Відмінності між версіями «Передміхурова залоза»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
правопис
м (r2.7.1) (робот додав: ne:प्रोस्टेट)
м (правопис)
За частотою виникнення, [[рак (хвороба)|рак]] передміхурової залози стоїть на одному з перших місць у чоловіків. За різними джерелами, на рак простати припадає від 5 до 18% випадків раку, 25% пухлин у чоловіків становлять рак передміхурової залози. Найчастіше вік тих, хто захворів на рак простати старше 60-70 років. Припускають, що рак передміхурової залози обумовлений порушеннями ендокринної регуляції у статевій сфері.
 
На ранніх стадіях рак простати може протікати безсимптомно. Хвороба починає проявляти себе, коли [[пухлина]] проростає за межі передміхурової залози (простати) і дає [[метастази]]. Найчастіше симптомами раку простати є частішання сечовипускання вночі, ускладнення сечовипускання (спочатку вночі, а потім і вдень), відчуття неповного спорожнювання сечового міхура, наростання кількості залишкової сечі. Багато симптомів раку простати на початкових стадіях співпадаютьзбігаються з простатитом. На пізніших стадіях захворювання з’являється біль у хрестці, [[промежина|промежині]], [[мошонка|мошонці]], голівці [[статевий член|статевого члена]], утруднене сечовипускання млявим струменем, домішка [[Кров|крові]] в сечі або [[сперма|спермі]]. Швидка і значна втрата ваги також є одним з симптомів.
 
Лікування раку передміхурової залози можливе тільки на ранніх стадіях захворювання. Рак простати має один з найнижчих рівнів виліковування, з огляду на труднощі діагностики на ранніх стадіях та часом сором’язливість та небажання чоловіків звертатися до лікаря по допомогу. Профілактикою захворювання є регулярні, щорічні ректальні обстеження простати у чоловіків похилого віку і регулярне і нормальне статеве життя для всіх чоловіків. За твердженням [[австралія|австралійських]] дослідників помірна [[мастурбація]] є корисною для профілактики захворювання. Це пояснюється тим, що за відсутністю [[еякуляція|еякуляції]] в простаті накопичуються канцерогенні речовини, які часто спричинюють захворювання. Чоловіки, які мають сім’явиверження (еякуляцію) більш ніж 5 разів на тиждень, зменшують свої шанси захворіти на рак простати на третину.

Навігаційне меню