Спеціаліст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Спеціаліст — освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра здобула повну вищу освіту, спеціальні уміння та знання, достатні для виконання завдань та обов'язків (робіт) певного рівня професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді економічної діяльностіПомилка цитування: Неправильний виклик <ref>: вказані неправильні значення name або вказано забагато параметрів.

Згідно з новим Законом України «Про вищу освіту» від 01 липня 2014 р., та з умовами участі країн у Болонському процесі, освітньо-кваліфікаційний рівень — «спеціаліст» в України буде скасовано[1][2].

У 2016 року проводився останній набір на ступінь «спеціаліст» за деякими спецальностями в Україні, далі існування освітнього ступеня «спеціаліст» буде остаточно припинено для нових студентів.[3] Також ступінь «спеціаліст» скасували, або скасовують в інших країнах де вона існувала[4][5].

Підготовка до освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст»[ред.ред. код]

Освітньо-професійна програма підготовки спеціаліста реалізується вищими навчальними закладами III та IV рівнів акредитації[6].

Термін навчання[ред.ред. код]

Нормативний термін навчання визначається програмою, але не може перевищувати одного року (для окремих спеціальностей за погодженням з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України може бути встановлено термін півтора року)[6].

Освітньо-професійна програма підготовки спеціаліста медичного, ветеринарно-медичного, мистецького, а також юридичного спрямування в разі цільової підготовки за замовленням правоохоронних органів може забезпечувати одночасне здобуття повної вищої освіти за спеціальністю та кваліфікації спеціаліста на базі повної загальної середньої освіти. В цьому разі нормативний термін навчання визначається відповідним міністерством за погодженням з Міносвіти[6].

Документи про здобуття освіти[ред.ред. код]

Особи, які успішно пройшли державну атестацію, отримують документи встановленого зразка про здобуття повної вищої освіти за спеціальністю та кваліфікації спеціаліста[6].

Ступінь спеціаліст в Європейському Союзі[ред.ред. код]

В Європейському союзі не існує освітнього ступеня «спеціаліст».

Ступінь спеціаліст у Російській імперії[ред.ред. код]

У Російській імперії не було освітньо-кваліфікаційного рівня - спеціаліст [7].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]