Список персонажів серії романів про Гаррі Поттера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Серія романів про Гаррі Поттера, написана англійською письменницею Джоа́н «Джо» Ро́улінг (англ. Joanne Rowling). Поданий нижче список включає усіх основних персонажів серії романів, які в певному ступені вплинули на сюжет творів.

Персонажі[ред. | ред. код]

Гоґвортс[ред. | ред. код]

  • Гоґвортс — вигадана школа чаклунства, місце навчання майбутніх магів (із серії романів «Гаррі Поттер»). Вона є основним місцем дії всіх 7 книг роману. Навчання в школі триває сім років. Юні маги, досягнувши 11-річного віку, отримують лист із запрошенням до навчання. Лист також містить список підручників і всього, що необхідно для навчання, а також опис уніформи. У Гоґвортс учні добираються на поїзді, який відходить з вокзалу Кінгс-Крос в Лондоні, з потайної платформи 9 3/4. Потрапити на платформу можна пройшовши крізь стіну між платформами 9 і 10. Після прибуття в школу першокурсника розподіляють на один із чотирьох факультетів: Гафелпаф, Рейвенклов, Слизерин чи Ґрифіндор. Розподіл проводиться за допомогою зачарованого «Сортувального Капелюху», що здатен бачити внутрішній світ і якості учня, а також визначати, чи відповідає учень тому чи іншому факультету.

Студенти факультету Ґрифіндор[ред. | ред. код]

  • Га́ррі Дже́ймс По́ттер (англ. Harry James Potter) — головний герой серії романів. У чарівному світі відомий як єдиний, хто вижив після смертоносного заклинання «Авада Кедавра», що було запущено в нього в дитячому віці одним з найбільших темних чарівників — Ло́рдом Во́лдемортом, який вбив перед цим його батьків. Заклинання залишило шрам на чолі хлопчика у вигляді блискавки, так Гаррі став популярним серед чарівників. Сам Поттер про свою популярність не здогадувався до одинадцяти років, живучи серед маглів (звичайних людей), які були його родичами, але ретельно приховували правду і ставилися до хлопчика погано весь час. В одинадцять років на його адресу починають надходити листи із запрошенням до школи чарівництва Хогвартс, які магли намагаються приховати. Але у них це не виходить і Гаррі дізнається про те, що він чарівник, і відправляється на навчання до Гоґвортсу. Так починається його магічна історія.
  • Герміона Джін Ґрейнджер (англ. Hermione Jean Granger) — одна з головних героїнь серії романів. Хоча її батьки не є чарівниками, вона відома, як талановита чарівниця та відмінниця у Гоґвортсі. Її персонаж присутній в усіх книгах серії.
  • Рональд Біліус Візлі (англ. Ronald Bilius Weasley) — один з головних героїв саги. Шоста дитина в сім'ї Візлі. Своє ім'я отримав на честь дідуся. Близький друг Гаррі Поттера, знайомство з яким відбулося під час першої поїздки в поїзді «Гоґвортс-експрес». Персонаж присутній в усіх книгах серії.
  • Джіневра Моллі Візлі (англ. Ginevra Molly «Ginny» Weasley) — сьома дитина і єдина дівчинка в сім'ї Візлі. Подруга трійки головних героїв. На рік молодша від Гаррі. У книгах описується як дівчинка з яскравими карими очима і довгим, прямим, вогненно-рудим (як і у всіх Візлі) волоссям. Талановита чарівниця, добра дівчинка.
  • Фред і Джордж Візлі (англ. Fred and George Weasley) — персонажі книг Дж. Ролінґ про Гаррі Поттера. Це четвертий і п'ятий діти в родині Візлі. Брати-близнюки. Відомі своїм почуттям гумору, веселими жартами та розіграшами.
  • Персі Іґнатіус Візлі - третя дитина в сім'ї Візлі. На початку роману він — староста факультету Ґрифіндор в Гоґвортсі, вчиться на п'ятому курсі. У третій книзі Персі стає старостою школи, отримує по іспиту ЖАБА вищі бали і закінчує Гоґвортс. У четвертій — під час Турніру Трьох Чарівників Персі заміняє на посаді загиблого Барті Кравча.
  • Невіл Лонґботом (англ. Neville Longbottom) — учень Гоґвортсу, один з головних героїв, однокурсник Гаррі Поттера. На початку Невіл представлений досить розсіяним, забудькуватим, незграбним і боягузливим. Ближче до кінця роману бере участь у багатьох небезпечних місіях головних героїв. В кінці сьомої книги вносить дуже важливий внесок у перемогу над Ло́рдом Во́лдемортом, знищуючи за допомогою меча Ґрифіндора один з горокраксів Темного Лорда — змію.

Студенти факультету Слизерин[ред. | ред. код]

Студенти факультету Рейвенклов[ред. | ред. код]

Студенти факультету Гафелпаф[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]