Відмінності між версіями «Ларрі Сенгер»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скасування редагування № 5276525 користувача 89.112.2.163 (обговорення)
(Скасування редагування № 5276525 користувача 89.112.2.163 (обговорення))
s
 
== Біографічні відомості ==
== Біографічніsdіsдомdasелsда,sdsay on the Problem of Meta-Justification»''. З кінця квітня по кінець липня 2001 року проживав в [[Іжевськ]]у.<ref>[http://lists.wikimedia.org/pipermail/wikipedia-l/2001-April/000072.html Лист Ларрі Сенгера «Boston and Russia, here I come» в рассылку wikipedxz-l] 6 квітня 2001</ref><ref>[http://lists.wikimedia.org/pipermail/wikipedia-l/2001-April/000100.html dпедії.мчср придумав саму назву проекту&nbsp;— «Вікіпедія», а також сформулював основну частину політики, принципів і правил, а також іxдею співтовариства.
Народився у місті [[Бельве]] ([[Вашингтон (штат)|штат Вашингтон]]), виріс у [[Анкоридж]]і, на півдні [[Аляска|Аляски]]. У [[1991]] році закінчив Колледж Ріда, отримавши ступінь бакалавра філософії. У [[2000]] році закінчив навчання в Університеті [[Огайо]], отримавши ступінь доктора філософії. У своїй науковій діяльності Сенгер досліджував проблему позначок-виправдань, його тезове есе називалося ''«Epistemic Circularity: An Essay on the Problem of Meta-Justification»''. З кінця квітня по кінець липня 2001 року проживав в [[Іжевськ]]у.<ref>[http://lists.wikimedia.org/pipermail/wikipedia-l/2001-April/000072.html Лист Ларрі Сенгера «Boston and Russia, here I come» в рассылку wikipedia-l] 6 квітня 2001</ref><ref>[http://lists.wikimedia.org/pipermail/wikipedia-l/2001-April/000100.html Лист Ларрі Сенгера «Where now» про Іжевськ в розсилку wikipedia-l] 30 квітня 2001</ref><ref>[http://en.wikipedia.org/wiki/User_talk:Larry_Sanger/And_more_old_comments У розповіді про себе Ларри згадує, що він жив в Іжевську з кінця квітня по кінець липня 2001 року]</ref>
z, Всз почав заперечувсати роль Сенгера як засновника Вікіпедії. Він визнавав важливість його заслуг, але стверджував, що Сенгер робив уxxccccccccccccccccz\asdfdssadgfdaсе піcxоекту, альмс
 
x
=== Вікіпедія ===
[[27 вересня]] [[2006]] Сенгер взc «відпустку» в «Цифровому Всесвіті», щоб заснувати повністю незалежний фонд «[[Citizendium]]». У першому прес-релізі [[17 жовтня]] [[2006]] Сенгер [http://www.citizendium.org/release_001.html заявив], що цей фонд «незабаром спробує змістити Вікіпедію з місця одного з основних джерел інформації у мережі».
В [[2000]] році засновник компанії «Боміс» ({{lang-en|"Bomis"}}) [[Джиммі Вейлз]] найняв Ларрі Сенгера як головного редактора для нової вільної енциклопедії [[Нупедія|«Нупедія»]] ({{lang-en|Nupedia}}). Енциклопедія складалася вченими на добровільних засадах, статті енциклопедії проходили експертну оцінку, що помітно уповільнювало розвиток Нупедії. Після знайомства з концепцією [[вікі]], Ларрі Сенгер запропонував Вейлсу застосувати її відносно енциклопедії, щоб прискорити наповнення Нупедії. Це привело до створення веб-сайта [[Вікіпедія|Вікіпедії]], що початково призначалася для попередньої розробки матеріалів, які потім були б розміщені в Нупедії.
ХОХЛЫ ПИДОРЫ БЛЯ
 
Так [[15 січня]] [[2001]] року Сенгер став єдиним в історії [[Вікіпедія|Вікіпедії]] оплачуваним редактором. Він проробив у цій посаді до своєї відставки [[1 березня]] [[2002]] року. Офіційною причиною відставки було оголошене скорочення штату. Будучи головним редактором Вікіпедії, Сенгер придумав саму назву проекту&nbsp;— «Вікіпедія», а також сформулював основну частину політики, принципів і правил, а також ідею співтовариства.
 
