Відмінності між версіями «Поправка Хатчинсона до принципу Гаузе»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
нема опису редагування
(Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15))
м
 
'''Поправка ХатчинсонаГатчинсона до Принципу ГаузеҐаузе'''. [[Джордж Евелін Хатчинсон Гатчинсон|Джордж ХатчинсонГатчинсон]] (1961) показав, що [[принцип конкурентного виключеннявитіснення]] ([[Принцип ГаузеҐаузе]]) не діє, коли час помітних сезонних змін середовища менший або дорівнює тому, який потрібний для витіснення одного виду іншим. Отже, чим коротший [[життєвий цикл]] особин даногоцього [[вид (біологія) | виду]], тим менше застосовний до нього принцип [[Гаузе Георгій Францович | ГаузеҐаузе]].
 
Георгієвський О. Б. і Попов Є. Б.<ref>{{ref-ru}} Георгиевский А. Б., Попов Е.&nbsp;Б.&nbsp;Комменсализм как фактор эволюции // ВИНИТИ, Наука и Техника.&nbsp;— Спб.: Изд-во АН СССР, 1975.</ref><ref>{{ref-ru}} Георгиевский А. Б., Попов Е.&nbsp;Б.&nbsp;Комменсализм как фактор эволюции // Белые пятна эволюции.&nbsp;— М.: Просвещение, 1987.</ref> стверджували, що принцип ГаузеҐаузе не є законом і не регулює на всі 100%стовідсотково відносини чисельностейчисельності між видами, що характеризуються навіть 100%-нимцілковитим збігом кормових [[Ніша екологічна | еконіш]], оскільки винищувальній [[конкуренціяКонкуренція (біологія) | конкуренції]] за харчовий факторчинник протидіє [[коменсалізм Коменсалізм| коменсальна]] розбіжність (КР). У підсумку величезне число видів у природі існує саме за рахунок цієї форми екологічної розбіжності видів.
 
Саме ''коменсальна розбіжність'' підтримує <!-- (маючи на увазі як неминучість)--> вражаюче [[різноманіття]] видів у [[екосистема]]х.
== Див. також ==
* [[Планктонний парадокс]]
* [[Джордж Евелін Хатчинсон]]
* [[Принцип конкурентного виключення]]
* [[Принцип Гаузе]]
* [[Конкуренція (біологія)]]
* [[Коменсалізм]]
6476

редагувань

Навігаційне меню