Список Нобелівських лауреатів-організацій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нобелівська премія миру була присуджена 25 разів організаціям в період з 1901 по 2009 рік[1]. 22 окремі організації були удостоєні Нобелівської премії миру. Організація ООН у справах біженців, отримала премію двічі, в 1954 і 1981 роках, а робота Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) був удостоєний 3 рази, в 1917, 1944 і 1963 рр.

Рік Назва організації Тема
1904 Інститут міжнародного права, Гент (Гент, Бельгія Бельгія) «Інститут міжнародного права — одна з перших у світі організацій, що визначили принципи міжнародного права, що зробили його кодифікування і що запропонували шляхи рішення міжнародних проблем».
1910 Міжнародне бюро миру «За організацію конференцій з роззброєння».
1917 Міжнародний комітет Червоного Хреста «За діяльність із поліпшення становища військовополонених».
1938 Нансенівська міжнародна організація у справах біженців «За діяльність із надання допомоги беззахисним».
1944 Міжнародний комітет Червоного Хреста «МЧХ своєю діяльністю в роки війни повернув значення основоположним принципам солідарності людства, ототожнивши життєві інтереси народів і потребу в примиренні».
1947 Рада Друзів на службі суспільству (Квакери) «На знак протесту квакерів проти світової війни».
1947 Американський комітет Друзів на службі суспільству (Квакери) «На знак протесту квакерів проти світової війни».
1954 Служба верховного комісара ООН у справах біженців «За невпинні і часто невдячні спроби надати допомогу біженцям і привернути увагу властей до їх потреб».
1963 Міжнародний комітет Червоного Хреста «В соті роковини свого існування».
1963 Ліга суспільств Червоного Хреста «В ознаменування 100-річчя існування МЧХ».
1965 Дитяча фундація ООН (ЮНІСЕФ) «У знак визнання ролі ЮНІСЕФ у встановленні братерства між народами».
1969 Міжнародна організація праці «За діяльність із створення „інфраструктура миру“ і зміцненню братства між народами».
1977 Міжнародна амністія «За захист людської гідності від тортур, насильства і розпаду».
1981 Служба верховного комісара ООН у справах біженців «За невпинні і часто невдячні спроби надати допомогу біженцям і привернути увагу властей до їх потреб».
1985 Лікарі світу за запобігання ядерної війни «За заслуги в інформуванні громадськості і відміні свідомості людства на користь світу».
1988 Миротворчі сили ООН «За діяльність, пов'язану зі зміцненням мируб».
1995 Джозеф Ротблат і очолювані ним Пагуошські конференції з науки та глобальних проблем. «За пошук шляхів розв'язання міжнародних суперечок, виключення війни з порядку денного на планеті».
1997 Міжнародний рух за заборону протипіхотних мін і його лідер Джоді Вільямс «За їхню роботу щодо заборони і очищення протипіхотних мін»
1999 Лікарі без кордонів «За найпрогресивнішу гуманітарну роботу на ряді континентів»
2001 Організація Об'єднаних Націй (ООН) Кофі Аннан «За їхню роботу з кращої організації і спокійнішого світу»
2005 Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) і Мохаммед аль-Барадей «За зусилля із запобігання використання атомної енергії у військових цілях і з забезпечення її застосування в мирній справі в максимально безпечних умовах».
2006 Грамін Банк і Мохаммад Юнус «За їхні зусилля напрямлені на поширення більшої кількості знань про зміну клімату, що відбувається за вини людини та за закладання основ тих мір, що необхідні для боротьби з такою зміною».
2007 Міжнародна група експертів з питань змін клімату і Альберт Ґор «За їхні зусилля, напрямлені на поширення більшої кількості знань про зміну клімату, що відбувається за вини людини та за закладання основ тих мір, що необхідні для боротьби з такою зміною».
2012 Європейський Союз «За внесок впродовж більше шести десятиліть у просування миру і примирення, демократії та прав людини в Європі».
2013 Організація із заборони хімічної зброї «За їхню всеосяжну роботу зі знищення хімічної зброї».
2015 Квартет національного діалогу Тунісу «За вирішальний внесок у розбудову плюралістичної демократії у Тунісі при зародженні Жасмінової революції 2011 року».
2017 Міжнародна кампанія із заборони ядерної зброї «За роботу щодо привернення уваги до катастрофічних гуманітарних наслідків будь-якого використання ядерної зброї та за новаторські зусилля задля досягнення заборони такої зброї на основі договору».

Примітки[ред. | ред. код]