Список призерів Олімпійських ігор з легкої атлетики (чоловіки)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Цей список включає призерів Олімпійських ігор з легкої атлетики в чоловічих дисциплінах за всі роки їх проведення.

Сучасна програма[ред. | ред. код]

100 метрів[ред. | ред. код]

Ігри Золото Срібло Бронза
1896 Афіни  Томас Берк
США
 Фріц Гофман
Німеччина
 Френсіс Лейн
США
 Алойз Сокол
Угорщина
1900 Париж  Френк Джервіс
США
 Волтер Тьюксбері
США
 Стен Роулі
Австралія
1904 Сент-Луїс  Арчі Ган
США
 Нейт Картмелл
США
 Вільям Хогенсон
США
1908 Лондон  Реджинальд Вокер
Південно-Африканська Республіка
 Джеймс Ректор
США
 Роберт Керр
Канада
1912 Стокгольм  Ральф Крейґ
США
 Альва Меєр
США
 Дональд Ліппінкотт
США
1920 Антверпен  Чарлі Педдок
США
 Морріс Керксі
США
 Гаррі Едвард
Велика Британія
1924 Париж  Гарольд Абрагамс
Велика Британія
 Джексон Шольц
США
 Артур Поррітт
Нова Зеландія
1928 Амстердам  Персі Вільямс
Канада
 Джек Лондон
Велика Британія
 Георг Ламмерс
Німеччина
1932 Лос-Анджелес  Едді Толен
США
 Ральф Меткалф
США
 Артур Йонат
Німеччина
1936 Берлін  Джессі Оуенс
США
 Ральф Меткалф
США
 Тінюс Осендарп
Нідерланди
1948 Лондон  Гаррісон Діллард
США
 Барні Юелл
США
 Ллойд ла Біч
Панама
1952 Гельсінкі  Лінді Реміджино
США
 Герб Мак-Кенлі
Ямайка
 Мак-Дональд Бейлі
Велика Британія
1956 Мельбурн  Боббі Морроу
США
 Тейн Бейкер
США
 Гектор Хоган
Австралія
1960 Рим  Армін Гарі
Об'єднана німецька команда
 Дейв Сайм
США
 Пітер Редфорд
Велика Британія
1964 Токіо  Боб Гейс
США
 Енріке Фігерола
Куба
 Генрі Джером
Канада
1968 Мехіко  Джим Гайнс
США
 Леннокс Міллер
Ямайка
 Чарлі Грін
США
1972 Мюнхен  Валерій Борзов
СРСР
 Роберт Тейлор
США
 Леннокс Міллер
Ямайка
1976 Монреаль  Гейзлі Кроуфорд
Тринідад і Тобаго
 Дон Кверрі
Ямайка
 Валерій Борзов
СРСР
1980 Москва  Аллан Веллс
Велика Британія
 Сільвіо Леонард
Куба
 Петар Петров
Болгарія
1984 Лос-Анджелес  Карл Льюїс
США
 Сем Гредді
США
 Бен Джонсон
Канада
1988 Сеул  Карл Льюїс
США
 Лінфорд Крісті
Велика Британія
 Келвін Сміт
США
1992 Барселона  Лінфорд Крісті
Велика Британія
 Френкі Фредерікс
Намібія
 Денніс Мітчелл
США
1996 Атланта  Донован Бейлі
Канада
 Френкі Фредерікс
Намібія
 Ато Болдон
Тринідад і Тобаго
2000 Сідней  Моріс Грін
США
 Ато Болдон
Тринідад і Тобаго
 Обаделе Томпсон
Барбадос
2004 Афіни  Джастін Гетлін
США
 Френсіс Обіквелу
Португалія
 Моріс Грін
США
2008 Пекін  Усейн Болт
Ямайка
 Річард Томпсон
Тринідад і Тобаго
 Волтер Дікс
США
2012 Лондон  Усейн Болт
Ямайка
 Йоган Блейк
Ямайка
 Джастін Гетлін
США
2016 Ріо-де-Жанейро  Усейн Болт
Ямайка
 Джастін Гетлін
США
 Андре де Грассе
Канада

200 метрів[ред. | ред. код]

