Список місій «Gantz»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У цій статті перераховані місії, з якими стикається команда Токіо в манзі Gantz.

«Gantz» (яп. ガンツ Ганцу) — манґа, яку написав Хіроя Оку, що публікувалася з 19 грудня 2000 року по 20 червня 2013 року в японському журналі Young Jump. Всього було створено 37 томів, які розійшлися тиражем понад 20 мільйонів копій. У ній розповідається історія підлітка Кея Куроно, який потрапляє під колеса поїзда метро, але не вмирає, а стає учасником «гри», в якій йому та іншим нещодавно загиблим людям доведеться вистежувати і вбивати прибульців. Кожна місія може закінчитися остаточною смертю мисливців, а їхнє місце займуть нові померлі люди.

Gantz є однією із популярніших манґ для дорослих, в Японії і за її межами[1]. Тільки в США за останні роки було продано більш ніж 190 000 копій томів Gantz[2]. За мотивами манґи студією Gonzo і режисером Ітіро Ітано був знятий однойменний аніме-серіал із 26 серій, який складається з двох частин по 13 серій, але сюжет останніх п'яти серій відрізняється від оригінального. Окрім того, на основі історії в 2011 році вийшли два фільми-екранізації та створено велику кількість спінофів, що значно розширюють всесвіт Gantz.

Місія Цибулині прибульці[ред. | ред. код]

Перша місія з якої починається вся історія, крім того вона є найпростішою з описаних в манзі. Цілю були два гуманоїда, батько та син. Вони схожі на Цибуліно та більш за все на світі полюбляють цибулю. Молодший виявився дуже слабким, а єдиними особливостями старшого були надлюдська сила та нігті-леза. У грі брало участь дев'ять людей та один пес, серед яких лише Дзеітіро Нісі мав бойовий досвід. Під час місії розкриваються перші подробиці про гру, наприклад особливості зброї та костюму, обмеження території та умови повернення до кімнати з сферою. Місію завершує Нісі захопивши прибульця за допомогою Y-Gun. У живих залишається четверо людей та пес, серед яких лише Нісі отримує 3 бали, а інші пішли з пустими руками, а саме Куроно Кей, Масару Като та Кісімото Кей.

Місія прибулець Танака[ред. | ред. код]

Друга місія, за участю головних герої, вона більш складніша за першу. На цей, зусиллями Като, команда була більш підготовлена, майже всі одягнули костюми та група була проінформована про подальші події. Перед початком місії, відбувся інцидент, один з байкерів вистрілив у Нісі, який відповів пострілом. У результаті, хлопця врятував костюм, а голова хулігана вибухнула. Ця подія загострила відносини в групі. На початку місії було 11 людей та пес, яких перенесли в один із спальних районів Токіо. Цілю в цей раз був “прибулець Танака”, на вигляд людино подібний робот, але насправді велетенські птахи, що ховалися в середині скафандра. Після того, як прибульці покидають кокон вони помирають за декілька хвилин. Основна зброя яких це звукові хвилі, які вони випускають з рота. На початку місії, Нісі стикається з одним із Танак, який виводить із ладу костюм хлопця. У паніці, підліток благає про допомогу. Виявилося, що команда розгнівалася на хлопця, за його поведінку, і лише Като прийшов йому на допомогу, але надто пізно. Нісі помирає. Після чого група знешкоджує прибульця та розходяться в пошуках інших ворогів. Місію завершує Кей, незважаючи на те що він забув костюм вдома. Хлопцю вдається знайти дім прибульців та знищити їх, включаючи боса – гігантського птаха. До кімнати повертається шестеро людей та пес. У результаті, Куроно — 38, Кісімото та Ходжо — 10, Като — 5, а Сакато, Тетсу та пес по 0 балів.[3].

Місія Храм[ред. | ред. код]

Третя місія відбувається в будівельному комплексі буддиського храму "Ратейн". Як і в попередній раз Като став організовувати команду, але йому це вдалося погано. Цілі, які показав Ганц - це два прибульці, які зовнішньо нічим не відрізняються від великих буддиських статуй. Після телепортації гравці дехто з гравців спробував піти по домівках, але одному з них, знову, помер, коли той вийшов за периметр місії. Гравці розбили ворота храму та проникли на територію храм, чим дуже розлютили прибульців. Першу статую знешкодив Куроно, а другу новачок-снайпер, але на цьому місія не закінчилася. На зміну померлим, прийшли велика кількість менших прибульців. Бій зав'язався на всій території храму. Нові вороги були не дуже сильними, тому навіть новачки з легкістю знищували їх. паралельно з'явився Дайбуда, п'ятнадцяти метрова статуя Буди, прототипом якої стала Амітабга, якій атаки ганцерів не наносили значної шкоди. Куроно зміг зупинити прибульця, який зробивши невелику рану на обличчі монстра, проник до голови, де знищив мозок. Після цього гравці розділилися на дві групи та вирушили знищувати ворогів, що залишилися. Перша команда зіткнулася з богинею Каннон, що з легкістю повбивали їх. Цей прибулець мав надприродні здібності, як наприклад можливість регенерувати, атакувати кислотою та лазером. Друга група прийшла на допомогу, але відразу Кісімото померла, а Кей отримав серйозні поранення. Канон неодноразово отримувала смертельні пошкодження, але постійно відновлювалася, доки Сакураока не облила її кислотою, самої богині, але при цьому дівчина була вбита. Като зіткнувся з ослабленим ворогом і зумів вбити прибульця ціною свого життя. У результаті до кімнати повернувся лише Куроно, який набрав 8 балів. Ця місія є останньою, яка була відображена в аніме адаптації.

