Список персонажів Madlax

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Персонажі аніме:Ванесса, Мадлакс, Маргарет, Елеонора, Карроссеа, Понеділок та Лімельда

Це список персонажів аніме «Madlax».

Вступ[ред.ред. код]

Очевидно, врахувавши малу кількість центральних персонажів в «Noir», творці серіалу «Madlax» збільшили це число — не в останню чергу, за рахунок персонажів чоловічої статі, практично відсутніх в першій частині трилогії. Як наслідок, душевному розвитку героїв в серіалі приділяється куди менше уваги, чим подіям, що відбуваються з ними, і їх відносинам між собою. У початковій «чернетці» сценарію, створеній режисером Масімо Койті і майбутнім продюсером серіалу Кітаяма Сигеру, число персонажів було набагато менше — наприклад, Мадлакс і Маргарет були однією особою, а Чарлі (колега Ванесси по Bookwald Industries) відводилася одна з центральних ролей. Проте після того, як Курода Єсуке був призначений відповідальним за сценарій, від первинного набору персонажів фактично залишилися тільки імена. [1]

Над персонажами «Madlax» працювали три дизайнери: Осава Сатосі створив центральних героїнь, зокрема, Маргарет і саму Мадлакс; Сіба Мінако, що колись взяв участь в роботі над «Noir», малював агентів Enfant на чолі з П'ятницею Понеділком і Карроссеа Доном, а Міяті Сатоко займалась персонажами — Летіцієй та Пупе.

Гловні персонажі[ред.ред. код]

Ма́ргарет Бертон (англ. Margaret Burton, яп. マーガレット・バートン) - забудькувата дівчина, що навчається в елітному коледжі для дітей аристократичних сімей в Нафреції. Її спогади про власне життя обмежуються останніми дванадцятьма роками, а так само ім'ям «Мадлакс» і смутними спогадами, пов'язаними з однією з її книг, написаною на незрозумілій їй мові і на деяких сторінках залитою кров'ю. Зрештою, саме Маргарет — центральний персонаж серіалу і володарка Дару, здатного змінювати світ. Дванадцять років тому вона разом з Карроссеа Доном пережила крах літака над Газа-Сонікою і мимоволі втрутилася в його дуель з Річардом Бертоном. Хоча Бертон переміг, Понеділок останнім зусиллям ввів його в транс, змусивши стріляти в рідну дочку. Захищаючись, Маргарет вбила батька і, щоб втекти від провини, скористалася своїм Даром, розділивши себе на три іпостасі: та що володіє Даром, та що прийняла на себе гріх батьковбивства і та що пам'ятає про все це. З цієї миті дівчина, що носить ім'я «Маргарет Бертон», стала лише третиною себе самої. Книга, якою вона володіє, — це «Secondary», друга зі Священних Книг, необхідних для використання Дару.

Сейю: Кувасіма Хоко

 • Музична тема в «меню Масімо» [2]: Книжка з картинками, кров і глибоководна риба (англ. Picture Book, Blood, and Deep-sea Fish)
Мадла́кс

Мадла́кс (англ. Madlax, яп. マドラックス) - дуже харизматична та мила дівчина, а також найкваліфікованіша найманка в Газа-Соніке з 98 % вдало виконаних завдань. Як і Маргарет, вона не пам'ятає нічого раніше дванадцяти років назад, окрім слова «Мадлакс» (яке вона зробила своїм кодовим ім'ям) і короткого спогаду, в якому бачить пістолет в своїх руках і батька, що йде, — Мадлакс вірить, що її батько ще живий і теж воює десь в Газа-Соніке. Будучи найкращим бійцем у всій країні, вона ненавидить війну і б'ється тільки ради того, щоб швидше її завершити, і тому, дізнавшись від Ванесси Рене, що саме Enfant стоїть біля витоків конфлікту, вона негайно починає з ним боротьбу, не зважаючи на наслідки. Мадлакс — друга іпостась Маргарет Бертон, що узяла на себе гріх батьковбивства (її надприродні бойові здібності, ймовірно, пов'язані саме з цим), але не володіє Даром. Те, що вона не зовсім людина, стає очевидно в кінці серіалу, коли у неї за ніч заживає простріляна навиліт легеня, а потім вона знищує невелику, але добре озброєну армію. Вона володіє бракуючою сторінкою з книги «Secondary» Маргарет.

