восени [[1185]] та [[1186]] року успіх був на стороні повстанців. [[1187]]-го візантійський імператор знов відрядив військо до Болгарії. Після ж невдалої облоги фортеці [[Ловеч]], він змушений був укласти із повстанцями мир, що фактично означало відродження Болгарської держави.
26 жовтня 1185 р. в церкві св. Дмитра Солунського в м. Тирново брати проголосили незалежність Болгарії. Теодора було [[Коронація в Болгарії|короновано]] й він прийняв тронне ім'я Петро IV та титул "цар", а Іван став його співправителем.
 
Імператор [[Ісаак II Ангел]] спорядив кілька кампаній проти болгар, та восени [[1185]] та [[1186]] року успіх був на стороні повстанців. [[1187]]-го візантійський імператор знов відрядив військо до Болгарії. Після ж невдалої облоги фортеці [[Ловеч]], він змушений був укласти із повстанцями мир, що фактично означало відродження Болгарської держави.
 
Одним з перших державних питань, якими зайнялися брати, була проблема церкви. Землі знаходилися під юрисдикцією архієпископа Охридського. Та оскільки, кожна незалежна держава повинна мати власну церкву, головою церкви обрали [[пресвітер]]а Василія, який став [[патріарх]]ом Василієм I. Він, в свою чергу, коронував Тодора на царство під іменем Петро IV. Це ймення мало показувати наступність щодо спадковості нової держави [[Перше Болгарське царство|Першому Болгарському царству]] і попереднім правителям. Іван Асен I став співправителем брата.
15 067

редагувань

Навігаційне меню