Місія Берікен[ред. | ред. код]

Четверта місія, місце дії якої дахи багатоповерхівок. Цього разу, Куроно був єдиним кого Ганц відправив на завдання. Це дуже обурило хлопця, але не взмозі нічого зробити, був вимушений на цій місії боротися сам. Цілю був Берікен - маленький прибулець, який відрізняється надприродною силою і швидкістю, та можливість до телепатії. Після того, як Куроно телепортувався, він побачив одного ворога та знищив його, але виявилося, що прибульців набагато більше. Атакувавши великої групою, вони зуміли пошкодити костюм Кея, але використавши можливість хлопець тікає. Діставшись до зброї, яку він залишив на початку місії, Куроно вбиває більшість ворогів, вижив лише один Берікен, що зрозумівши спосіб ведення бою ганцера зумів побити його. Беззбройний та покалічений Кей тікає та ховається від прибульця до кінця часового ліміту. За невиконання місії Ганц знімає всі бали, які раніше заробив хлопець.

Місія прибулець Каппа[ред. | ред. код]

П'ята місія, яка відбулася в музеї динозаврів у Чібі. Кімната з кулею була заповнена померлими, більшість яких убив Ізумі в Сібуї. Нові гравці мали свої особливості, наприклад Сакато і Сакурай - телекінетики, Казе має надлютську силу. Цього разу підготовленим були лише Рейка, Судзука, яких встиг попередити Куроно, і Ізумі, що один раз вже пройшов і покинув гру. Крім того, обурений поведінкою хлопця в попередній місії, Ганц ставить умову, якщо Кей не набирає 15 балів, тоді він більше не потрібен. Ворогами ганцерів у цей раз були різноманітні динозаври, які мали свої особливі здібності, наприклад тиранозавр міг вистрілювати з рота вогняними кулями. Так як люди виявилися не підготовлені, за перші хвилини багато померло. Досвідчений Ізумі пішов знищувати прибульців, в той час як Куроно вирішив захищати інших гравців. Кей зумів організувати людей для боротьби з слабкими ворогами, а сильних заманював подалі і там вбивав. У результаті він зумів захистити значну частину команди, яка вибрала його своїм лідером. За 10 хв. до кінця місії з'явився бос, який наніс багато руйнувань і перебив десятки людей. Загальними зусиллями Ізумі, Судзукі і Куроно прибулець був знищений. Коли почалася телепортація, на ганцерів напали вампіри, та вбили декількох новачків. Зав'язалася битва, під час якої виявилося, що бос нападників знайомий з Ізумі. До кімнати останнім перенісся Судзумі. Ганц почав роздавати бали. Куроно - 58, Ізумі - 16, Сакато - 11, Сакурай - 6, Казу і Судзука - 5, інші отримали по нуль балів. Всього до кімнати повернулося вісім людей та панда.

Місія прибулець Кільця[ред. | ред. код]

Шоста місія, яка відбулася в Роппонзі, Токіо. На завдання відправили чотирнадцять людей та панду Хой-хой. Вороги - вісім велетенських, чорних прибульців Кільця, схожих на середньовічних лираців. Завдяки координованій роботі команди, на чолі з Куроно, цілі були швидко знищені і ніхто не помер, крім одного новачка, якого вбив Ганц, за те що той був сфотографований Кодзімою Таєю. У результаті, Сакато, Судзука, Казе і Ізумі отримали по 10 балів, а Куроно - 20.

Місія Taе Кодзіма[ред. | ред. код]

Сьома місія, яка відбулася відразу після шостої. Місце дії спальний район, в якому живе Куроно. Ціль - Тае Кодзіма, дівчина Кея, яка сфотографувала одного з ганцерів. Першим перемістився Куроно, який вирішив захищати її. Команда розділилася на два табори. Один здебільшого із новачків, на чолі з Ізумі, вирішив вбити дівчину. Інший став захищати Тае. В результаті сутичок Судзука і Сакато були серйозно поранені, а Куроно вбив одного новачка. Місію завершив Ізумі, який атакував дівчину, за що Ганц дав йому 30 балів. Після повернення, Куроно требує кулю показати, що буде якщо набрати 100 балів. Ганц показує хлопцю меню вибору, в якому третій пункт це повернути до життя людини із пам'яті.

