Список другорядних роботів Футурами

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
У цій статті перелічено другорядних персонажів-роботів серіалу «Футурама». Другорядних персонажів-людей див. у статті Список другорядних персонажів Футурами. Другорядних персонажів-інопланетян див. у статті Список другорядних інопланетних персонажів Футурами.

Другорядні персонажі-роботи телевізійного серіалу «Футурама»:

Буханаторша[ред. | ред. код]

Зліва направо: Лула Белла 7, Маргарита Рита 128K, Буханаторша

(англ. The Crushinator, також Розчавидло) Великий робот жіночої статі, що може перетворюватися на автомобіль. Вперше з'являється в серії «The Series Has Landed», коли команда «Міжпланетного експреса» переховується на фермі її батька на Місяці. Буханаторша живе разом зі своїм батьком-людиною і двома сестрами-роботицями Лулою Беллою 7 і Маргаритою Ритою 128K. Також фігурує в серії «The Lesser of Two Evils» як представниця земного Місяця на конкурсі «Місс Всесвіт» (отже за стандартами роботів вона є вельми привабливою). У неї був нетривалий роман із Бендером, продовження якого в серіалі не відображуется, хоча в одній із видалених сцен Буханаторша каже батькові: «Тату, я маю тобі дещо сказати», імовірно натякаючи на свою вагітність від Бендера (яким чином робот може завагітніти, в серіалі не пояснюється, хоча цей мотив часто обігрується в коміксах). Згодом в серії «Crimes of the Hot» Буханаторша запрошує Бендера до танцю на вечірці знищення роботів на островах Галапагос, а також з'являється у серії «Mother's Day», де розчавлює Бляшаного Тіма.

Жирбот[ред. | ред. код]

Жирбот

Гладкий робот із кольоровою дитячою панамкою на голові. Один з роботів-«ботанів» Марсіанського університету (серія «Mars University»). Коли хвилюється, схильний до неконтрольованого поїдання будь-яких предметів, що розташовані поруч. Згодом епізодично з'являється в серіях «Crimes of the Hot», «Mother's Day» і «Obsoletely Fabulous».

Флексо[ред. | ред. код]

Флексо
 • Озвучка: Джон ДіМаджіо (укр. Микола Карцев)

Робот тієї самої моделі, що й Бендер («Пристрій для згинання 22»). Серійні номери Бендера і Флексо — 3370318 і 2716057, відповідно; цей факт дуже тішить їх обох, адже ці числа можна виразити у вигляді суми двох кубів: 3370318 = 1193 + 1193 і 2716057 = 9523 + (-951)3. Зовні Флексо виглядає точнісінько як Бендер за винятком трикутної металевої борідки (пародія на серіал Лицар доріг) на обличчі.

Вперше з'являється в серії «The Lesser of Two Evils», де Фрай випадково збиває його машиною з XX століття. Флексо стає другом Бендера, викликаючи ревнощі та підозри у Фрая, особливо через те, що Флексо інколи жорстоко жартує з ним (утім, так само, як і Бендер). Кульмінацією підозр є звинувачення Флексо у крадіжці корони Місс Усесвіт. Проте з'ясовується, що справжнім винуватцем є Бендер. Зрештою поліція помилково заарештовує Флексо і відправляє його до південно-африкансько-турецької в'язниці.

У видаленій сцені з серії «Bender Gets Made», Бендер стирає свій серійний номер, намагаючись сховатися від роботичної мафії, проте код, який бачить глядач, належить Флексо, а не Бендеру. Згідно з коментарем до DVD, цю сцену було вирізано як таку, що вносить плутанину в сюжет і може обурити прихильників: адже в такому випадку виявляється, що заарештованим і ув'язненим був саме Бендер, а Флексо зайняв його місце у команді «Міжпланетного експреса». Втім, можливим також є те, що Бендер підробив свій серійний номер ще раніше.