Сейю: Кобаясі Санае

 • Тема в «меню Масімо»: Самотня воротарка Пекла (англ. The Gatekeeper of Hell is All Alone)
Ване́сса Рене

Ване́сса Рене́ (англ. Vanessa Rene, яп. ヴァネッサ・レネ) - колишня сусідка та вчителька Маргарет, має вищу освіту в області інформаційних технологій і нині працює менеджером в компанії Bookwald Industries (яп. ブッグワルド). Її батьки загинули в Газа-Соніке, і з тих пір Ванесса не залишає думку з'ясувати дійсну причину війни. Сильна і упевнена в собі жінка, Ванесса особисто відправляється в Газа-Соніку, як тільки з'ясовує, що Bookwald поставляє зброю обом сторонам (а не просто вкладає гроші в мирну індустрію країни, як випливає з офіційних звітів) і, більш того, сам є одним з підрозділів Enfant. У Газа-Соніке її охорону доручають Мадлакс, таким чином, саме вона возз'єднує дві іпостасі колишньої Маргарет.

Сейю: Юкіно Сацукі

 • Тема в «меню Масімо»: Воротарка щастя (англ. Gatekeeper of Happiness)

Інші персонажі[ред.ред. код]

Елеоно́ра Бе́йкер

Елеоно́ра Бе́йкер (англ. Eleanor Baker, яп. エリノア・ベイカー) - світлична Маргарет. Її сім'я служила Бертонам декілька поколінь, тому Елеонора бачить своїм боргом захищати розсіяну і незграбну Маргарет від всіх напастей — аж до перевірки всіх її однокласників на благонадійність. До виконання свого обов'язку Елеонора відноситься украй серйозно, що дозволило їй закінчити школу на декілька років раніше одноліток і стати майстром рукопашного бою.

Сейю: Утікава Ай

 • Тема в «меню Масімо»: Воротарка Повсякденності (англ. Everyday Gatekeeper)
П'ятниця Понеділок

П'ятниця Понеділок (англ. Friday Monday, яп. フライデー・マンデー) - загадковий творець і беззмінний лідер організації Enfant, про його минуле невідомо практично нічого, крім того, що дванадцять років тому він скористався своїм Даром, щоб відкрити Брами Правди і змінити світ згідно зі своїм уявленням про нього, увергнувши його в тотальну війну. У той раз полковник Річард Бертон встиг його зупинити, тому війна розгорілася тільки в одній окремо узятій державі, на території якого відбувався ритуал, і де нині розташовується штаб Enfant — в Газа-Соніке. Для повторення ритуалу і завершення задуманого, Понеділок ось вже дванадцять років наново шукає Священні Книги (окрім «Firstary», яку йому вдалося зберегти) і ще одного володаря Дару, оскільки своїм Даром він користуватися більше не здатний. Права половина обличчя його знівечена пострілом Бертона, тому він завжди носить напівмаску. Хоча це майже не відчувається в самому серіалі, за задумом режисера Масимо Понеділок колись був художником або поетом.

Сейю: Ебара Масасі

 • Тема в «меню Масімо»: Всміхнений сторож Небес (англ. The Gatekeeper of Heaven Smiles)
Карро́ссеа Дон

Карро́ссеа Дон (англ. Carrossea Doon, яп. カロッスア・ドゥーン) - один з найкращих оперативників Enfant, підзвітний особисто П'ятниці Понеділку (хоча офіційно він працює в Bookwald Industries). Карроссеа розумний і далекоглядний, тому часто веде власну гру під носом у начальства, вишукуючи правду про своє минуле, бо він, як і Мадлакс і Маргарет Бертон, не пам'ятає нічого, що трапилося з ним раніше 12 років назад. Під час інциденту в Газа-Соніке, тільки Карроссеа, що носив тоді ім'я Пупі, і Маргарет пережили крах їх літака, можливо, тому що обидва володіли Даром. У той раз Карроссеа полюбив її з першого погляду і присягнувся захищати її, тому коли Маргарет втрутилася в дуель між батьком і Понеділком, закрив її від кулі власним тілом і помер. Пізніше його слабкого Дару і бажання захистити Маргарет вистачило, щоб частково воскреснути, заплативши своєю колишньою особою і пам'яттю, і в такому стані його знайшов П'ятниця Понеділок. [3] Цим пояснюється також та швидкість, з якою між Карроссеа і Маргарет налагоджується взаємна довіра після їх «першої» зустрічі в нових іпостасях.

Сейю: Морікава Тосіюкі

Ліме́льда Йорг

Ліме́льда Йорг (англ. Limelda Jorg, яп. リメルダ・ユルグ) - лейтенант Королівській Гвардії Газа-Соніки і найкращий снайпер в країні після самої Мадлакс. Після того, як Мадлакс у неї на очах застрелила головнокомандуючого королівською армією, охорона якого їй була доручена, Лімельда зробила полювання за неї своєю єдиною метою в житті. Не зважаючи на численні можливості убити Лімельду, Мадлакс щоразу залишала її в живих, а пізніше посвятила її в таємницю дійсних витоків війни в Газа-Соніке, конфлікту, в якому обидві втратили своїх близьких. [4] Як би там не було, це не принесло їм обом спокою, бо Лімельда, чия картина світу не витримала одкровення і розвалилася, відновила спроби убити Мадлакс в божевільній надії, що якщо це їй вдасться, все стане «як раніше».

