Відмінності між версіями «Спектральний аналіз»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
робот додав: ar:تحليل طيفي, vi:Phân tích quang phổ; косметичні зміни
м (робот додав: ar:تحليل طيفي, vi:Phân tích quang phổ; косметичні зміни)
* атомарний та молекулярний спектральний аналіз,
* ''«емісійний»'' — за спектром випромінення та ''«абсорбційний»'' — за спектром поглинання,
* ''«[[мас-спектрометрія|мас-спектрометричний]]»'' — за спектром мас [[атом]]арних чи [[молекула|молекул]]ярних [[іон]]ів.
 
== Принцип дії ==
Кожному кольору відповідає певна довжина електромагнітної хвилі. Довжина хвилі світла зменшується від червоних проме­нів до фіолетових приблизно від 0,7 до 0,4 мкм. За фіолетовими променями у спектрі лежать [[ультрафіолетове випромінювання|ультрафіолетові промені]], які невиди­мі для ока, але діють на фотопластинку. Ще меншу довжину хви­лі мають [[рентгенівське випромінювання|рентгенівські промені]]. За червоними променями знахо­диться область [[інфрачервоне випромінювання|інфрачервоних променів]]. Вони невидимі, але сприй­маються приймачами інфрачервоного випромінювання, наприклад спеціальними фотопластинками.
 
Оптичний спектральний аналіз характеризується відносною простотою виконання, відсутністю складної підготовки проб до аналізу, незначною кількістю речовини (10—30 [[мг]]), необхідної для аналізу на велике число елементів. Атомарні спектри (поглинання або випуску) одержують переведенням речовини в [[пара|пароподібний]] стан шляхом нагрівання проби до 1 000—10 000 °C. Як джерела збудження атомів при емісійному аналізі електропровідних матеріалів застосовують [[іскра|іскру]], дугу змінного струму; при цьому пробу розміщають у кратері одного з вугільних електродів. Для аналізу розчинів широко використовують [[полум'я]] або [[Плазма (агрегатний стан)|плазму]] різних [[газ]]ів.
 
== Історія ==
[[Категорія:Спектроскопія]]
 
[[ar:تحليل طيفي]]
[[en:Spectrum analysis]]
[[es:Análisis espectral]]
[[fr:Analyse spectrale]]
[[pl:Analiza widmowa]]
[[ru:Спектральный анализ]]
[[sk:Spektrálna analýza]]
[[vi:Phân tích quang phổ]]
[[ru:спектральный_анализ]]
220 373

редагування

Навігаційне меню