Ігри Золото Срібло Бронза
1900 Париж  Френк Джервіс
США
 Норман Прічард
Індія
 Стен Роулі
Австралія
1904 Сент-Луїс  Арчі Ган
США
 Нейт Картмелл
США
 Вільям Хогенсон
США
1908 Лондон  Роберт Керр
Канада
 Роберт Клафен
США
 Нейт Картмелл
США
1912 Стокгольм  Ральф Крейґ
США
 Дональд Ліппінкотт
США
 Віллі Епплгарт
Велика Британія
1920 Антверпен  Аллен Вудрінг
США
 Чарлі Педдок
США
 Гаррі Едвард
Велика Британія
1924 Париж  Джексон Шольц
США
 Чарлі Педдок
США
 Ерік Лідделл
Велика Британія
1928 Амстердам  Персі Вільямс
Канада
 Волтер Ренглі
Велика Британія
 Гельмут Керніг
Німеччина
1932 Лос-Анджелес  Едді Толен
США
 Джордж Сімпсон
США
 Ральф Меткалф
США
1936 Берлін  Джессі Оуенс
США
 Мак Робінсон
США
 Тінюс Осендарп
Нідерланди
1948 Лондон  Мел Паттон
США
 Барні Юелл
США
 Ллойд ла Біч
Панама
1952 Гельсінкі  Енді Стенфілд
США
 Тейн Бейкер
США
 Джеймс Гатерс
США
1956 Мельбурн  Боббі Морроу
США
 Енді Стенфілд
США
 Тейн Бейкер
США
1960 Рим  Лівіо Берруті
Італія
 Лестер Карні
США
 Абдулай Сей
Франція
1964 Токіо  Генрі Карр
США
 Пол Дрейтон
США
 Едвін Робертс
Тринідад і Тобаго
1968 Мехіко  Томмі Сміт
США
 Пітер Норман
Австралія
 Джон Карлос
США
1972 Мюнхен  Валерій Борзов
СРСР
 Ларрі Блек
США
 П'єтро Меннеа
Італія
1976 Монреаль  Дон Кверрі
Ямайка
 Міллард Гемптон
США
 Двейн Еванс
США
1980 Москва  П'єтро Меннеа
Італія
 Аллан Веллс
Велика Британія
 Дон Кверрі
Ямайка
1984 Лос-Анджелес  Карл Льюїс
США
 Кірк Баптіст
США
 Томас Джефферсон
США
1988 Сеул  Джо Делоуч
США
 Карл Льюїс
США
 Робсон да Сілва
Бразилія
1992 Барселона  Майкл Марш
США
 Френкі Фредерікс
Намібія
 Майкл Бейтс
США
1996 Атланта  Майкл Джонсон
США
 Френкі Фредерікс
Намібія
 Ато Болдон
Тринідад і Тобаго
2000 Сідней  Константінос Кентеріс
Греція
 Даррен Кемпбелл
Велика Британія
 Ато Болдон
Тринідад і Тобаго
2004 Афіни  Шон Кроуфорд
США
 Бернард Вільямс
США
 Джастін Гетлін
США
2008 Пекін  Усейн Болт
Ямайка
 Шон Кроуфорд
США
 Волтер Дікс
США
2012 Лондон  Усейн Болт
Ямайка
 Йоган Блейк
Ямайка
 Воррен Вейр
Ямайка
2016 Ріо-де-Жанейро  Усейн Болт
Ямайка
 Андре де Грассе
Канада
 Крістоф Леметр
Франція

400 метрів[ред. | ред. код]

