Ігровий процес: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
категоризація, шаблон
м перейменував «Геймплей» на «Ігровий процес»: цей англійський термін чудово заміняється українськими словами.
(Немає відмінностей)

Версія за 22:24, 7 грудня 2011

Геймплей (англ. gameplay), гейм-плей[1] — термін, що використовується в галузі комп'ютерних ігор для позначення властиво ігрового процесу з погляду гравця. Геймплей містить у собі різні аспекти комп'ютерної гри, у тому числі технічні, такі як внутрішньоігрова механіка, сукупність певних методів взаємодії гри з гравцем тощо.

Саме поняття геймплею вкрай узагальнене й зазвичай використовується для вираження отриманих відчуттів у ході проходження гри, під впливом таких факторів, як графіка, звук і сюжет.

Багато сучасних теоретиків ігрового дизайну[хто?], прихильники теорії мистецтва, стверджують, що «геймплей» — у значній мірі безглуздий або порожній термін, витіснений іншими поняттями з галузі сприймання, антропології і психології. Інші[хто?] бачать у терміну вказівку на примітивність і відсталість сучасних теорій ігрового дизайну, відзначаючи, приміром, що кіно не вимагає «moviewatch», а романи — «bookread», щоб їх формально описали. Сучасні наукові дискусії прагнуть увести практичніші терміни, такі, як «ігрова механіка».

Незважаючи на критику, термін «геймплей» отримав схвалення і ввійшов у загальнопоширену ігрову термінологію, оскільки він коротко позначає галузь теорії сприйняття, яку складно позначити іншими фразами. Деякі ігрові огляди оцінюють геймплей поряд із графікою, звуком і тривалістю. Багато хто вважають «геймплей» найважливішим показником якості гри. Багато ігрових критиків[хто?] думають, що геймплей в іграх є аналогом оповідання в художньому творі й служить фундаментом, до якого додаються інші елементи (наприклад, сюжет). Супротивники теорії art theory of game (букв. художня теорія гри) указують на те, що в ігри, по суті, грають. В історії людства гра, як і діяльність, така ж стара або й старша за мистецтво. Тому може бути неправильним визначати або оцінювати гру в тім же контексті, що й мистецтво. Сучасний ігровий теоретик Jesper Juul працює над своєю теорією гри і її застосуванням до вчення про комп'ютерні ігри. Також теорія гри і її зв'язок із правилами й ігровим дизайном широко обговорюється Katie Salen і Еріком Зіммерманом у їхній книзі «Правила гри: Основи ігрового дизайну» (англ. Rules of Play: Game Design Fundamentals).

Див. також

Примітки

  1. СЛОВНИК.net. Процитовано 20 серпня 2010.

Посилання