Єпархія Української православної церкви (Московського патріархату): відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
https://www.bbc.com/ukrainian/news-46632682 церква має підкорятись закону України. а не росії.
Рядок 4: Рядок 4:
== Порядок створення ==
== Порядок створення ==


[[Єпархія]] Української православної церкви створюється за рішенням [[Священний синод УПЦ МП|Священного синоду]] з подальшим ухваленням [[Собор єпископів УПЦ МП|Собором єпископів Української православної церкви]].
[[Єпархія]] Російської православної церкви в Україні створюється за рішенням [[Священний синод УПЦ МП|Священного синоду РПЦвУ]] з подальшим ухваленням [[Собор єпископів УПЦ МП|Собором єпископів Російської православної церкви в Україні]].


Межі єпархій на території [[Україна|України]] визначаються і змінюються [[Священний синод УПЦ МП|Священним синодом Української православної церкви]] з подальшим ухваленням [[Собор єпископів УПЦ МП|Собором єпископів Української православної церкви]].
Межі єпархій на території [[Україна|України]] визначаються і змінюються [[Священний синод УПЦ МП|Священним синодом Російської православної церкви в Україні]] з подальшим ухваленням [[Собор єпископів УПЦ МП|Собором єпископів Російської православної церкви в Україні]].


У кожній єпархії існують органи єпархіального управління, що діють у межах, визначених [[канон]]ами та [[Статут УПЦ МП|Статутом про управління Української православної церкви]].
У кожній єпархії існують органи єпархіального управління, що діють у межах, визначених [[канон]]ами та [[Статут УПЦ МП|Статутом про управління Російської православної церкви в Україні]].


Для задоволення церковних потреб у єпархіях можуть бути створені необхідні єпархіальні установи, діяльність яких регламентується синодально ухваленими і затвердженими положеннями.
Для задоволення церковних потреб у єпархіях можуть бути створені необхідні єпархіальні установи, діяльність яких регламентується синодально ухваленими і затвердженими положеннями.

Версія за 14:36, 13 листопада 2020

Карта єпархій

Єпархія Російської православної церкви в Україні[1] — це церковно-адміністративна одиниця Російської православної церкви в Україні, місцева (помісна) церква[2], що очолюється єпархіальним архієреєм й об'єднує єпархіальні установи, благочиння, парафії, монастирі, подвір'я (подвор'я), духовні навчальні заклади, братства, сестринства, місії[3]. Станом на лютий 2011 Російська православна церква в Україні складається з 45 єпархій.

Порядок створення

Єпархія Російської православної церкви в Україні створюється за рішенням Священного синоду РПЦвУ з подальшим ухваленням Собором єпископів Російської православної церкви в Україні.

Межі єпархій на території України визначаються і змінюються Священним синодом Російської православної церкви в Україні з подальшим ухваленням Собором єпископів Російської православної церкви в Україні.

У кожній єпархії існують органи єпархіального управління, що діють у межах, визначених канонами та Статутом про управління Російської православної церкви в Україні.

Для задоволення церковних потреб у єпархіях можуть бути створені необхідні єпархіальні установи, діяльність яких регламентується синодально ухваленими і затвердженими положеннями.

Єпархіальний архієрей

Єпархіальний архієрей (правлячий архієрей, правлячий єпископ) є спадкоємцем влади від апостолів, предстоятелем місцевої (помісної) церквиєпархії, що канонічно керує нею за соборного сприяння кліру й мирян[3]. Він обирається і призначається Священним синодом Української православної церкви й одержує відповідний указ Митрополита Київського і всієї України. За потребою для допомоги єпархіальному архієреєві Священним синодом Української православної церкви призначаються вікарні єпископи з обсягом повноважень, які визначаються єпархіальним архієреєм. Архієрей має титул, який включає назву кафедрального міста. Кандидати в архієрейський сан обираються у віці не молодше 30 років з чернецтва або з осіб білого духовенства, які не є одруженими, з обов'язковим постриженням у чернецтво. Кандидат, якого обирають, має відповідати високому званню єпископа за моральними якостями та загальною і богословською освітою.

Єпархіальні збори

Докладніше: Єпархіальні збори

Єпархіальні збори на чолі з єпархіальним архієреєм є найвищим органом управління єпархією. До складу Єпархіальних зборів входять представники кліру, чернецтва та мирян, які проживають на території єпархії. Збори скликаються єпархіальним архієреєм за потребою, але не рідше одного разу на рік. Серед функцій єпархіальних зборів є обрання делегатів на Собори та членів Єпархіальної ради.

Єпархіальна рада

Докладніше: Єпархіальна рада

Єпархіальна рада на чолі з єпархіальним архієреєм є наступним після Єпархіальних зборів органом управління єпархією Української православної церкви. Єпархіальна рада підзвітна єпархіальному архієрею і Єпархіальним зборам. Рада створюється за благословенням єпархіального архієрея і складається не менше ніж з чотирьох осіб у пресвітерському сані, половина з яких призначається єпархіальним архієреєм, а інші обираються Єпархіальними зборами на один рік. Головою Єпархіальної ради є єпархіальний архієрей. Рада засідає регулярно, але не рідше одного разу на квартал. Серед функцій Єпархіальної ради: обрання учасників Єпархіальних зборів, визначення меж благочинь і парафій, церковне судочинство у межах єпархії.

Управління єпархій та інші єпархіальні установи

Управління єпархій (Єпархіальні управління) та інші єпархіальні установи покликані допомагати єпархіальному архієрею у здійсненні місіонерської, видавничої, інформаційної, соціально-благодійної, освітньо-виховної, будівничо-реставраційної, господарської діяльності тощо. Єпархіальний архієрей здійснює вищий нагляд за їхньою роботою і призначає працівників, згідно зі штатним розкладом. Діяльність єпархіальних установ регламентується положеннями, ухваленими Священним синодом Української православної церкви, та розпорядженнями єпархіального архієрея

Благочиння

Єпархія поділяється на благочинницькі округи на чолі з благочинними, яких призначає єпархіальний архієрей. Межі благочинь та їхні найменування визначаються єпархіальним архієреєм з Єпархіальною радою. За благословенням єпархіального архієрея благочинний може скликати священиків на братські наради з метою розгляду нагальних для благочиння церковних потреб. Благочинний щорічно подає єпархіальному архієрею звіт про стан благочиння та про свою роботу, за встановленою формою.

Єпархії Української православної церкви

Станом на березень 2010 Українська православна церква складається з 44 єпархій та 17 вікаріатів (у межах єпархій). Усі єпархії розташовані на території України, закордонних єпархій немає, що відповідає православному канонічному праву. Утім, Статут Української православної церкви не забороняє створення єпархій за кордоном.

Див. також

Примітки

  1. У статті на позначення Російської православної церкви в Україні у єдності з Московським патріархатом застосовується її офіційна назва — Російська православна церква в Україні(Російська Православна Церква в Україні), РПЦвУ або Київська митрополія.
  2. Богословський термін «τοπικη εκκλεσια» буквально перекладається як «місцева церква» й означає громаду віруючих певної місцевості, що очолюється єпископом (тобто приблизно відповідає єпархії). Існує церковнослов'янська традиція передавати термін як «помісна церква», хоч такий варіант у російській традиції застосовується зазвичай до автокефальних Церков.
  3. а б Статут про управління Української Православної Церкви [Архівовано 12 серпень 2010 у Wayback Machine.].

Посилання

Сайти