Ігри Золото Срібло Бронза
1896 Афіни  Томас Берк
США
 Герберт Джемісон
США
 Чарльз Гмелін
Велика Британія
1900 Париж  Максвелл Ворберн Лонг
США
 Вільям Голланд
США
 Ернст Шульц
Данія
1904 Сент-Луїс  Гаррі Гіллман
США
 Френк Воллер
США
 Герман Громан
США
1908 Лондон  Віндем Галсвелл
Велика Британія
не вручалась не вручалась
1912 Стокгольм  Чарльз Рейдпат
США
 Ганнс Браун
Німеччина
 Едвард Ліндберг
США
1920 Антверпен  Бевіл Радд
Південно-Африканська Республіка
 Гай Батлер
Велика Британія
 Нільс Енгдаль
Швеція
1924 Париж  Ерік Лідделл
Велика Британія
 Гораціо Фітч
США
 Гай Батлер
Велика Британія
1928 Амстердам  Рей Барбуті
США
 Джеймс Болл
Канада
 Йоагім Бюхнер
Німеччина
1932 Лос-Анджелес  Білл Карр
США
 Бен Істман
США
 Алекс Вілсон
Канада
1936 Берлін  Арчі Вільямс
США
 Годфрі Браун
Велика Британія
 Джиммі Лувалль
США
1948 Лондон  Артур Вінт
Ямайка
 Герб Мак-Кенлі
Ямайка
 Мел Вітфілд
США
1952 Гельсінкі  Джордж Роден
Ямайка
 Герб Мак-Кенлі
Ямайка
 Оллі Метсон
США
1956 Мельбурн  Чарльз Дженкінс
США
 Карл-Фрідріх Гаас
Німеччина
 Войтто Гелльстен
Фінляндія
 Ардаліон Ігнатьєв
СРСР
1960 Рим  Отіс Девіс
США
 Карл Кауфманн
Об'єднана німецька команда
 Малкольм Спенс
Південно-Африканська Республіка
1964 Токіо  Майк Ларрабі
США
 Венделл Моттлі
Тринідад і Тобаго
 Анджей Баденський
Польща
1968 Мехіко  Лі Еванс
США
 Ларрі Джеймс
США
 Рон Фрімен
США
1972 Мюнхен  Вінсент Метьюз
США
 Вейн Коллетт
США
 Джуліус Санг
Кенія
1976 Монреаль  Альберто Хуанторена
Куба
 Фред Ньюгаус
США
 Герман Фрейзір
США
1980 Москва  Віктор Маркін
СРСР
 Рік Мітчелл
Австралія
 Франк Шаффер
НДР
1984 Лос-Анджелес  Алонзо Бейберс
США
 Габріель Тіако
Кот-д'Івуар
 Антоніо Мак-Кей
США
1988 Сеул  Стів Льюїс
США
 Батч Рейнольдс
США
 Денні Еверетт
США
1992 Барселона  Квінсі Воттс
США
 Стів Льюїс
США
 Самсон Кітур
Кенія
1996 Атланта  Майкл Джонсон
США
 Роджер Блек
Велика Британія
 Девіс Камога
Уганда
2000 Сідней  Майкл Джонсон
США
 Елвін Гаррісон
США
 Грег Хотон
Ямайка
2004 Афіни  Джеремі Ворінер
США
 Отіс Гарріс
США
 Деррік Брю
США
2008 Пекін  Лашон Меррітт
США
 Джеремі Ворінер
США
 Девід Невілл
США
2012 Лондон  Кірані Джеймс
Гренада
 Лугелін Сантос
Домініканська Республіка
 Лалонд Гордон
Тринідад і Тобаго
2016 Ріо-де-Жанейро  Вайде ван Нікерк
Південно-Африканська Республіка
 Кірані Джеймс
Гренада
 Лашон Меррітт
США

800 метрів[ред. | ред. код]

