Відмінності між версіями «Де-Метц Георгій Георгійович»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
З осені 1896 року Де-Метц працює в комітеті зі створення [[Київський політехнічний інститут|Київського політехнічного інституту]]. Професор увійшов до складу будівельної комісії зі спорудження корпусів КПІ. Навесні [[1898]] року був закладений [[фундамент]] Київського політехнічного інституту імені імператора Олександра II. [[15 серпня]] [[1898]] року Георгій Георгійович Де-Метц призначений в КПІ на посаду ординарного професора кафедри фізики, тоді як місце в Університеті святого Володимира було за ним залишено.
 
На початку [[ХХ століття]] завдяки його зусиллям при Київському університеті створено музей фізичних приладів, а в КПІ — музей фізичної лабораторії. На [[1 січня]] [[1903]] року у каталозі її експонатів було 1046 номерів. Серед експонатів: [[маятник Фуко (фізика)|маятник Фуко]] з оптичним відліком роботи, колекція калориферів роботи Женевського товариства тощо. Колекція до нашого часу не збереглася навіть частково.
 
Професор Де-Метц приділяв значну увагу занять з історії науки і техніки. Так, в [[1901]] році у [[Варшава|Варшаві]] окремим виданням вийшла його стаття «Сторіччя метричної системи», яка перед цим була надрукована в [[журнал]]і «Фізичний огляд», редактором якого такожвін був він.з [[1906]] року.
 
В [[1934]]—[[1947]] роках — завідувач кафедри [[Київський педагогічний інститут|Київського педінституту]].
 
Помер [[9 березня]] [[1947]] року. Похований на [[Лук'янівський цвинтар|Лук'янівському цвинтарі]].
 
== Головні праці ==
* «Подвійне променезаломлення в обертових рідинах» («Журнал Російського Фізико-Хімічного Товариства», 1877);
* «Потрійна веселка» (1888);
* «Визначення прискорення сили ваги за допомогою машини Атвуда» (1895);
* «Фотографія всередині круксової трубки» (1896);
* «Випадкове подвійне заломлення світла в рідинах» (1902);
* «Аномальна дисперсія світла в фактах і теоріях» («Західний Новоросійський Університет», 1895).
 
== Нагороди ==

Навігаційне меню