Список орків Середзем'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Список орків Середзем 'я[ред. | ред. код]

Азог — вождь орків Морії, що у 2790 р. Т. Е. убив короля гномів Трора, який прийшов у дім своїх предків. На відрубаній голові короля він викарбував напис свого імені, а тіло згодував стерв' ятникам. Свідком цього став супутник Трора гном Нар, якому Азог кинув гаманець з мідяками. Наслідком цього стала війна гномів і орків (2793—2799 рр. Т. Е.), що завершилась кровопролитною для обох сторін битвою в долині Азанулбізар (2799 р. Т. Е.). Азог переміг у поєдинку короля Залізних Пагорбів Наіна ІІ, але був убитий його сином Даіним, згодом відомим як Даін ІІ Залізний Чобіт. У пащу відрубаної голови Азога вклали гаманець з мідяками, який він кинув Нарові.

Больг — син Азога. Командував гвардією, що прийшла в долину Дейла за скарбами дракона Смауга. Загинув у Битві П' яти Армій (2941).

Верховний Гоблін та його наступник — ватажок печерного Міста Гоблінів. Вів допит упійманих гномів Торіна. Був убитий Гендальфом, що уник лап гоблінів. Його наступник брав участь у поході Больга і був убитий в битві П' яти Армій (2941).

Гольфімбул — ватажок орди гоблінів з гори Грам, що вдерлись у Північну Четь і були розбиті ополченням Ширу на чолі з сином тана Ізумбраса ІІІ Бандобрасом Туком на прізвисько Бичачий Рев. Бандобрас зніс мечем голову Гольфімбула і та, відлетівши в бік, впала у кролячу нору. На честь цієї події гобіти вигадали гру в гольф.

Горбаг — командир загону моргульських орків у фортеці Кіріт — Унгол, що влаштували сутичку з мордорськими орками Шаграта за міфрілову кольчугу Фродо. Убитий Шагратом.

Грішнак — командир загону уруків Барад -Дура, надісланий Сауроном для пошуку Персня. Приєднався до урук -хайїв Ізенгарда на рівнинах Рогану. Намагався умовити Углука переправитись через Андуїн і йти до Мордору. Отримавши відмову, спочатку залишає ізенгардців, але згодом повертається. Під час розмови з Грішнаком Піппін та Меррі переконують його що саме вони мають Перстень (при цьому Піппін видає звуки «Голлум», «Голлум», як Смеагол при допиті якого орк був присутній). Коли орків наздогнали рогірими Грішнак відводить Меррі та Піппіна до узлісся Фангорну щоб обшукати їх і вбити. Однак, там він був смертельно поранений списом рогірима, а гобітам вдалося втекти до лісу.

Лагдуф — учасник загону Шаграта вбитий у сутичці з моргульськими орками.

Маухур — урук — хай Ізенгарда, начальник загону мародерів, що грабували роганські поселення у Вестфолді. Загін Маухура послали через ліс Фангорн на допомогу Углукові, чий загін було оточено рогіримами. Коли загін Маухура атакував, деякі з рогіримів поїхали їм на зустріч, інші ж зімкнули кільце довкола табору Углука. Полоненні Углука Меррі та Піппін, опинившись поза кільцем оточення і змогли втекти до лісу Фангорн.

У фільмі «Дві Вежі» Маухур з самого початку біжить до Ізенгарда разом з загоном Углука. Він та всі інші орки були вбиті у сутичці з рогіримами.

Музгаш — учасник загону Шаграта вбитий у сутичці з моргульськими орками.

Радбуг — орк (напевно з загону моргульських уруків у фортеці Кіріт — Унгол), учасник сутички між моргульськими та мордорськими уруками. Був убитий Шагратом, який перед цим виколов йому очі.

Снага — прізвисько орка з загону Шаграта, якого своєю тінню з мечем налякав Сем.

Углук — командир загону урук — хайїв Ізенгарда, що взяли в полон Меррі Брендібака та Перегріна Тука і вбили Боромира. Убитий рогіримами разом з усім його загоном неподалік від лісу Фангорн.

Уртхак — орк упійманий павучихою Шелоб і обплутаний павутиною. Був знайдений сородичами, але ті не стали його звільняти, оскільки Саурон заборонив їм чіпати здобич Шелоб.

Шаграт — комендант фортеці Кіріт — Унгол, командир загону що знайшов непритомного Фродо вжаленого Шелоб і відволік його до фортеці. Через міфрілову кольчугу Фродо між моргульськими й мордорськими уруками зчинилась сутичка в якій майже весь гарнізон фортеці було перебито, а Шаграта було поранено. Далі його відвезли у Барад — Дур. Дізнавшись про те що сталось у фортеці, Саурон убив Шаграта.

Примітки[ред. | ред. код]