Відмінності між версіями «Копана (Association Football)»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
 
Брошура «Копана (Association Football)» складається з 18 сторінок формату 115х150 мм. Вона видана Володимиром Лаврівським власним коштом накладом 500 примірників. Тираж виготовлявся львівською друкарнею, що мала назву «Уділова». Сьогодні оригінал в одному екземплярі зберігається у [[Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника|Львівській національній науковій бібліотеці ім. Василя Стефаника]] (відділ україніки), де його знайшов історик футболу [[Паук Олександр Павлович|Олександр Паук]].
 
На обкладинці брошури зазначено, що видання здійснене «після Осипа Клєнки». Як вдалося з'ясувати київському історику футболу Володимиру Банясу, йдеться про чеського спортивного діяча [[Йозеф Кленка|Йозефа Кленку]]: фактично «Копана» є перекладом його книжки «Pravidla hry kopaný míč [foot-ball]» («Правила гри в копаний м'яч [foot-ball]»), що вийшла друком 1897 року.
 
Структурно брошура складається з двох частин (окрім обкладинки і титульної сторінки), причому друга (с. 11–18) у багатьох аспектах дублює першу (с. 3–11). Зміст «Копаної» — виклад існуючих на той момент [[Правила гри у футбол|правил гри у футбол]].
 
== Перевидання 2019 року ==
У лютому 2019-го побачило світ [[Репринт|репринтне]] перевидання «Копаної». До оригінального тексту додали нову (стилізовану під першодрук) обкладинку, заключне слово, словничок застарілої лексики та вихідні дані. Перевидання здійснене коштом Володимира Баняса накладом 50 примірників у столичному видавництві «Арт Економі».
 
== Джерела ==

Навігаційне меню