Ігри Золото Срібло Бронза
1896 Афіни  Едвін Флек
Австралія
 Нандор Дані
Угорщина
 Дімітріос Големіс
Греція
1900 Париж  Альфред Тайсоу
Велика Британія
 Джон Креган
США
 Девід Голл
США
1904 Сент-Луїс  Джеймс Лайтбоді
США
 Говард Валентайн
США
 Еміль Брайткройтц
США
1908 Лондон  Мел Шепард
США
 Еміліо Лунгі
Італія
 Ганнс Браун
Німеччина
1912 Стокгольм  Тед Мередіт
США
 Мел Шепард
США
 Айра Девенпорт
США
1920 Антверпен  Альберт Гілл
Велика Британія
 Ерл Ебі
США
 Бевіл Радд
Південно-Африканська Республіка
1924 Париж  Дуглас Лоу
Велика Британія
 Поль Мартен
Швейцарія
 Шайлер Енк
США
1928 Амстердам  Дуглас Лоу
Велика Британія
 Ерік Бюлен
Швеція
 Германн Енгельгард
Німеччина
1932 Лос-Анджелес  Томмі Гемпсон
Велика Британія
 Алекс Вілсон
Канада
 Філ Едвардс
Канада
1936 Берлін  Джон Вудрафф
США
 Маріо Ланці
Італія
 Філ Едвардс
Канада
1948 Лондон  Мел Вітфілд
США
 Артур Вінт
Ямайка
 Марсель Ансенн
Франція
1952 Гельсінкі  Мел Вітфілд
США
 Артур Вінт
Ямайка
 Гайнц Ульцгаймер
Німеччина
1956 Мельбурн  Том Кортні
США
 Дерек Джонсон
Велика Британія
 Еудун Бойсен
Норвегія
1960 Рим  Пітер Снелл
Нова Зеландія
 Роже Мунс
Бельгія
 Джордж Керр
Федерація Вест-Індії
1964 Токіо  Пітер Снелл
Нова Зеландія
 Білл Крозерс
Канада
 Вілсон Кіпругут
Кенія
1968 Мехіко  Ральф Дубелл
Австралія
 Вілсон Кіпругут
Кенія
 Томас Фаррелл
США
1972 Мюнхен  Дейв Воттл
США
 Євген Аржанов
СРСР
 Майк Бойт
Кенія
1976 Монреаль  Альберто Хуанторена
Куба
 Іво ван Дамме
Бельгія
 Рік Волхатер
США
1980 Москва  Стів Оветт
Велика Британія
 Себастьян Коу
Велика Британія
 Микола Кіров
СРСР
1984 Лос-Анджелес  Жуакін Крус
Бразилія
 Себастьян Коу
Велика Британія
 Ерл Джонс
США
1988 Сеул  Пол Еренг
Кенія
 Жуакін Крус
Бразилія
 Саїд Ауїта
Марокко
1992 Барселона  Вільям Тануї
Кенія
 Ніксон Кіпротіч
Кенія
 Джонні Грей
США
1996 Атланта  Вебйорн Родаль
Норвегія
 Езекіль Сепенг
Південно-Африканська Республіка
 Фред Оньянча
Кенія
2000 Сідней  Нільс Шуманн
Німеччина
 Вілсон Кіпкетер
Данія
 Джабір Саїд-Гуерні
Алжир
2004 Афіни  Юрій Борзаковський
Росія
 Мбулаені Мулаудзі
Південно-Африканська Республіка
 Вілсон Кіпкетер
Данія
2008 Пекін  Вілфред Бунґей
Кенія
 Ісмаїл Ахмед Ісмаїл
Судан
 Алфред Кірва Єго
Кенія
2012 Лондон  Давід Рудіша
Кенія
 Найджел Амос
Ботсвана
 Тімоті Кітум
Кенія
2016 Ріо-де-Жанейро  Давід Рудіша
Кенія
 Тауфік Махлуфі
Алжир
 Клейтон Мерфі
США

1500 метрів[ред. | ред. код]

Ігри Золото Срібло Бронза
1896 Афіни  Едвін Флек
Австралія
 Артур Блейк
США
 Альбен Лермюзьйо
Франція
1900 Париж  Чарльз Беннетт
Велика Британія
 Анрі Делож
Франція
 Джон Брей
США
1904 Сент-Луїс  Джеймс Лайтбоді
США
 Вільям Вернер
США
 Лейсі Гірн
США
1908 Лондон  Мел Шепард
США
 Гарольд Вілсон
Велика Британія
 Норман Геллоус
Велика Британія
1912 Стокгольм  Арнольд Джексон
Велика Британія
 Адам Ківіат
США
 Норман Тейбер
США
1920 Антверпен  Альберт Гілл
Велика Британія
 Філіп Ноель-Бейкер
Велика Британія
 Лоуренс Шилдс
США
1924 Париж  Пааво Нурмі
Фінляндія
 Віллі Шерер
Швейцарія
 Хайла Сталлард
Велика Британія
1928 Амстердам  Гаррі Ларва
Фінляндія
 Жуль Лядумег
Франція
 Ейно Пур'є
Фінляндія
1932 Лос-Анджелес  Луїджі Беккалі
Італія
 Джеррі Корнс
Велика Британія
 Філ Едвардс
Канада
1936 Берлін  Джек Лавлок
Нова Зеландія
 Гленн Каннінгем
США
 Луїджі Беккалі
Італія
1948 Лондон  Генрі Ерікссон
Швеція
 Леннарт Странд
Швеція
 Вім Слейкгойс
Нідерланди
1952 Гельсінкі  Жозеф Бартель
Люксембург
 Боб Мак-Міллен
США
 Вернер Люг
Німеччина
1956 Мельбурн  Рон Ділейні
Ірландія
 Клаус Ріхтценгайн
Німеччина
 Джон Ленді
Австралія
1960 Рим  Герб Елліотт
Австралія
 Мішель Жазі
Франція
 Іштван Рожавельдьї
Угорщина
1964 Токіо  Пітер Снелл
Нова Зеландія
 Йозеф Одложил
Чехословаччина
 Джон Девіс
Нова Зеландія
1968 Мехіко  Кіпчоге Кейно
Кенія
 Джим Раян
США
 Бодо Тюммлер
Західна Німеччина
1972 Мюнхен  Пекка Васала
Фінляндія
 Кіпчоге Кейно
Кенія
 Род Діксон
Нова Зеландія
1976 Монреаль  Джон Вокер
Нова Зеландія
 Іво ван Дамме
Бельгія
 Пол-Гайнц Велльманн
Західна Німеччина
1980 Москва  Себастьян Коу
Велика Британія
 Юрген Штрауб
НДР
 Стів Оветт
Велика Британія
1984 Лос-Анджелес  Себастьян Коу
Велика Британія
 Стів Крем
Велика Британія
 Хосе Мануель Абаскаль
Іспанія
1988 Сеул  Пітер Роно
Кенія
 Пітер Елліотт
Велика Британія
 Єнс-Петер Герольд
НДР
1992 Барселона  Фермін Качо
Іспанія
 Рашид ель Басір
Марокко
 Мохамед Сулейман
Катар
1996 Атланта  Нуреддін Морселі
Алжир
 Фермін Качо
Іспанія
 Стівен Кіпкорір
Кенія
2000 Сідней  Ноа Нгені
Кенія
 Гішам ель Герруж
Марокко
 Бернард Лагат
Кенія
2004 Афіни  Гішам ель Герруж
Марокко
 Бернард Лагат
Кенія
 Руй Сілва
Португалія
2008 Пекін  Асбел Кіпроп
Кенія
 Нік Вілліс
Нова Зеландія
 Меді Баала
Франція
2012 Лондон  Тауфік Махлуфі
Алжир
 Лео Манзано
США
 Абдалааті Ігідер
Марокко
2016 Ріо-де-Жанейро  Меттью Сентровіц
США
 Тауфік Махлуфі
Алжир
 Нік Вілліс
Нова Зеландія

