Відмінності між версіями «Жан Мабільон»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
категоризація, вікіфікація
(категоризація, вікіфікація)
[[ImageФайл:Jean Mabillon.JPG|thumb|right|Жан Мабільон.]]
'''Жан Мабільон''' (23 листопада 1632 — 27 грудня 1707  рр.) — французький монах — [[Бенедиктинці|бенедектинець]], науковець; вважається засновником [[Палеографія|палеографії ]] і дипломатики.
 
Народився в [[Сен-П'єррмон (Арденни)|Сен-П'єррмон]] (Saint-Pierremont, Ardennes). ВУ 12 років він вступив до коледжу в Реймсі[[Реймс]]і (Collège des Bons Enfants in Reims). В 1650  р. він став семінаристом. В 1653  р. він покинув семінарію і став монахом в [[Абатство|аббатстві]] Сен-Ремі (Saint-Remi). В 1663  р. його перевели до аббатства Сен-Деніс (Saint-Denis Abbey near Paris). Наступного року - — до Сен-Жерменського аббатства (Saint-Germain-des-Prés in Paris), в цей період життя він знайомиться з багатьма відомими науковцями. В 1667  р. була опублікована праця про св. [[Бернард Клервоський|Бернарда Клерворського]], над якою він працював в цьому аббатстві, і також в цей час він працював над працею "«Acta Ordinis S. Benedicti"» (опублікована між 1668-1701 1668—1701 рр., містить 9 томів). В 1701  р. він став одним з засновників Académie des Inscriptions et Belles-Lettres.
В 1707  р. він помер і був похований в церкві Сен-Жерменського аббатства (Saint-Germain-des-Prés, in Paris).
 
 
В 1681  р. була опублікована найголовніша праця вченого "«De re diplomatica libri sex"», в якій йшла мова про різні види середньовічних манускриптів і рукописів, і яка вважається фундаментом дипломатики і палеографії.
Трактат складається з 6 частин-книг:
1)# перша книга про документи загалом, про характер документів про їх різновиди;
2)# вчення про стиль документів і грамот, про зовнішні ознаки, хронологія документів;
3)# про визначення достовірності документа;
4)# про палаци франкських королів, які вказані в їх дипломах, що допомагало датувати самі дипломи;
5)# палеографічного характеру;
6)# збірник документів
 
== Джерела ==
 
Лихачев, Н. П.  Дипломатика: (из лекций, читанных в С.-Петербургском Археологическом институте) : из лекций по сфрагистике.-
Москва: Государственная публичная историческая библиотека, 2001.-332 с.
[[Категорія:Бенедиктинці]]
 
[[Категорія:Французькі теологи]]
[[bg:Жан Мабийон]]
[[cs:Jean Mabillon]]

Навігаційне меню