Відмінності між версіями «Гросмейстер (шахи)»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
м
правопис
м (r2.7.2+) (робот змінив: bn:গ্র্যান্ড মাস্টার (দাবা); косметичні зміни)
м (правопис)
Титулом '''Міжнародний Гросмейстер''' нагороджується [[шахи|шахісти]] світового класу шаховою організацією [[ФІДЕ]]. За вийняткомвинятком титулу «[[Чемпіон Світу з шахів|Чемпіона Світу]]», гросмейстер — найвищий титул, якого може досягти шахіст. Це — довічний титул.
 
Шахові титули гросмейстерів, [[Міжнародний Майстер|міжнародних майстівмайстрів]] і [[Майстер ФІДЕ|майстрів ФІДЕ]] відкриті як для чоловіків, так і для жінок. Починаючи з [[Гапріндашвілі Нона|Нони Гапріндашвілі]] в 1978 році, ряд жінок заробили титул гросмейстера.
 
Існує окремий титул для жінок — [[Жіночий Гросмейстер]]. Але цей термін іноді вживають неправильно, цим титул нагороджують жінок, що за рівнем гри знаходяться приблизно між чоловічими титулами майстерамайстра ФІДЕ і міжнародного майстерамайстра.
 
ФІДЕ також нагороджує титулом гросмейстера композиторів [[шахова задача|шахових задач]] і найкращих гравців у [[шахи по листуванню]].
Коли ФІДЕ реорганізувалася після [[Друга Світова Війна|Другої Світової Війни]] вона прийняла правила з приводу нагороди шаховими титулами. Титули були присуджені за рішенням Генеральних Зборів ФІДЕ і Арбітражного Комітету. ФІДЕ вперше нагородила титулом гросмейстера в [[1950]] році 27 шахістів. Цими шахістами були:
 
* Найкращі гравці цього часу: чемпіон світу [[Михайло Ботвинник]], і ті, хто кваліфікувасякваліфікувався до [[Турнір Кандидатів|Турніру Кандидатів]] у 1950 році: [[Ісаак Болеславський]], [[Ігор Бондаревський]], [[Давид Бронштейн]], [[Макс Ейве]], [[Рубен Файн]], [[Сало Флор]], [[Пауль Керес]], [[Котов Олександр Олександрович|Олександр Котов]], [[Андор Лілієнталь]], [[Мігель Найдорф]], [[Самуель Решевський]], [[Василь Смислов]], [[Гідеон Штальберг]] і [[Ласло Сабо]].
* Шахісти які пішли із шахів, але були гравцями світового класу на піці своєї кар'єри: [[Йосип Бернштейн]], [[Олдріч Дурас]], [[Ернст Грюнфельд]], [[Борислав Костя]], [[Григорій Левенфіш]], [[Ґеза Мароці]], [[Жак Мієз]], [[В'ячеслав Рагозін]], [[Акіба Рубінштейн]], [[Фрідріх Земіш]], [[Ксавері Тартаковер]] і [[Мілан Відмар]].
 
=== Положення 1953 року ===
 
[[Юхим Боголюбов]] не був введений в клас гросмейстерів і не отримував титул до 1951 року, коли на арбітражному комітеті ФІДЕ проголосували за 13, 8 проти і 5 утримались. [[Югославія]] підтримували введення титулу, на відміну від інших комуністичних країн. За новими правилами титуттитул Міжнародного гросмейстера ФІДЕ отримали:
# Чемпіон світу.
# Майстри, які мають абсолютне право грати в [[Турнір Кандидатів|Турнірі кандидатів]] або будь-які шахісти, які замінюють відсутнього суперника і заробляють як мінімум 50 % рахунок.
# Переможці міжнародного турніру, що відповідають вказаним нормам і будь-які шахісти, що вигравали такі турніри у попередні чотири роки. Турнір має бути як мінімум з одинадцятьма кругами та сімома або більше гравцями.
# Гравець, що демонструє здатність бути рівним з трьома першими шахістимишахістами в міжнародному турнірі або матчі. Такі титули повинен схвалити Комітет Кваліфікації з підтримкою як мінімум п'яти членів.
 
[[Категорія:Шахові титули]]

Навігаційне меню