Алкогольні напої

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Алкого́льні напо́ї або спиртні́ напо́ї — найчастіше рідини, які містять не менше, ніж 1,5 % етилового спирту, отриманого з спиртової, вуглеводомісткої сировини.

П'янкі рідини, основою яких є етанол (етиловий спирт), безбарвна рідина C2Н5OH. Вино, сидр, херес містять спирт, отриманий шляхом прямої ферментації цукру фруктів дріжджами. Солодові напої та пиво отримуються при перетворенні крохмалю злаків у цукор і наступному його бродженні за допомогою дріжджів. Ферментовані напої містять менше 20 % спирту. Спирти утворюються у процесі дистиляції вина, що перебродило, або солодових напоїв і можуть містити до 55 % алкоголю. Слабкоалкогольними напоями вважаються напої міцністю до 8 % об'єму.

Слабоалкого́льні напо́ї (алкопоп) — лікеро-горілчані напої міцністю від 1,2 % до 8,5 %, з масовою концентрацією екстрактивних речовин не більше ніж 14 г/100 см3, виготовлені на основі водно-спиртової суміші, часто з використанням лимонної кислоти, концентрованих соків, іноді з додаванням штучних вітамінів і консервантів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, інтегрований індикатор алкогольної потреби в Україні є одним з найгірших в європейському регіоні.[1]

Види[ред. | ред. код]

Різноманітні напої у «Pune Festival».

Різновиди алкогольних напоїв:

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • ДСТУ 3297:95 «Лікеро-горілчана промисловість. Терміни та визначення понять»

Див. також[ред. | ред. код]