У серії «Bendless Love» Бендер певний час зустрічається з колишньою дружиною Флексо Анджелін, вдаючи з себе Флексо. Це зрештою призводить до того, що Флексо знов зазнає покарання за вчинки Бендера: роботична мафія скидає на нього металеву балку, яку неможливо зігнути. Але Бендер рятує його. Флексо повертається до Анджелін.

Гедоніст-бот[ред. | ред. код]

Гедоніст-бот
 • Озвучка: Моріс Ламарш (укр. Микола Карцев)

Позолочений робот, єдиною метою існування якого є задоволення власних потреб, — втілення гедонізму. Постійно перебуває в півлежачому стані, споживаючи ґрона винограду. Його фізичні характеристики і манера сміятися нагадують образ римського імператора з комедії Мела Брукса «Всесвітня історія. Частина 1» (виконавець ролі: Дом Делуїз). Крім епізодичних появ, в основному представлений в останній серії «The Devil's Hands Are Idle Playthings», в якій замовляє Фраю написати і виконати оперу. В одній з видалених сцен Емі зауважує, що Гедоніст-бот був збудований на гроші з податків. На відміну від переважної більшості роботів у «Футурамі», зображений з круглими, а не квадратними зіницями очей.

Зламаний Едді[ред. | ред. код]

Зламаний Едді

(також Едді Поламайко) Власник «Автосалону Зламаного Едді». Його рекламне гасло звучить так: «Привіт, я Зламаний Едді! Я настільки зламався, що фактично роздаю ці авто!» Має властивість раптово вибухати, якщо йому повідомляють який-небудь шокуючий факт. Вперше з'являється в серії «Put Your Head on My Shoulder», де продає Емі новий автомобіль. У серії «Insane in the Mainframe» опиняється в одній палаті з Фраєм у психіатричній лікарні для роботів (вибухає в момент, коли Фрай повідомляє йому, що вони бачилися раніше). Наприкінці серії він майже повністю позбувається проблеми спонтанних вибухів (реагує на шокуючу новину лише мікроскопічним вибухом на плечі). Згодом з'являється в серії «Crimes of the Hot», де знову вибухає.

Робот-проповідник[ред. | ред. код]

Робот-проповідник
 • Озвучка: Філ Ламарр (укр. Євген Малуха)

Проповідник у храмі Роботології, постійний керівних усіх весіль та похоронів (також у кіно). Вперше з'являється в серії «Hell Is Other Robots», в якій намагається повернути Бендера на шлях істини. Керує весіллям Ліли з Альказаром («A Bicyclops Built for Two»), Ліли з Фраєм («Time Keeps on Slippin'»), Ліли з Роботом-Дияволом («The Devil's Hands Are Idle Playthings»), виголошує коротку (буквально з одного слова) промову на «похороні» Бендера («A Pharaoh to Remember») тощо. Його акцент і мовленнєві конструкції пародіюють афроамериканських проповідників-євангелістів.

Роберто[ред. | ред. код]

Роберто
 • Озвучка: Девід Герман (укр. Євген Малуха)

Психічно неврівноважений робот-злочинець, схильний до безглуздих вчинків, таких як спроби пограбування тієї самої установи кілька разів поспіль, а також вбивства інших роботів задля «практики». За формою нагадує могильний камінь. Найбільше представлений в серії «Insane in the Mainframe», де він втягує Бендера і Фрая в пограбування банку.

Робот-Диявол[ред. | ред. код]

Робот-Диявол

Робот-Диявол живе в Робопеклі, схованому за лаштунками атракціону «Інферно» в парку розваг у Нью-Джерсі. Його функція полягає в катуванні інших роботів, які скоїли різноманітні гріхи. В цьому йому допомагають «демон-боти» і гурт «Beastie Boys». В серії «Hell Is Other Robots» викрадає Бендера, щоби піддати його вічним тортурам за порушення принципів релігії «роботології», до якої Бендер тимчасово залучив себе, згодом повернувшись знов до своїх аморальних та злочинних звичок. Фрай і Ліла рятують Бендера.

