Список пластових таборів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Список пластових таборів — заходів «Пласту» національної скаутської організації України.

Всеукраїнські (крайові) табори для юнацтва[ред. | ред. код]

Герць[ред. | ред. код]

Місце таборування: центральні області України.

Час проведення: серпень

Опис табору: Табір покликаний популяризувати кінне пластування, шляхом базового вивчення верхової їзди, їзди підводою; плекання козацьких традицій, шляхом фізичного загартування юнацтва, удосконалення навичок життя в природі, вмілостей"практичного пластування", духовного розвитку особистості, історичного виховання юнацтва через ознайомлення з історією і пам'ятками українського козацтва.

Вимоги до учасників: Вік від 14 років, ступінь не нижче учасника/ці[1].

Легіон[ред. | ред. код]

Легіон

Місце таборування: Західна Україна

Час проведення: серпень

Опис табору: Мета крайового виховно-вишкільного табору Легіону — всебічна підготовка юнаків до самозарадності та практичного пластування в умовах сучасного світу на основі плекання традицій українського лицарства, освоєння передових досягнень інформаційних технологій та ефективного командного менеджменту. Загальні напрямки програми: впоряд, етикет, психологічна підготовка, фізична підготовка, тактична підготовка.

Вимоги до учасників: Вік від 15 років, ступінь не нижче пластуна учасника[2].

Вовча школа[ред. | ред. код]

Місце таборування: Державний історико-культурний заповідник «Тустань»

Час проведення: серпень

Опис табору: Мета КВВЕТ «Вовча Школа» — розвиток екологічного пластування, а саме: сприяння накопиченню юнацтвом екологічних знань, виховання любові до природи, прагнення берегти і примножувати її багатства, здобуття практичних навичок таборування й діяльності в природі без завдання шкоди довкіллю. Дану мету передбачається досягти шляхом проведення теренових ігор та змагів, серії тематичних інструктажів та гутірок. Серед наголосів — організація низки занять з практичного пластування, забезпечення умов для виконання вимог вмілостей екологічного спрямування.

Вимоги до учасників: Вік від 14 років, ступінь не нижче учасника.

Метаморфози[ред. | ред. код]

Місце таборування: поблизу с. Дубриничі, Перечинського р-ну, Закарпатська область

Час проведення: серпень

Опис табору: Основною ідеєю цього табору буде етнографічне спрямування народностей, які проживають в гірській місцевості. Отже, табір буде відбуватися у гірській місцевості, на Косівщині. Очевидно, основна увага буде приділена гірським етнографічним зонам України. Легенда табору буде змінюватися відповідно до тієї народності, яку розглядатимемо в той чи інший день. Загальні напрямки: 1. вузько мистецькі ділянки, поезія, проза, танець, спів, музика, моделювання костюму, квілінг, витинанка, писанкарство тощо); 2. ділянки культорологічного спрямування (історія мистецтва, етнозони, культорологічний аналіз); 3. гутірки пластового спрямування (впоряд, табірництво); 4. ватри, імпрези; 5. екскурсії, супервізії.

Вимоги до учасників: Вік від 15 років, ступінь не нижче учасника/ці.

Говерля[ред. | ред. код]

Говерля

Місце таборування: Українські Карпати, Надвірнянський, Косівський райони Івано-Франківської області, Вижницький район Закарпатської області

Час проведення: серпень

Опис табору: Мета табору популяризація спортивного туризму в Пласті шляхом підготовки кваліфікованих інструкторів і провідників груп, відповідно до державних вимог встановлених Федерацією спортивного туризму України. Легенда табору: Базується на історії карпатської Групи УПА «Говерля», що вела бойові дії на території Закарпатської та Івано-Франківських областей. Матеріали легенди викладені у 18 і 19 томах Літопису УПА Загальні напрямки: 1. Семінар початкової туристської підготовки згідно з рекомендованим Федерацією спортивного туризму України планом проведення. 2. Перший етап категорійного пішохідного походу І категорії складності. 3. Днівка, перепочинок, закріплення теоретичного курсу семінару ПТП. 4. Другий етап категорійного пішохідного походу І категорії складності.

Вимоги до учасників: Вік від 14 років, ступінь не нижче учасника/ці[3].

Крайовий вишкільний табір (КВТ)[ред. | ред. код]

Місце таборування: Поблизу пластової оселі-музею «Сокіл», а саме: Україна, Івано-Франківська область, Рожнятівський район, урочище р. Тодір (поблизу с. Кузьминець).

Опис табору: Кваліфікаційний крайовий табір для зарахування третьої пластової проби УПЮ «Пластуна скоба/пластунки вірлиці». Перевірка набутих знань у формі ігор, теренових змагів та інших пластових занять, мандрівок. Також здійснюється оцінка загальної пластової постави, дотримання пластового закону та рівень пластового світогляду. Важливими елементами табору є самостійне планування та проведення юнаками та юначками занять (ігор, теренових змагів), а також деякі моменти юнацького самоврядування, які виступають основою виховання майбутніх провідників, лідерів. Програма табору поділена на такі частини: інструкторська ділянка — подання теоретичних та практичних знань; програма з самозарадності; програма практичного пластування.

Вимоги до учасників: Вік 16-17 років. За виняткових обставин, можлива участь і молодших юнаків/чок, але лише у разі, коли точка «відбути КВТ» є останньою не виконаною точкою в пробі. Участь 18-ти річних юнаків/чок можлива лиши при наявності дозволу крайового референта третьої проби на подовження строку здачі третьої проби.

 • пластовий ступінь — розвідувач/ка.
 • кількість зданих точок в третій пробі — 50 % і більше[4].

Клич Лицарів[ред. | ред. код]

Час табору: перша половина серпня

Опис табору: Клич Лицарів - це табір, який залишиться у вашій пам`яті на все життя. Основні спрямування табору - це практичне пластування, життя та виховання в природі. Цей табір - унікальна нагода підготуватись до здачі, а також здати пластові проби. Напрямки, яким приділена особлива увага на таборі:

 • табірництво
 • мандрівництво
 • піонірка
 • ПМД
 • самовиживання

Організація побуту та діяльності організована по IV-ьох підтаборах (відносно статі та проби).

Вимоги до учасників: юнаки та юначки від 12 років, які складають І-шу та ІІ-гу пластові проби.

Організатори: 12 курінь УСП “Рутенія” та 47 курінь УПС “Вовча ліга”.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Крайовий кінно-спортивний табір "Герць". www.plast.org.ua. Архів оригіналу за 2016-03-28. Процитовано 2016-03-19. 
 2. Крайовий виховно-вишкільний табір "Легіон". www.plast.org.ua. Архів оригіналу за 2016-03-28. Процитовано 2016-03-19. 
 3. Мандрівний табір "Говерля". www.plast.org.ua. Архів оригіналу за 2016-03-25. Процитовано 2016-03-19. 
 4. Крайовий вишкільний табір. www.plast.org.ua. Архів оригіналу за 2016-03-25. Процитовано 2016-03-19.