5000 метрів[ред. | ред. код]

Ігри Золото Срібло Бронза
1912 Стокгольм  Ганнес Колехмайнен
Фінляндія
 Жан Буен
Франція
 Джордж Гатсон
Велика Британія
1920 Антверпен  Жозеф Гіймо
Франція
 Пааво Нурмі
Фінляндія
 Ерік Бакман
Швеція
1924 Париж  Пааво Нурмі
Фінляндія
 Вілле Рітола
Фінляндія
 Едвін Віде
Швеція
1928 Амстердам  Вілле Рітола
Фінляндія
 Пааво Нурмі
Фінляндія
 Едвін Віде
Швеція
1932 Лос-Анджелес  Лаурі Лехтінен
Фінляндія
 Ральф Гілл
США
 Лассе Віртанен
Фінляндія
1936 Берлін  Гуннар Гекерт
Фінляндія
 Лаурі Лехтінен
Фінляндія
 Генрі Юнссон
Швеція
1948 Лондон  Гастон Рейфф
Бельгія
 Еміль Затопек
Чехословаччина
 Вім Слейкгойс
Нідерланди
1952 Гельсінкі  Еміль Затопек
Чехословаччина
 Ален Мімун
Франція
 Герберт Шаде
Німеччина
1956 Мельбурн  Володимир Куц
СРСР
 Гордон Пірі
Велика Британія
 Дерек Ібботсон
Велика Британія
1960 Рим  Маррі Голберг
Нова Зеландія
 Ганс Гродоцкі
Об'єднана німецька команда
 Казімеж Зімний
Польща
1964 Токіо  Боб Скал
США
 Гаральд Норпот
Об'єднана німецька команда
 Білл Деллінджер
США
1968 Мехіко  Могамад Ґаммуді
Туніс
 Кіпчоге Кейно
Кенія
 Нафталі Тему
Кенія
1972 Мюнхен  Лассе Вірен
Фінляндія
 Могамад Ґаммуді
Туніс
 Ієн Стюарт
Велика Британія
1976 Монреаль  Лассе Вірен
Фінляндія
 Дік Квекс
Нова Зеландія
 Клаус-Петер Гільденбранд
Західна Німеччина
1980 Москва  Мірутс Їфтер
Ефіопія
 Сулейман Ньямбуї
Танзанія
 Карло Манінка
Фінляндія
1984 Лос-Анджелес  Саїд Ауїта
Марокко
 Маркус Ріффель
Швейцарія
 Антоніо Лейтан
Португалія
1988 Сеул  Джон Нгугі
Кенія
 Дітер Бауманн
Західна Німеччина
 Гансйорг Кунце
НДР
1992 Барселона  Дітер Бауманн
Німеччина
 Пол Біток
Кенія
 Фіта Баїсса
Ефіопія
1996 Атланта  Венусте Ньйонгабо
Бурунді
 Пол Біток
Кенія
 Халід Буламі
Марокко
2000 Сідней  Мілліон Волде
Ефіопія
 Алі Саїді-Сієф
Алжир
 Брагім Лаглафі
Марокко
2004 Афіни  Гішам ель Герруж
Марокко
 Кененіса Бекеле
Ефіопія
 Еліуд Кіпчоґе
Кенія
2008 Пекін  Кененіса Бекеле
Ефіопія
 Еліуд Кіпчоґе
Кенія
 Едвін Сой
Кенія
2012 Лондон  Мо Фара
Велика Британія
 Деджен Гебремескел
Ефіопія
 Томас Лонгосіва
Кенія
2016 Ріо-де-Жанейро  Мо Фара
Велика Британія
 Пол Челімо
США
 Хагос Гебрхівет
Ефіопія

