Список персонажів телесеріалу «Світлячок»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Це список персонажів всесвіту телесеріалу Світлячок.

Основні персонажі[ред.ред. код]

Наттан Філліон у ролі Малкольма Рейнолдса

Малкольм Рейнолдс — Капітан «Сереніті» і колишній сержант армії Незалежних, що брав участь в битві за долину Сереніті, поворотною точкою Війни за Незалежність.

Про капітана відомо небагато — те, що він розповідає про своє минуле, нічим не видає його характер (який сам по собі — загадка). Малькольм розповідає, що виріс на ранчо, під наглядом матері і найманих робітників. Єдині сцени, в яких нам показують його минуле, відносяться до Війни за Незалежність, де він і Зої билися на стороні незалежних, або «коричневих» (за кольором форми). У нього є звичка в День Об’єднання (роковини закінчення битви в долині Сереніті) відвідувати лояльні Альянсу бари і влаштовувати бійки з відвідувачами (епізод Train Job). Характер Мела повний суперечностей. Він постійно б’ється зі своїми внутрішніми демонами, і його справжня особистість залишається до певної міри загадкою.

Джина Торрес у ролі Зої Аллейн Уошборн

Зої Аллейн Уошборн — перший помічник на «Сереніті», вірна подруга капітана Рейнольдса з часів війни і дружина Уоша. Її чоловік називає її «жінкою-воїном», і вона дійсно відмінно уміє битися та володіє багатьма видами зброї. Її минуле нам невідоме, все, що ми знаємо про неї це що вона служила під командуванням Мела під час війни. Вона проявляє по відношенню до капітана майже безмежну відрність, якщо не вважати шлюбу з Уошем, якому Малкольм, схоже намагався перешкодити.

Алан Т'юдік у ролі Хобана «Уош» Уошборна

Хобан «Уош» Уошборн — пілот «Сереніті» і не дуже героїчний чоловік Зої. Він ревнує до «бойової дружби» своєї дружини з капітаном (епізод «War Stories», де він відмовляється відпускати Зої на місію з капітаном. Зайнявши її місце, він скоро виявляється вимушений про це пошкодувати: його і Мела захоплює в полон і піддає тортурам Аделай Нішка (Adelai Nishka), король злочинного світу, якому вони встигли перейти дорогу в ранішому епізоді (епізод «The Train Job»)).

Про його минуле відомо більше, ніж про будь-якого іншого героя, але все одно ми знаємо мало. Він пішов вчитися на пілота, щоб побачити зірки, які не були видні з поверхні його рідної забрудненої понад міру планети. До команди «Сереніті» він приєднався не зважаючи на те, що його активно звали до себе і респектабельніші працедавці.

Морена Баккарін у ролі Інари Серри

Інара Серра — компаньйонка (куртизанка або гейша XXVI століття). Як і її товарки часів Відродження, Інара займає досить високе положення в суспільстві.
Її присутність на борту «Сереніті» забезпечує кораблю і команді той ступінь законності і соціальної прийнятності, яка була б недосяжна без неї. У них з Мелом напружені відносини, і їх невисловлені романтичні відчуття один до одного грають істотну роль в декількох епізодах. Можливо, Інара віддзеркалення серця Мела; у її відсутність на кораблі Мел виглядає куди похмурішим (наприклад, в першій половині фільму «Місія: Сереніті»). Вона орендує один з двох шаттлів «Сереніті».


Джейн Кобб — найманець, головний боєць Сереніті. Приєднався до команди, коли Мел запропонував йому велику частку в здобичі і окрему каюту, після чого Джейн застрелив своїх колишніх напарників. Під час операцій він часто виконує роль «основного бійця», і на нього завжди можна покластися в бійці. Він схильний поводитися як «простак», який вважає себе розумніше за всіх, але іноді крізь цю маску переглядає гострий розум, що створює враження, що можливо він тільки прикидається дурнем. Як неодноразово говорив Уедон, Джейн — це хлопець, який задає запитання, які ніхто більше не хоче задавати. У Джейна суперечливі уявлення про етику: він готовий ради вигоди зрадити тих, хто йому довіряє, але при цьому очевидно соромиться таких поривів. Ще одна суперечність в його характері: не зважаючи на те, що він показаний жадібною людиною, готовою на все ради грошей, значну частину свого заробітку він посилає додому матері.

Джуел Стейт у ролі Кейуінніт Лі «Кейлі» Фрай

Кейуінніт Лі «Кейлі» Фрай — механік корабля. У неї немає спеціальної освіти або підготовки (епізод «Out of Gas»), але вона підтримує «Сереніті» в робочому стані завдяки інтуїтивному дару розбиратися в роботі різних механізмів. Безтурботна і балакуча Кейлі закохується в доктора Саймона Тема. Кейлі — душа корабля: по словах Джосса Уїдона, якщо Кейлі в щось вірить, значить, це неодмінно збудеться. Сліди присутності Кейлі і її особи видно на кораблі неозброєним оком, починаючи від кольорових узорів на стінах кают-компанії і закінчуючи табличкою на дверях її каюти. Кейлі часто виступає в ролі молодшої сестрички Мела і, очевидно, служить втіленням його совісті.

Шон Махер у ролі доктора Саймона Тема

Саймон Тем — лікар, дослідник і першокласний хірург-травматолог (закінчив найкращу медичну школу на планеті в числі трьох відсотків найвидатніших учнів). Був вимушений переховуватися, після того, як викрав свою сестру Рівер з урядового дослідницького центру. Його невмілі спроби зав’язати стосунки з Кейлі впродовж всього серіалу є одною з другорядних сюжетних ліній, що найчастіше повторюються, але щоразу він сам мимоволі встає на шляху власних романтичних бажань. Все його життя визначається турботами про сестру.

Саммер Глау у ролі Рівер Тэм

Рівер Тэм — була контрабандою доставлена на борт «Сереніті». Рівер — диво-дитина, чия геніальність не має собі рівних, але вона стала об’єктом експериментів в руках лікарів Альянсу, і тепер її переслідують галюцинації, її поведінка непередбачувана і деколи небезпечна. Її подорож у пошуках себе червоною ниткою проходить через весь серіал і подальший фільм. Рівер знаходиться в постійному стані війни з власними демонами. Вона бачить і чує те, чого не бачать і не чують інші, і бачить сни наяву про те, що з нею робили в «академії» Альянсу. Думки команди про неї різні: деякі її цінують, Джейн боїться, а останні просто хочуть, щоб вона не лізла в неприємності.

Рон Гласс у ролі Дерріала «Пастора» Бука

Дерріал «Пастор» Бук — священик. Він з невідомих причинам має високим статусом у військових силах Альянсу (епізод «Safe»). Впродовж всього серіалу він демонструє незвичайну глибину пізнань в питаннях вогнепальної зброї і злочинної діяльності, наприклад, знає про електромагнітне поле («сітку»)(епізод «Our Mrs. Reynolds»). Не зважаючи на те, що він представлений глибоко віруючою і релігійною людиною, він майстерно б’ється врукопаш і стріляє, наприклад, може потрапити з рушниці в колінну чашку, стріляючи з руки (епізод «War Stories»). Він також добре орієнтується у світі криміналу. У епізоді «Objects in Space» мисливець за головами Джубал Еарлі говорить про Бука: «Ніякий він не пастор», — тим самим породжує ще більше сумнівів щодо минулого Дерріала Бука.