Відмінності між версіями «Щука звичайна»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
Завдання 20.
м (робот додав: be-x-old, bg, cy, eo, es, et, fi, hr, hu, is, ln, no, pl видалив: be змінив: en, fr)
м (Завдання 20.)
 
==Зовнішній вигляд та будова тіла==
Звичайна щука може досягати в довжину більш ніж 1.5 [[метр|метра]], ваги – 35 [[кілограм|кг]] (за деякими свідченнями навіть більше), самкисамиці завжди більші за самців.
 
Забарвлення тіла плямисто-смугасте, світлі смуги проходять вздовж та поперек тіла. Залежно від характеру та ступеню розвитку рослинності прибережної зони щуки можуть мати сірувато-зеленуватий, жовтуватий або сіро-бурий колір, спина темна, черево білувате, з сірими крапинами; в деяких [[озеро|озерах]] зустрічаються сріблясті щуки. [[Спинний плавець|Спинний]], анальний та хвостовий плавці бурі, з чорними плямками, грудні та черевні – жовтувато-червоні.
 
==Розмноження==
В природніх водоймах самцісамиці щуки починають розмножуватись на четвертому, рідше на третьому році життя, а самкисамиці – на п’ятому.
 
Нерест щуки відбувається при температурі 3-6°С, відразу після танення [[лід|льоду]], біля берегу на глибині 0.5-1 [[метр]]. Під час нересту риби виходять на мілководдя і шумно плескаються. Звичайно на нерест спочатку підходять найменші особини, а останніми – найкрупніші. В цей час щуки тримаються групами: 2-4 самцісамиці біля однієї самки; біля великих самок – до 8 самців. Самка пливе попереду, самцісамиці пливуть за нею, відстаючи приблизно на половину корпусу. Вони або притискаються з боків до самки, або намагаються триматись безпосередньо над її спиною. З води в цей час постійно з’являються спинні павці та верхні частини спини риб.
 
Під час нересту щуки труться об кущі, пні, стебла [[очерет|очерету]] та [[рогоз|рогозу]] і інші предмети. На одному місці риби довго не затримуються, весь час переміщуючись по нерестилищу і вимічуючи ікру. Наприкінці ікрометання всі особини групи, що нерестилась, кидаються в різні боки, викликаючи гучний плеск; при цьому самцісамиці часто вистрибують з води в повітря.
 
Одна самкасамиця щуки залежно від розміру може відкладати від 17.5 до 215 тисяч ікринок. Ікринки великі, близько 3 мм в діаметрі, слабоклейкі, можуть приклеюватись до рослинності, але легко спадають при струсі. Через 2-3 дні клейкість пропадає, більшість ікринок скочується і подальший їхній розвиток відбувається на дні.
 
Нормальний розвиток ікри щуки на дні в непроточній воді можливий тільки тому, що навесні при низькій температурі [[вода]] відносно сильно насичена [[кисень|киснем]], а по мірі прогрівання води концентрація кисню в ній швидко падає. Таким чином, чим раніше щуки починають нереститись, тим менше ікри гине.
16 770

редагувань

Навігаційне меню

Особисті інструменти

Простори назв

Варіанти