10000 метрів[ред. | ред. код]

Ігри Золото Срібло Бронза
1912 Стокгольм  Ганнес Колехмайнен
Фінляндія
 Льюїс Теваніма
США
 Альбін Стенроос
Фінляндія
1920 Антверпен  Пааво Нурмі
Фінляндія
 Жозеф Гіймо
Франція
 Джеймс Вілсон
Велика Британія
1924 Париж  Вілле Рітола
Фінляндія
 Едвін Віде
Швеція
 Ееро Берг
Фінляндія
1928 Амстердам  Пааво Нурмі
Фінляндія
 Вілле Рітола
Фінляндія
 Едвін Віде
Швеція
1932 Лос-Анджелес  Януш Кусоцінський
Польща
 Вольмарі Ісо-Голло
Фінляндія
 Лассе Віртанен
Фінляндія
1936 Берлін  Ільмарі Сальмінен
Фінляндія
 Арво Аскола
Фінляндія
 Вольмарі Ісо-Голло
Фінляндія
1948 Лондон  Еміль Затопек
Чехословаччина
 Ален Мімун
Франція
 Бертіл Альбертссон
Швеція
1952 Гельсінкі  Еміль Затопек
Чехословаччина
 Ален Мімун
Франція
 Олександр Ануфрієв
СРСР
1956 Мельбурн  Володимир Куц
СРСР
 Йожеф Ковач
Угорщина
 Аллан Лоуренс
Австралія
1960 Рим  Петро Болотников
СРСР
 Ганс Гродоцкі
Об'єднана німецька команда
 Девід Пауер
Австралія
1964 Токіо  Біллі Міллс
США
 Могамад Ґаммуді
Туніс
 Рон Кларк
Австралія
1968 Мехіко  Нафталі Тему
Кенія
 Мамо Волде
Ефіопія
 Могамад Ґаммуді
Туніс
1972 Мюнхен  Лассе Вірен
Фінляндія
 Еміль Путтеманс
Бельгія
 Мірутс Їфтер
Ефіопія
1976 Монреаль  Лассе Вірен
Фінляндія
 Карлуш Лопеш
Португалія
 Брендан Фостер
Велика Британія
1980 Москва  Мірутс Їфтер
Ефіопія
 Карло Манінка
Фінляндія
 Мохамед Кедір
Ефіопія
1984 Лос-Анджелес  Альберто Кова
Італія
 Майк Мак-Леод
Велика Британія
 Майкл Мусьокі
Кенія
1988 Сеул  Брагім Бутаєб
Марокко
 Сальваторе Антібо
Італія
 Кіпкембой Кімелі
Кенія
1992 Барселона  Халід Сках
Марокко
 Річард Челімо
Кенія
 Аддіс Абебе
Ефіопія
1996 Атланта  Хайле Гебрселассіє
Ефіопія
 Пол Тергат
Кенія
 Салех Гіссу
Марокко
2000 Сідней  Хайле Гебрселассіє
Ефіопія
 Пол Тергат
Кенія
 Ассефа Мезґебу
Ефіопія
2004 Афіни  Кененіса Бекеле
Ефіопія
 Сілеші Сігіне
Ефіопія
 Зерсенай Тадесе
Еритрея
2008 Пекін  Кененіса Бекеле
Ефіопія
 Сілеші Сігіне
Ефіопія
 Міка Коґо
Кенія
2012 Лондон  Мо Фара
Велика Британія
 Гален Рупп
США
 Таріку Бекеле
Ефіопія
2016 Ріо-де-Жанейро  Мо Фара
Велика Британія
 Пол Тануї
Кенія
 Тамірат Тола
Ефіопія
2021 Токіо  Селемон Барега
Ефіопія
 Джошуа Чептегей
Уганда
 Джейкоб Кіплімо
Уганда