Сейю: Хісакава Ая

SSS

SSS (англ. Three-Speed, яп. スリー・スピード) - таємничий зв'язковий Мадлакс, інформації про якого навіть менше, ніж про П'ятницю Понеділка. Єдине, що про нього відомо точно, — це те, що він чоловік (судячи по голосу і нижній половині обличчя, що іноді потрапляє в кадр) і що він, швидше за все, не пов'язаний з Enfant, і в деякому роді навіть протистоїть цій організації. Саме він підібрав і виростив Мадлакс після інциденту в 1999-му році.

Сейю: Ураяма Дзін

Кванзітта Мо́рісон

Кванзітта Мо́рісон (англ. Quanzitta Marison, яп. クアンジッタ・マリスン - пророк одного з племен аборигенів Газа-Сонікі. Кванзітта — володарка третьої священної книги, «Thirstary», і одна з тих небагато, хто знає мову Саруон та Елієс, на яких були написані священні книги. У її обов'язок входити нагляд за Брамами Правди і Святилища, тому вона єдина, з ким можуть спілкуватися ті, що живуть там.

Сейю: Йодо Мако

 • Тема в «меню Масімо»: Воротарка морських глибин (англ. Deep-Sea Gatekeeper)
На́халь

На́халь (англ. Nakhl, яп. ナハル) - прислужниця та агент леді Кванзітти. Найкращий боєць в рукопашній сутичці і на холодній зброї в Газа-Соніке, вона вийшла переможницею навіть з дуелі проти Мадлакс.[5]

Сейю: Накано Тікайо

Пупе та Леті́ція

Леті́ція (англ. Laetitia, яп. レティシア) - третя іпостась Маргарет Бертон, хранителька пам'яті, яка не в змозі покинути Святилище за Брамами Правди. Ім'я «Летіція» належало ляльці Маргарет до доленосного інциденту 12 років тому, а крім того, Мадлакс іноді користується підробленим паспортом на ім'я Летіції Луни.

Сейю: Канеда Томоко

Пу́пе (англ. Poupee, яп. プゥペ) - така же, як Летіція, примара пам'яті Карроссеі Дону, так само не здатний покинути Святилище і навіть говорити. Ім'я «Пупе» із самого початку належало молодій людині, убитій полковником Бертоном, а «Карроссеа Дон» було вже пізніше прийняте тією його частиною, яка змогла повернутися в матеріальний світ.

Рі́чард Бертон

Рі́чард Бертон (англ. Richard Burton, яп. リチャード・バートン) [6] - батько Маргарет і полковник озброєних сил Нафреції. Під час ритуалу, що проводиться П'ятницею Понеділком дванадцять років тому, полковник Бертон знаходився в Газа-Соніке і спробував перешкодити його планам. Спроба частково вдалася, але Понеділок скористався Словами Пробудження з «Firstary», щоб занурити супротивника в транс і змусити вбити власну дочку. Захищаючись, Маргарет вбила батька. Ім'я «Мадлакс» спочатку було кодовим ім'ям Річарда Бертона, що стало якимсь чином відоме, Понеділку.

Сейю: Окава Тору

Примітки[ред.ред. код]

 1. Брошура, що додається до першому випуску серіалу на DVD північноамериканським видавцем ADV Films (англ.)
 2. «Меню Масімо» (англ. Mashimo Menu) Юкі Кадзіура називає список музичних композицій, які Койті Масімо доручає їй скласти ще до повного завершення планування проекту. Відмінною рисою його «меню» є те, що вони складаються з, на перший погляд, абсурдних, але при подальшому розгляді тісно пов'язаних з сюжетом аніме назв. Див. також присвячену цьому статтю (англ.) на Bee Train Fan Wiki.
 3. Цей епізод описується на початку 21-ої серії.
 4. Минуле Лімельди у загальних рисах описується на початку 18-ої серії.
 5. Епізод 18, сцена в церкві
 6. на відміну від прізвища, ім'я батька Маргарет ніде не називається в серіалі, і навіть П'ятниця Понеділок звертається до нього не інакше як «полковник Бертон». Проте оскільки першими буквами імені на його зкорченому кулею особистому знаку є «Rich», слід припустити, що полковника звали Richard, бо це єдине британське чоловіче ім'я, що починається з цих букв.