Зміни

Перейти до навігації Перейти до пошуку
113 байтів додано ,  8 років тому
Крім самих танків, американці також поставляли ремонтні комплекти; в цілому проблем з ремонтом і відновленням не було. Тим не менш, досить велика кількість пошкоджених в боях «Шерманом» було розібрано на запчастини, і деталі пішли на відновлення їх більш щасливих побратимів
 
===== М4 Sherman на службі в армії Великої Британії =====<ref>R. P. Hunnicutt. Sherman: A History of the American Medium Tank. 298-309 ст. — ISBN 0-89141-080-5</ref>
Середній танк М4 у Великобританії одержав позначення «Генерал Шерман», але частіше іменувався, просто «Шерманом». Насправді M4 Sherman виявився найважливішою машиною на озброєнні британської армії, і в 1939—1945&nbsp;рр. Він використовувався значно ширше, ніж будь-який з танків, створених в Англії. Британські танки із зіставними з вогневої потужності 75-мм гарматами подвійного призначення надійшли на озброєння лише в кінці 1943&nbsp;р., а їх широке використання почалося навесні 1944&nbsp;р. Перші «Шермани»&nbsp;— в основному М4А1 з литим корпусом&nbsp;— поставили 8-ї Армії на Близький Схід восени 1942&nbsp;р., і близько 270 з першої партії в 300 танків знаходилися у військах до початку бою під Ель-Аламейном 24 жовтня, в якому вони разом з середніми МОЗ склали більше половини британської танкової армади, задіяної у битві. Для збільшення кількості М4 у військах частина машин взяли з американських частин, компенсувавши втрати на затонулому судні конвою, що прямував до Массавуа.
В кінці 1942&nbsp;р. почалася доставка М4 по [[ленд-ліз]]у до Великобританії, досягла стабільного рівня&nbsp;— як відносно поставок британським військам на Близький Схід, так і до Англії,&nbsp;— зберігав до кінця війни. Основна маса машин, поставлених у Великобританію, були М4А4 (більше 1600 машин припало на частку 8-ї Армії в Італії в 1943&nbsp;р.). М4АЗ було небагато, оскільки вони, як основна модель, призначалися для [[армія США|армії США]]. Самі пізні модифікації з підвіскою НVSS, 76-мм гарматами і «мокрою боєукладкою» поставлялися з кінця 1944&nbsp;р. і в невеликій кількості.
* «Шерман»IV. Британське позначення танка М4АЗ.
* «Шерман» IVА. Британське позначення стандартного танка М4АЗ з 76-мм гарматою і «мокрою боєукладкою».
 
=====Інші Країни=====
Окрім [[Велика Британія|Великої Британії]] і [[СРСР|Радянського Союзу]] танки «Шерман» поставлялись в [[Канада|Канаду]], [[Франція|Францію]], [[Нова Зеландія|Нову Зеландію]], [[Польща|Польщу]], [[Бразилія|Бразилію]], окрім того [[Канада]] мала свої модифікації танку Шерман, зокрема танк «Рем»
1563

редагування

Навігаційне меню