Робот-Диявол також відіграє важливу роль у серії «The Devil's Hands Are Idle Playthings», в якій Фрай укладає з ним угоду, щоби досягти успіхів у майстерності гри на голофоні. Робот-Диявол міняється руками з Фраєм (і одразу же шкодує про це). Решту серії він будує плани, щоби повернути собі власні руки, що зрештою йому вдається.

Незважаючи на драматичну манеру поведінки, у Роботові-Дияволі немає нічого надприродного (крім здатності випускати полум'я зі своїх рук та інших предметів).

Роботична мафія[ред. | ред. код]

Роботична мафія, зліва направо: Донбот, Клешня, Джоуї-Мишка
 • Озвучка: Моріс Ламарш (Донбот, Клешня), Джон ДіМаджіо (Джоуї)

Злочинний синдикат, що складається з трьох членів. Періодично обідають в ресторані Ельзара, перехоплюють партії зубинських сигар, влаштовують «нещасні випадки» роботам, які діють проти них, а також провадять іншу мафіозну діяльність. У коментарі до DVD висловлюється думка, що роботична мафія існує завдяки підвищеній здатності роботів до організації, отже людська мафія стала жертвою індустріалізації. В серії «Bender Gets Made» Донбот виголошує: «Ми — роботична мафія… ВСЯ роботична мафія».

 • Донбот — лідер мафії, носить кільця і каптур, найсильніший і найкремезніший з усіх.
 • Джоуї-Мишка — гладкий, незграбний робот з дуже низьким інтелектом. Носить на шиї комп'ютерну «мишу».
 • Клешня — худий, нервовий робот, постійно готовий пустити в хід клешні, якими закінчуються його руки («Зараз як вщипну!»).

Робот-Санта[ред. | ред. код]

Робот-Санта
 • Озвучка: Джон Ґудмен, Джон ДіМаджіо

Був створений компанією «Мамині дружні роботи» для того, щоби вирішувати, хто був протягом року слухняним, а хто — ні, й роздавати подарунки та покарання відповідно. На жаль, через помилку в програмі, стандарти слухняності були встановлені занадто високо, отже Робот-Санта вважає всіх «неслухняними», за що карає смертю, влаштовуючи спустошливі рейди на Землі кожного Різдва. Єдиною істотою, яку Робот-Санта оцінив як «слухняну», виявився доктор Зойдберґ, за що той отримав палку для стрибання. Мешкає у фортеці на Нептуні, використовує нептуніанців як робочу силу на своїй фабриці іграшок.

Бляшаний Тім[ред. | ред. код]

Бляшаний Тім
 • Озвучка: Тресс Макнілл (укр. Ганна Левченко)

Безпритульний маленький хлопчик-робот, який вважає Бендера своїм ідеалом. Його образ вітворює Крихітку Тіма (англ. гра слів «tiny» (крихітний) — «tinny» (бляшаний)) з Різдвяної пісні в прозі Чарльза Діккенса. Розмовляє з британським акцентом. Запрограмований для виготовлення і продажу на вулиці «мастиладу» (напою для роботів), а також для написання кумедних літер.

URL[ред. | ред. код]

URL
 • Озвучка: Джон ДіМаджіо

Один з двох офіцерів поліції, які часто заарештовують головних героїв серіалу. Масивний, озброєний до зубів, оснащений принтером, сиреною і мегафоном. Працює разом з напарником Смітті, стосунки з яким пародіюють стереотип «поліцейського товаришування» з голлівудських фільмів. З'являється в багатьох серіях.

Іменем «URL» (вимовляється як «Ерл») спочатку планувалося назвати Бендера. Ця абревіатура означає «уніфікований локатор ресурсів» — широко розповсюджений термін, що стосується до Інтернету.