Відмінності між версіями «Греція»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жодних змін в розмірі ,  3 місяці тому
нема опису редагування
Чотири п'ятих території країни займають гори та пагорби, через що Греція вважається третьою серед найбільш гористих країн Європи, після [[Норвегія|Норвегії]] та [[Албанія|Албанії]]<ref>[http://www.greeceindex.com/About_Greece/Greece_Geography_Mountains.html Гори Греції]</ref>. Гора [[Олімп]] із піком Мітікос висотою 2&nbsp;917&nbsp;м&nbsp;— найвища в Греції. Завдяки легендарному [[пантеон]]у давньогрецьких олімпійських богів вона сьогодні є одним з найпопулярніших маршрутів як для альпіністів, так і для туристів.
 
[[Західна Греція]] вкрита низкою озер та боліт, переважно в області гірського пасма [[Пінд]]. Останнє є продовженням гірської системи [[ДінарськіДинарські Альпи|Динарських Альп]] і сягає максимальної висоти 2&nbsp;637&nbsp;м&nbsp;— вершина [[Смолікас]]. Динарські Альпи простягаються через центральний [[Пелопоннес]], перетинають острови [[Кітера]] та [[Антикітера]], [[Егейське море]] та закінчуються на острові [[Крит]]. Дослідження тектоніки регіону довели, що острови Егейського моря є піками підводного продовження гірської системи. Сам Пінд характеризується високими, крутими вершинами, тут широко розвинені [[карст]]ові ландшафти.
 
На північному сході Греції розташований інший гірський масив&nbsp;— [[Родопі]], який в межах країни займає всю територію периферії [[Східна Македонія та Фракія|Східної Македонії та Фракії]]. Ця область вкрита густими прадавніми лісами. Широко відомий за межами Греції заповідник «Ліс Дадіа»<ref>[http://www.greekembassy.org/embassy/content/en/Article.aspx?office=1&folder=228&article=259 Dadia Forest Wildlife Reserve&nbsp;— Посольство Греції (Вашингтон, США)]</ref><ref>[http://www.malawicichlidhomepage.com/aquainfo/evros_dadia.html Evros Delta & Dadias Forest&nbsp;— An unforgettable experience]</ref> в адміністративному плані належить до [[Номи Греції|ному]] [[Еврос]], що на крайньому північному сході країни. Просторі рівнини розташовані головним чином у периферіях [[Фессалія]], [[Центральна Македонія]] та [[Фракія]]. До них приурочені основні сільськогосподарські регіони Греції.
114 965

редагувань

Навігаційне меню