110 метрів з бар'єрами[ред. | ред. код]

Ігри Золото Срібло Бронза
1896 Афіни  Томас Кертіс
США
 Грентлі Гулдінг
Велика Британія
не вручалась
1900 Париж  Елвін Кренцлейн
США
 Джон Маклін
США
 Фредерік Молоуні
США
1904 Сент-Луїс  Фредерік Шуле
США
 Тадеус Шіделер
США
 Леслі Ашбернер
США
1908 Лондон  Форрест Смітсон
США
 Джон Гаррелс
США
 Артур Шоу
США
1912 Стокгольм  Фред Келлі
США
 Джеймс Венделл
США
 Мартін Гокінс
США
1920 Антверпен  Ерл Томсон
Канада
 Гарольд Баррон
США
 Фег Мюррей
США
1924 Париж  Деніел Кінсі
США
 Сідней Аткінсон
Південно-Африканська Республіка
 Стен Петтерссон
Швеція
1928 Амстердам  Сідней Аткінсон
Південно-Африканська Республіка
 Стів Андерсон
США
 Джон Коллієр
США
1932 Лос-Анджелес  Джордж Салінг
США
 Персі Беард
США
 Дон Фінлей
Велика Британія
1936 Берлін  Форрест Таунс
США
 Дон Фінлей
Велика Британія
 Фріц Поллард
США
1948 Лондон  Вільям Портер
США
 Клайд Скотт
США
 Крейг Діксон
США
1952 Гельсінкі  Гаррісон Діллард
США
 Джек Девіс
США
 Артур Барнард
США
1956 Мельбурн  Лі Калгун
США
 Джек Девіс
США
 Джоел Шенкл
США
1960 Рим  Лі Калгун
США
 Вільям Мей
США
 Гейс Джонс
США
1964 Токіо  Гейс Джонс
США
 Блейн Ліндгрен
США
 Анатолій Михайлов
СРСР
1968 Мехіко  Віллі Девенпорт
США
 Ервін Голл
США
 Едді Оттоз
Італія
1972 Мюнхен  Род Мілберн
США
 Ґі Дрю
Франція
 Томас Гілл
США
1976 Монреаль  Ґі Дрю
Франція
 Алехандро Касаньяс
Куба
 Віллі Девенпорт
США
1980 Москва  Томас Мункельт
НДР
 Алехандро Касаньяс
Куба
 Олександр Пучков
СРСР
1984 Лос-Анджелес  Роджер Кінгдом
США
 Грег Фостер
США
 Арто Брюггаре
Фінляндія
1988 Сеул  Роджер Кінгдом
США
 Колін Джексон
Велика Британія
 Тоні Кемпбелл
США
1992 Барселона  Марк Маккой
Канада
 Тоні Діс
США
 Джек Пірс
США
1996 Атланта  Аллен Джонсон
США
 Марк Крір
США
 Флоріан Швартгофф
Німеччина
2000 Сідней  Аньєр Гарсія
Куба
 Терренс Треммелл
США
 Марк Крір
США
2004 Афіни  Лю Сян
Китай
 Терренс Треммелл
США
 Аньєр Гарсія
Куба
2008 Пекін  Дайрон Роблес
Куба
 Девід Пейн
США
 Девід Олівер
США
2012 Лондон  Ерієс Меррітт
США
 Джейсон Річардсон
США
 Генсл Парчмент
Ямайка
2016 Ріо-де-Жанейро  Омар Маклеод
Ямайка
 Орландо Ортега
Іспанія
 Дімітрі Баску
Франція

400 метрів з бар'єрами[ред. | ред. код]