Місія Зірка Демона[ред. | ред. код]

Сьома місія, місце дії якої Ікебукуро - комерційний та розважальний район Токіо. Ціль - демони, організована група нелюдей, що мають зв'язки з вампірами. У цій місії кількість ворогів дуже велика, крім того є декілька босів, кожен з яких має надприродні здібності, наприклад можливість контролювати вогонь або блискавку. Команда приступила до виконання місії і десятками знищувала прибульців. Конкурувати з досвідченими ганцерами могли лише боси, які повбивали всіх новачків та Сакурая. З середини завдання, на відміну від попередніх місій, гравці були видні для звичайних людей та зник часовий ліміт. Останнім з'явився головний бос, який серйозно поранив більшість команди. Загальними зусиллями, Кей та Ізумі обезголовили монстра і почалася телепортація. З новачків вижив лише Такеші, маленький хлопчик, а з основної команди помер Сакурай, якого відразу воскресив Сакато. Інаба отримав свої перші 10 балів як бонус за секс з прибульцем. Більшість команди набрало понад 100 балів. Ізумі з меню вибрав найкращу зброю, в той час як інші почали повертати до життя важливих для Куроно людей. Судзука - Като, Рейка - Тає, Казу - Нісі, який міг знати важливу інформацію про Ганц. Сам Куроно, який набрав 135 балів, покинув гру. Новим лідером команди була вибрана Рейка.

Місія Осака[ред. | ред. код]

Дев'ята місія, місце дії якої Осака. До кімнати, крім новачків, потрапили Хостес Самурай, який перед цим вбив Куроно, і Kill Bill, які під час телепортації схопили Судзуку і Рейку та перенеслися разом з ними. Вампіри потрапили в теж становище, що і інші гравці, і відтепер повинні битися з прибульцями. На цьому завдані герої вперше зіткнулися з іншою командою ганцерів, що виявилася краще оснащеною та більш досвідченою за токійців. Серед них були гравці, що неодноразово проходили гру, наприклад Ока Хачіро 7 разів. Крім того, з'явилося бонусне спорядження, що за потужністю набагато перевищувало зброю команди Като. Цілю цієї місії, став Карнавал Йокай, на чолі з Нураріхеном, що є тисячним маршем прибульців, прототипами яких стали міфологічні істоти Японії. На відміну від попередніх разів, зупинити монстрів спробували сили самооборони Японії, але в них нічого не вийшло і вони понесли значні втрати. Крім головного боса, який оцінювався Ганцом в 100 балів, є ще декілька могутніх ворогів, зокрема Інуґамі, Тенгу і Гюукі, з якими впоралися осакці. Найбільший спротив виявив Нураріхен, який перебив більшу частину команди з Осаки, серед них досвідчених гравців, на чолі з Оку, та Сакато, крім того, прибулець поранив багато ганцерів. Като, виявивши, що прибулець має слабкість до атак, які він не бачить, придумав план. За його роздумами, ганцери повинні засісти в засідках і розстріляти Нунаріхена, а для цього потрібна приманка, якою став Масару. За підтримки вампірів та координованої дії гравців, Като зміг завдати останнього удару і вбити монстра. У результаті, Масару - 100 балів, які витратив на повернення до життя Кея, Нісі - 75, Хостес - 42, панда Хой-хой - 40, Казе - 35.

Місія Рим[ред. | ред. код]

Десята і остання місія Ганца. Місце дії центр Риму, біля фонтана ді Треві, Італія. Цього разу в кімнаті не було освітлення та новачків. Як і в попередній місії, участь у полюванні взяла не лише токійська команда, а й ганцери з усього світу. Головні герої були телепортовані, коли бій вже почався, і побачили безліч загиблих, досвідчених гравців. Ворогами виступили здебільшого римські статуї, які з легкістю розривають костюми та знищують зброю. Під час бою, загинув Інаба, який відкинув страх і почав боротися, Судзука та панда Хой-хой. Телепортація почалася раніше, чим всі прибульці були знищені. Після гравців повернення Ганц сказав, що це кінець. У результаті, Нісі - 102, які витратив на бонусну зброю, Рейка - 100, зробила ще одну копію Куроно, Кей від 90 до 99, Като - 60, інші отримали по нуль балів. Після роздачі, людина, що була в кулі, встала і пішла в невідому напрямку.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Aoki, Deb. 2008 Readers Poll: Best New Seinen Manga (англ.). About.com. Процитовано 2014-02-18. 
  2. GANTZ VOLUME 11 TPB (англ.). Dark Horse Comics. Процитовано 2 листопада 2014. 
  3. Манґа Gantz. Том 5. Глава 51