Аплікація: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
130 байтів додано ,  12 років тому
нема опису редагування
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Створена сторінка: '''Аплікація''' (від латини - applicatio ) накладання, пристосовування, приєднання до якоїсь пове...)
 
Немає опису редагування
 
'''Аплікація''' (від латини - applicatio ) накладання, пристосовування, приєднання до якоїсь поверхні.
 
 
[[Файл:Coptic rondel.jpg|міні|праворуч|200пкс|Коптський медальон з двома вершниками, Нью-Йорк.]]
* Аплікація ( кравецька ) має давні корені та використання. Кравці та ткачі виготовляли смуги тканих, вишитих [[орнамент]]ів, які нашивали на одяг. Техніка кравецької аплікації, наприклад, мала широке використання в добу [[еллінізм]]у в Північному Єгипті. Модними були льняні туніки з нашитими тканими медальонами - аплікаціями. Сюжети медальонів були різні( зображення місцевих чи грецьких богів, диких звірів, рослинні, пізніше християнські мотиви ) і виготовлялися в техніці, схожій на сучасний [[гобелен]]. Посушливий клімат сприяв збереженню цих тканих аплікацій донині в пожованнях[[поховання]]х. Коптскі тканини давно предмет колекціонування великими музеями світу.
 
Аплікація ( кравецька )широко використовує
Незвичні зразки аплікацій з використанням несподіваних матеріалів дали сучасні [[дизайнер]]и в концертних сукнях та костюмах.
[[Файл:Ravers.jpg|міні|праворуч|200пкс|]]
 
* Аплікація не обов'язково має ткані матеріали. В якості накладених та зафіксованих частин можуть бути частини обробленої шкіри з хутром чи без нього, золоті пластини з орнаментами чи зображеннями, стародавні монети тощо. Техніку аплікацій з золотими пласнинками широко використовували [[скіфи]]. Саме завяки непограбованим скіфським [[поховання]]м можна відтворити тогочасний [[одяг]] та місця розташування золотих пластин на ньому.
* Аплікація ( медична ) - це прикладення чи нанесення ліків на шкіру чи слизову оболонку, як засіб повільного та тривалаготривалого в часі введення ліків. При цьому застосовуються рідкі або мазеподібні препарати, які прикладаються до шкіри пацієнта з лікувальною метою. Деякі ліки добре розчиняються в ротовій порожнині без ковтання.
 
* Аплікація ( в літературі )це внесення в авторський текст загальновідомого виразу, прислів'я як пряму або близьку до нього цитату.
* Аплікація ( в створенні [[меблі]]в)- це дешевий спосіб декорування типових меблів заради надання їм виразності, індивдуальності, причетності до якогось стилістичного напрямку( шинуазрі, етно ). Дешевим різновидом аплікації в меблярстві є [[декупаж]] на відміну від коштовних та трудоміських засобів декору типу [[маркетрі]], [[інтарсія]], [[інкрустація]] пластинами перламутру, панциря черепах, [[рельєф]]ів з простої чи золоченої [[бронза|бронзи]].
 
Декупаж ( аплікація в створенні декору меблів аматорами ) широко підтриманий капіталістичним виробництвом шляхом створення нових клеїв ( потчів ) для дерева, [[фанера|фанери]], [[порцеляна|порцеляни]], , засобів для краке, особливих паперів чи плівок з відповідними малюнками, фігурних [[компостер]]ів, лаків та фарб.
== Джерела ==
* {{УРЕ}}, Том 4, К., 1979
Анонімний користувач

Навігаційне меню