Відмінності між версіями «Товариство української студіюючої молоді ім. М. Міхновського»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
м (перейменував «Товариство Української Студіюючої Молоді ім. М. Міхновського» на «[[Товариство української студіюючої молоді ім. М. Міхн...)
'''«Товариство Українськоїукраїнської Студіюючоїстудіюючої Молодімолоді ім. М. Міхновського» (ТУСМ)'''  — студентська ідеологічна націоналістична організація, заснована в Західній Німеччині на з'їзді в Ляйпгаймі[[Ляйпгайм]]і (грудень [[1949]]) з членів і прихильників 34 ОУН. Сшершу осідок Головної Управи був у [[Мюнхен]]і, з [[1955]] року — в Північній Америці. Гол.Головами товариства в різний час були: [[Васькович Григорій|Г.Григорій Васькович]], М. Кравчук, В. Будзяк, Б. Кульчицький, Б. Футала, А. Лозинський.
 
У більших скупченнях української еміграції діють місцеві осередки ТУСМ, а в [[США]] і [[Канада|Канаді]] також крайові управи. У роки найінтенсивнішої праці ТУСМ нараховувало 300—350 члчленів. У [[1970]] році засновано з колишніх членів-студентів Сеньйорат ТУСМ, який очолювали М. Богатюк, К. Савчук, М. Сосновський. Крайові управи разом з управою Сеньйорату творять Світову управу ТУСМ. ТУСМ влаштовує студійні конференції на ідеологічні й політичні теми;. видавалоВидавало неперіодично журнали «Фенікс», «Інформаційний бюлетень» (1950—64), місцеві бюлетені та «Сторінки ТУСМ» в українських газетах.
 
=== Література= ==
* {{ЕУ}}
 
{{EU-bookngo-stub}}
[[Категорія:Студентські організації]]
[[Категорія:Громадські організації Німеччини]]

Навігаційне меню