Список замків Північної Македонії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Цей список включає в себе основні, найбільш вцілілі, замки та фортеці на території сучасної Північної Македонії, колишньої Югославської республіки, часів середньовіччя.

Основний список[ред. | ред. код]

Зображення Назва Оригінал назви Дата будівництва Місцезнаходження Спорудник Інші відомості
Велеська фортеця мак. Велешка тврдина ранньоримський період 2 км південніше міста Велес Фортеця у формі п'ятикутника використовувалася для оборони акрополя 80×100 м на пагорбі «Кале».
Виничка тврдина 3.JPG Вініцька фортеця мак. Виничко кале середина І тис. н. е. Місто Вініца Міститься на лівому березі р. Ґрдечка, на пагорбі заввишки 400 м над рівнем моря. Нинішні руїни займають площу 2,5 га.

1978 тут було знайдено 5 теракотових іконографічних пластинок.[1]

Markovi Kuli zapaden del.JPG Маркови Кулі мак. Markovi Kuli ХІІІ-XIV ст. На північному заході від міста Прилеп на кам'янистому пагорбі з крутими схилами Ще в Х ст. на цьому місці звели укріплення візантійці. Раніше на цьому місці існувало античне поселення Керамія.

У добу Середньовіччя тут був розташований палац сербського короля Вукашина Мрнявчевича та його сина Марка.

Маркови кули (Марково Крувче-Водно) 10.jpg Маркови Кулі мак. Markovi Kuli Х-ХІІІ ст. На відстані 4,5 км на південний схід від центру Скоп'є, на східному боці гори Водно. Сучасна назва походить від імені короля Марка Мрнявчевича. У ХІІІ столітті фортеця мала назву «Чрнче».
Маркова фортеця (Фортеця «Марково») мак.Марково Кале пізньоантичний період біля селищ Маркова Сушица та Малчиште, муніципалітет Студєнічані Мала нерегулярну чотирикутну форму розміром 105×85 м.

За часів середньовіччя фортецю перебудували, всередині спорудили церкву.

P6300038 Ohridska tvrdjava.jpg Замок Самуїла мак. Самуилова тврдина IV ст. до н. е. біля селищ Орашко та Собрі, муніципалітет (община) Валандово Можливо Філіпп II Македонський[2], відновлена Самуїлом в ХІ ст. Укріплення вперше згадує Тіт Лівій, датує його ІІІ ст. до н. е. та розміщує у місті Ліхнідос.
Skopje Fortress, tower with Macedonian flag2.png Фортеця Скоп'є мак. Скопско кале VI ст. н. е. Скоп'є Юстиніан I, розбудову продовжено впродовж Х-ХІ ст. Фортецю зведено з жовтого вапняку та травертину на місці Римського поселення Скупі.
Замок Собрі (Фортеця Орашко) мак. Орашко Кале пізньоантичний період біля селищ Орашко та Собрі, муніципалітет (община) Валандово Замок захищав акрополь (0,8 га), на місці якого відомі знахідки кераміки, залізних виробів та монет IV—VI ст. н. е.
Стенчевський замок мак. Стенчевска тврдина 6100 р. до н. е. селище Стенче, муніципалітет (община) Брвеніца На території замку знайдено унікальний жертовник культурної групи Анзабегово — вршнічка.
North Czar's Tower in Strumica, Macedonia.jpg Фортеця Струмиця (Царські вежі) мак. Струмичко Кале ХІ ст. н. е. МІсто Струмиця Нині фортеця лежить в руїнах, помітні залишки чотирьох веж та 4 мурованих стін.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.vinica.org/kale/
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 грудень 2008. Процитовано 8 червень 2011. 

Посилання[ред. | ред. код]