Ігри Золото Срібло Бронза
1900 Париж  Волтер Тьюксбері
США
 Анрі Тозен
Франція
 Джордж Ортон
Канада
1904 Сент-Луїс  Гаррі Гіллман
США
 Френк Воллер
США
 Джордж Поедж
США
1908 Лондон  Чарльз Бекон
США
 Гаррі Гіллман
США
 Джиммі Тремір
США
1920 Антверпен  Френк Луміс
США
 Джон Нортон
США
 Огаст Деш
США
1924 Париж  Морган Тейлор
США
 Ерік Вілен
Фінляндія
 Айвен Райлі
США
1928 Амстердам  Девід Берглі
Велика Британія
 Френк Кугель
США
 Морган Тейлор
США
1932 Лос-Анджелес  Боб Тісдолл
Ірландія
 Гленн Гардін
США
 Морган Тейлор
США
1936 Берлін  Гленн Гардін
США
 Джон Лоарінг
Канада
 Мігель Вайт
Філіппіни
1948 Лондон  Рой Кокрен
США
 Дункан Вайт
Цейлон
 Руне Ларссон
Швеція
1952 Гельсінкі  Чарльз Мур
США
 Юрій Літуєв
СРСР
 Джон Голланд
Нова Зеландія
1956 Мельбурн  Гленн Девіс
США
 Едді Саутерн
США
 Джошуа Калбрет
США
1960 Рим  Гленн Девіс
США
 Кліфтон Кушман
США
 Дік Говард
США
1964 Токіо  Рекс Коулі
США
 Джон Купер
Велика Британія
 Сальваторе Морале
Італія
1968 Мехіко  Дейв Гемері
Велика Британія
 Герхард Генніге
Західна Німеччина
 Джон Шервуд
Велика Британія
1972 Мюнхен  Джон Акії-Буа
Уганда
 Ральф Манн
США
 Дейв Гемері
Велика Британія
1976 Монреаль  Едвін Мозес
США
 Майкл Шайн
США
 Євген Гавриленко
СРСР
1980 Москва  Фолькер Бек
НДР
 Василь Архипенко
СРСР
 Ґері Оукс
Велика Британія
1984 Лос-Анджелес  Едвін Мозес
США
 Денні Гарріс
США
 Гаральд Шмід
Західна Німеччина
1988 Сеул  Андре Філліпс
США
 Амаду Діа Ба
Сенегал
 Едвін Мозес
США
1992 Барселона  Кевін Янг
США
 Вінтроп Грехем
Ямайка
 Крісс Акабусі
Велика Британія
1996 Атланта  Деррік Едкінс
США
 Самуель Матете
Замбія
 Келвін Девіс
США
2000 Сідней  Енджело Тейлор
США
 Гаді аль Сомайлі
Саудівська Аравія
 Ллевелін Герберт
Південно-Африканська Республіка
2004 Афіни  Фелікс Санчес
Домініканська Республіка
 Денні Мак-Фарлейн
Ямайка
 Наман Кейта
Франція
2008 Пекін  Енджело Тейлор
США
 Керрон Клемент
США
 Бершон Джексон
США
2012 Лондон  Фелікс Санчес
Домініканська Республіка
 Майкл Тінслі
США
 Хав'єр Кулсон
Пуерто-Рико
2016 Ріо-де-Жанейро  Керрон Клемент
США
 Боніфас Тумуті
Кенія
 Ясмані Копелло
Туреччина

3000 метрів з перешкодами[ред. | ред. код]

Ігри Золото Срібло Бронза
1920 Антверпен  Персі Годж
Велика Британія
 Патрік Флінн
США
 Ернесто Амброзіні
Італія
1924 Париж  Вілле Рітола
Фінляндія
 Еліас Кац
Фінляндія
 Поль Бонтан
Франція
1928 Амстердам  Тойво Лоукола
Фінляндія
 Пааво Нурмі
Фінляндія
 Ове Андерсен
Фінляндія
1932 Лос-Анджелес  Вольмарі Ісо-Голло
Фінляндія
 Томас Евенсон
Велика Британія
 Джо Мак-Класкі
США
1936 Берлін  Вольмарі Ісо-Голло
Фінляндія
 Каарло Туомінен
Фінляндія
 Альфред Домперт
Німеччина
1948 Лондон  Торе Шестранд
Швеція
 Ерік Ельмсетер
Швеція
 Йоте Хагстрем
Швеція
1952 Гельсінкі  Горас Ашенфельтер
США
 Володимир Казанцев
СРСР
 Джон Дізлі
Нова Зеландія
1956 Мельбурн  Кріс Брашер
Велика Британія
 Шандор Рожньої
Угорщина