Патент на підприємницьку діяльність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Патентува́ння — затвердження документом — торговим патентом права суб'єкта господарювання на те, щоб займатися певними видами підприємницької діяльності впродовж встановленого строку. Регламентується Податковим кодексом України від 02.12.2010, № 2755-VI (стаття 267). Здійснюється, шляхом видачі відповідного державного свідоцтва — патенту. Патентування певних видів господарської діяльності є засобом державного регулювання у сфері господарювання. Патентування здійснюється у сферах, пов'язаних із торгівлею за грошові кошти (готівку, чеки, а рівно з використанням інших форм розрахунків та платіжних карток на території України), обміном готівкових валютних цінностей (у тому числі операції з готівковими платіжними засобами, вираженими в іноземній валюті, та з платіжними картками), у сфері грального бізнесу та побутових послуг, інших сферах, визначених законом.

Спеціальний торговий патент - державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на особливий порядок оподаткування.

Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності (далі ─ збір) скасовано з 1 січня 2015 року.

Порядок справляння збору, а також придбання, використання та строк дії торгового патенту були регламентовані статтею 267 Податкового кодексу України (далі ─ Кодекс), яка діяла до 31 грудня 2014 року. 
Згідно із зазначеною статтею бланк торгового патенту визначено документом суворого обліку, тому вони підлягають поверненню до контролюючих органів за місцем їх придбання. 
Слід зазначити, що суб'єкти господарювання, які порушили порядок отримання та використання торгового патенту за період до 1 січня 2015 року, несуть відповідальність в порядку та на умовах, що діяли до 1 січня 2015 року. 
Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначені статтею 43 Кодексу, зокрема, обов’язковою умовою для повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення  протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]