Після відставки Сенгера, Вейлз почав заперечувати роль Сенгера як засновника Вікіпедії. Він визнавав важливість його заслуг, але стверджував, що Сенгер робив усе під його керівництвом і був лише найманим працівником. Проте більшість ентузіастів Вікіпедії визнають Ларрі Сенгера її співзасновником, поряд із Вейлзом.
 
У [http://meta.wikimedia.org/wiki/My_resignation--Larry_Sanger своєму прощальному листі], Ларрі Сенгер написав, що не може більше займатися [[Вікіпедія|Вікіпедією]] навіть на добровільній основі, оскільки в нього немає для цього досить вільного часу. Пізніше у [http://www.kuro5hin.org/story/2004/12/30/142458/25 у своїй заяві] він додав, що «у проекті існувала отруйна соціальна й політична атмосфера», з якою він не міг миритися. Проте після звільнення Сенгера Вікіпедія продовжувала бурхливий ріст і увійшла у сотню найпопулярніших сайтів Всесвітньої павутини, в той час як [[Нупедія]] без участі Сенгера припинила своє існування того ж року.
 
У грудні [[2004]] року Ларрі Сенгер написав для сайту «Kuro5hin» [http://www.kuro5hin.org/story/2004/12/30/142458/25 критичну статтю], у якій заявив, що хоча «високо цінує достоїнства Вікіпедії» і добре знає й підтримує «місію й терпиму політику Вікіпедії», але все-таки проект має серйозні проблеми. Сенгер написав, що існує криза довіри до проекту з боку спільноти і що проект з'єднав «важких людей, [[тролінг|тролів]] і їхніх натхненників у злоякісну пухлину». Ці проблеми, на думку Сенгера, випливають через «анти-елітаризм» проекту, його презирство до всього елітарного й відсутності поваги до експертів. Ця стаття Ларрі Сенгера викликала широкий резонанс у середовищі [[блог]]герів і в [[ЗМІ|засобах масової інформації]].
 
=== Після Вікіпедії ===
 
Після звільнення Сенгер продовжує займатися науковою діяльністю. Він викладає філософію в Університеті Огайо, захоплюється [[епістемологія|епістемологією]], філософією [[XVII]] століття й [[етика|етикою]]. У вільний час Ларрі Сенгер викладає й сам виконує на скрипці ірландську народну музику у містах Дейтон та Колумбус у штаті [[Огайо]].
 
Сенгер також був засновником і головним редактором [http://web.archive.org/web/20001025181634/http%3A//www.sangersreview.com/ «Огляду новин Y2K від Сенгера»] ({{lang-en|«Sanger’s Review of Y2K News Reports»}}) для тих, хто очікував глобальної катастрофи з настанням [[2000]] року, а також керував [[веб-сайт|сайтом]] про скрипкові традиції [[Донегол]]а.
 
У грудні [[2005]] [http://news.com.com/Wikipedia+alternative+aims+to+be+PBS+of+the+Web/2100-1038_3-5999200.html стало відомо], що Сенгер бере участь у створенні проекту, альтернативному Вікіпедії. За його словами, [http://www.digitaluniverse.net/ новий портал]&nbsp;— «[[Цифровий Всесвіт (портал)|Цифровий Всесвіт]]» ({{lang-en|«Digital Universe»}}), що включає у себе крім іншого енциклопедію, буде більше опиратися на знання експертів. Для розвитку проекту був заснований «[[Фонд цифроввого всесвіту]]» ({{lang-en|«Digital Universe Foundation»}}), що зібрав 10,5&nbsp;млн [[долар США|доларів]]. Проект з'явився у 2006 році й нараховує 50 порталів.
 
У вересні [[2006]] Сенгер оголосив про створення відгалуження Вікіпедії&nbsp;— проекту «[[Citizendium]]», що відрізняється головним чином відсутністю анонімного редагування.
 
[[27 вересня]] [[2006]] Сенгер взcвзяв «відпустку» в «Цифровому Всесвіті», щоб заснувати повністю незалежний фонд «[[Citizendium]]». У першому прес-релізі [[17 жовтня]] [[2006]] Сенгер [http://www.citizendium.org/release_001.html заявив], що цей фонд «незабаром спробує змістити Вікіпедію з місця одного з основних джерел інформації у мережі».
 
== Посилання ==
24 289

редагувань

Навігаційне меню