Відмінності між версіями «NSSDC ID»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
38 байтів вилучено ,  8 років тому
правопис
м (r2.7.2) (робот змінив: de:COSPAR-Bezeichnung)
(правопис)
'''Номер польотапольотуа''' ({{lang-en|International designator}} — міжнародний ідентифікатор, скорочено NSSDC ID — номер поза каталогукаталогом національного наукового центру данийданих [[США]] (NSSDC)) являєє собою каталожний номерномером кожного літаючогозапущеного космічного об'єктуєкта, що знаходитьсяперебуває на орбіті і зареєстрований в [[COSPAR]]. Поняття «літаючогозапущеного об'єктуєкта» трактується довільно і включає також всі об'єкти, що з'явилися ввнаслідок результатістарту старта якої-небудьякоїсь [[Ракета|ракети]] і які самостійно знаходяться на орбіті. Будь-які літаючі об'єкти можуть служити джерелом поміхперешкод при астрономічних спостереженнях. Щоб виключити подібні поміхиперешкоди, параметри орбіт таких об'єктів повинні бути відомі в цивільній астрономії. Подібна інформація не могла бути зібрана із національних каталогів країн під час [[холодна війна|холодної війни]]. З цієї ж причини суборбітальні старти не отримували '''номера польоту'''.
 
Згідно з астрономічною науковою традицією будь-яке нове небесне тіло після [[1957]] року отримувало ім'я, яке складалося із номеру року і однієї літероюлітери грецького алфавіту. З метою ототожнення багатьох об'єктів після літери додавалася одна цифра. Наприклад, [[Супутник-1|перший штучний супутник Землі]] має позначення 1957 α 2 (номер 1 отримала друга ступінь ракети-носія, що також вийшла на орбіту і має набагато більші розміри, ніж супутник). Починаючи з [[1961]] року 24 літери алфавіту стало не доставативистачати і для позначення сталипочали використовувати дві літери.
 
У [[1963]] році перейшли на позначення, що використовується і сьогодні, - ''рік''-''порядковий номер (двох- чи тризначний)'' і ''літерний індекс'' - так званий NSSDC ID. Літерний індекс надається згідно з уявною значущістю об'єкта. Оскільки нині відома практично уся інформація про корисне навантаження ракет, то індексами A і далі позначаються супутники, і лише потім ступені ракет і інші частини. Станом на [[2008]] рік в каталозі знаходилася інформація про майже 6500 об'єктів.
 
Альтернативною системою позначення штучних супутників є [[Номер поза супутниковомусупутниковим каталогукаталогом|SCN]].
 
== Посилання ==
Анонімний користувач

Навігаційне меню