Відмінності між версіями «Optatam Totius»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
20 байтів вилучено ,  9 років тому
м
технічні зміни, replaced: рік]] а → ]] року, </ ref> → </ref> (2), == Примечания == → == Примітки ==, {{примечания}} → {{примітки}}, С за допомогою [[Вікіпедія:Aut
(Створена сторінка: '''Optatam Totius''' — декрет Другого Ватиканського собору [[Католи...)
 
м (технічні зміни, replaced: рік]] а → ]] року, </ ref> → </ref> (2), == Примечания == → == Примітки ==, {{примечания}} → {{примітки}}, С за допомогою [[Вікіпедія:Aut)
'''Optatam Totius''' — декрет [[Другий Ватиканський собор | Другого Ватиканського собору]] [[Католицизм | Католицької церкви]], присвячений духовній освіті та підготовці священства. Затверджено татомпапою [[Павло VI (папа римський) | Павлом VI]] [[28 жовтня]] [[1965 рік]] ароку, після того як він був схвалений на соборі. За фінальнийостаточний варіант документа висловилося 2318 учасників собору, проти - 3. Свою назву отримав за прийнятою в [[католицизм]]і е практикупрактикою у двох перших словами першої фрази - «Optatam Totius Ecclesiae renovationem probe noscens Sancta» (Ясно усвідомлюючи, що бажане оновлення всієї Церкви).
 
Декрет Optatam Totius - один з дев'яти декретів Другого Ватиканського собору. Декрет складається з 22 статей, розділених на 7 розділів, вступу і висновку.
== Зміст ==
 
Декрет присвячений підготовці [[священик]]ів в сучасних умовах. Як підкреслює декрет у своїй преамбулі «Святий Собор заявляє про надзвичайну важливість підготовки до священства і проголошує деякі основні принципи, службовці підтвердженням законів, уже перевірених віковим досвідом, і вводить в них певні нововведення, що відповідають конституціях і декретах цього Святого Собору, а також нових умов часу »<ref> Optatam Totius. Вступ </ ref>.
 
Декрет підкреслює, що при такому розмаїтті народів, що входять в Церкву, можливо дати лише загальні норми підготовки священства, обов'язкові для всіх. Більш приватні моменти мають бути передбачені в «програмі підготовки до священства», яку повинна приймати [[Конференція католицьких єпископів]] кожної країни і кожного літургійного обряду.
 
Особливу увагу приділяє декрет необхідність заохочення покликань до священства та духовної підготовки кандидатів. Значна частина декрету присвячена принципам устрою і управління [[семінарія]]ми, а також дисциплін, що викладаються в них. Вихованці семінарій крім власне церковних дисциплін повинні отримати гуманітарну і природничо-наукову освіту, яке дозволяє молоді в їх країні отримати доступ до вищої освіти. Серед церковних предметів, обов'язкових до вивчення, називаються [[латину]], літургійний мову даної країни і обряду, [[філософія | філософські]] дисципліни, включаючи історію філософії, догматичне [[богослов'я]], [[екзегетика]], моральне богослов'я, церковна історія, [[канонічне право]]. Заохочується вивчення мов [[Святе Письмо | Священного Писання]] та [[Священне Переказ | Передання]], а також вивчення некатолицьких конфесій і релігій, поширених в даній країні.
 
У заключній частині декрет дає настанови в області пастирської підготовки майбутніх священиків, підкреслюючи, що окрім суми певних знань семінаристи повинні вчитися «мистецтву керувати душами».
 
Висновок декрету говорить:
{{Цитата | Батьки цього Святого Собору, продовжуючи справу, розпочату Тридентським Собором, з довірою доручаючи настоятелям та викладачам семінарій обов'язок виховувати майбутніх священиків Христових в дусі оновлення, підтримуваного цим Священним Собором, настійно закликають тих, хто готується до священичого служіння, повною мірою усвідомлювати, що їм доручається надія Церкви і спасіння душ. Нехай вони, з готовністю приймаючи норми цього Декрету, принесуть рясні плоди, які зостануться вічно. <ref> Optatam Totius. Висновок </ ref>}}
 
== ПримечанияПримітки ==
{{примітки}}
{{примечания}}
 
== СсылкиПосилання ==
* [http://www.vatican.va/archive/hist_councils/ii_vatican_council/documents/vat-ii_decree_19651028_optatam-totius_en.html Optatam Totius на офіційному сайті Ватикану {{ref-en}}]
* [http://www.vatican.va/archive/hist_councils/ii_vatican_council/documents/vat-ii_decree_19651028_optatam-totius_be.html офіційний переклад білоруською]
 
[[Категорія: Документи Другого Ватиканського собору]]
 
[[de:Optatam totius]]
203 137

редагувань

Навігаційне меню