Відмінності між версіями «Сухорський Андрій Петрович»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
брати Сухорські
м (брати Сухорські)
Заслужене визнання митцеві принесли твори з лемківської тематики, які сміливо можна трактувати творами професіального мистецтва. Це «Лемко-вівчар", «Лемко-різьбяр», «Лемко в чугані», «Лемко везе дрова» та інші. Віртуозна багатофігурна композиція «Переселення» (1985, Музей українського народного декоративного мистецтва, Київ). Понад сто найкращих його творів представлені в експозиціях музеїв Москви, Санкт-Петербурга, Києва, Львова та інших міст.
 
А. Сухорський-активний громадський діяч, член правління Фундації дослідження Лемківщини у Львові, заступник голови Комітету Лемківської церкви Володимира і Ольги в Шевченківському гаю. Професійними митцями-скульптурами є сини Сухорського — Вододимир Сухорський (8.VIII.1957, Львів) і Андрій Сухорський (2.VIII.1960, Львів), обидва члени Спілки художників України (з 1989). Вони автори багатьох скульптурних творів з дерева та інших матеріалів.
митцями-скульптурами є сини Сухорського-Вододимир (8.VIII.1957, Львів)і Андрій (2.VIII.1960, Львів),
обидва члени Спілки художників України (з 1989). Вони автори багатьох скульптурних творів з дерева та інших матеріалів.
 
Окремі твори [[брати Сухорські]] виконали спільно: це багатофігурний комплекс «Захар Беркут» (1986), проект пам'ятника князю Данилу Галицькому (1987), проект пам'ятника Тарасові Шевченкові у Львові (1988). У 1994 р.році у Львові відкрито пам’ятник Т.Шевченкові авторства братів Сухорських (у 1996р.1996 році завершено всі додаткові роботи). У 1997 році стали переможцями конкурсу на кращий проект пам'ятнику Юрію Змієборцю у місті Львові. Пам'ятник відкрито в 1999 році.
 
Брати Сухорські живуть і творять у Львові.
===Література===
*{{ЕУ}}
 
== Посилання ==
* [http://sukhorski.awardspace.com/bioua.htm Брати Сухорські]
 
[[Категорія:Персоналії Су]]

Навігаційне меню