Цей список належить до вибраних списків української Вікіпедії

Список судинних рослин Гібралтару

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Список судинних рослин Гібралтару
Gibraltar aerial view looking northwest.jpg
Гібралтар
Фл. районування
Царство Голарктика
Біом Середземноморські ліси і чагарники
Місцевість
Континент Європа
Акваторія Гібралтарська протока
Країна Велика Британія
Шкали
За систематикою судинні рослини
Геологічний вік сучасність
Особливості
Визначні раритетні види Iberis gibraltarica, Limonium emarginatum, Silene tomentosa
Ключові індикаторні види Cerastium gibraltaricum, Thymus willdenowii
Видовий обсяг 636
Чужорідні види агава американська, алое деревоподібне

Гібралтар є батьківщиною та місцем зростання різноманітного рослинного світу — пальми, лаванда, жасмин, ломиніс, жимолость, герані й бугенвілея ростуть пліч-о-пліч із багатьма рідкісними видами, включно з двома ендеміками — Iberis gibraltarica і Limonium emarginatum. З-поміж судинних рослин Гібралтару налічується 37 видів судинних спорових, 8 — голонасінних і решта, 591 вид покритонасінних.

Рослинність Гібралтару має, в основному, типовий середземноморський характер. Вона складається переважно зі щільних чагарникових заростей, відомих як макі, але є й інші області; більш відкритих і більш низьких чагарників, відомих як гарига. Крім чагарників є рослинні угруповання великих морських скель; обмежена, але важлива скеляста берегова лінія; унікальні великі піщані схили східної сторони; скелясті вапнякові виступи й тріщини; степові угруповання на Млиновому пагорбі і залишки піщаного перешийка, який пов'язує Гібралтар та Іспанію. Гібралтар складений з вапняків, що мають лужну реакцію, на відміну від гір у довколишній Іспанії, які в значній мірі пісковикові з більш кислими ґрунтами. У результаті цього є багато видів, що мешкають на Скелі, які є рідкісними або відсутні в навколишніх областях. У той же час, геологія Скелі схожа на геологію Північної Африки, і тому є види, спільні для цих двох регіонів. Згадані фактори забезпечують різноманіття середовищ існування, що зумовлює розмаїття флори, в тому числі існування деяких рослин, які є унікальними для Скелі. Більшість представників флори Гібралтару — це місцеві види, але є деякі завезені й натуралізовані. Основні місяці цвітіння — це березень–травень, але квіти можна побачити в Гібралтарі практично цілий рік. Найменше квітів спостерігається в літні місяці (липень — серпень), коли дуже мало опадів. Незабаром після перших дощів у вересні знов починається квітування багатьох рослин, яке триває до листопада. Ряд видів були завезені в Гібралтар навмисно або випадково. Багато з них потрапили з країн із кліматом, подібним до гібралтарського — наприклад, Південної Африки і частини Південної та Центральної Америки. Вони легко поширюються, а іноді й витісняють аборигенні види. Серед таких рослин: Oxalis pes-caprae, агава американська, Carpobrotus edulis, які були завезені для того, щоб закріпити великі східні піщані схили; також опунція фікус-індіка, Freesia refracta, алое деревоподібне.

Регіональні особливості[ред. | ред. код]

Макі[ред. | ред. код]

Макі — це щільні, майже непроникні зарості дрібних дерев і чагарників висотою від 3 до 5 метрів разом з повзучими і виткими рослинами. Основна частина Верхньої Скелі включає цей тип рослинності. Основні дерева й чагарники, знайдені тут: Rhamnus alaternus, Osyris quadripartita, маслина європейська, Pistacia lentiscus, Pistacia terebinthus, Bupleurum fruticosum, Smilax aspera, Clematis cirrhosa, Aristolochia baetica, Asparagus album, Lonicera implexa, Ruscus hypophyllum, Coronilla valentina subsp. glauca, Calicotome villosa, Teucrium fruticans, лавр благородний, Celtis australis, Ceratonia siliqua, Chamaerops humilis, Ephedra fragilis, жасмін кущовий, Prasium majus.

Гарига[ред. | ред. код]

Гарига складається з досить розрідженої рослинності, утвореної низькими чагарниками (від колін по пояс). Цей біоценоз не надто поширений і зазвичай зустрічається в південних частинах Скелі. Більш відкрита природа цього типу рослинності врізноманітнює флористичний склад порівняно з макі. Багато з чагарників, знайдених у макі, зростають також в гаригах. Серед них багато запашних: Teucrium lusitanicum, розмарин, Ruta angustifolia, Sideritis arborescens, Lavandula dentata, Lavandula multifida. Тут також ростуть Euphorbia squamigera, Stipa tenacissima, Teline linifolia, Chamaerops humilis. На невеликій території вздовж Середземного шляху зростають Cistus albidus, Cistus salvifolius. Це досить дивно, бо це рослини кислих ґрунтів. Це має означати, що ця зона є більш кислою, ніж її оточення. Серед цибулинних рослин буяють Scilla peruviana, Urginea maritima, Allium ampeloprasum, Gladiolus communis, Asphodelus aestivus, Asphodelus albus. Поширені також інші трав'янисті рослини, які створюють різноманітні аспекти у весняні місяці (березень — травень).

Скельні оголення порід[ред. | ред. код]

Вапнякові скелі на півночі і заході Гібралтару, скелястий верхній виступ і оголення, також узбіччя в межах макі забезпечують середовища проживання, в яких можна знайти велику кількість цікавих й унікальних видів. Тут зростає Silene tomentosa — дуже рідкісна рослина, якої немає більш ніде у світі. Ця рослина вважалася вимерлою, поки її заново не відкрили в 1994 році. Іншими рослинами є Iberis gibraltarica — рослина з Північної Африки, яка ніде в Європі, крім Гібралтару не росте, Cerastium gibraltaricum також унікальна в Гібралтарі, Saxifraga globulifera var. gibraltarica — унікальний гібралтарський різновид, Thymus willdenowii — поширений дуже локально і дуже рідкісний загалом вид. Крім цих унікальних рослин, тут також ростуть Iris filifolia, гвоздика садова, Scilla peruviana, Narcissus papyraceus, які вегетують у величезних кількостях між листопадом і січнем, Colchicum lusitanum, Lobularia maritima, ротики садові, які також можна знайти на стінах і дахах будинків у цих районах Гібралтару, Gladiolus communis, Euphorbia characias, Aeonium arboreum і багато інших. Саме в цьому середовищі проживання можна знайти 10 видів диких орхідей, притаманних Гібралтару. Вони дуже рідкісні і їх важко виявити: офрис бджолоносна, Ophrys fusca, Ophrys lutea, Ophrys tenthredinifera, Ophrys bombyliflora, Ophrys speculum, Gennaria diphylla, Serapias parviflora, скрученик спіральний, плодоріжка пірамідальна.

Морські скелі та берегова лінія[ред. | ред. код]

Це, здавалося б, негостинне навколишнє середовище, бите східними і південно-західними вітрами і морськими бризами, забезпечує ідеальне місце існування для деяких рослин, які зустрічаються тільки поблизу моря. До них належить Limonium emarginatum — рослина, яка, як вважають, є видом з Північної Африки і дуже рідко зустрічаються в інших країнах Європи. Інші види, знайдені тут — Crithmum maritimum, Suaeda vera, Limonium sinuatum, Pallenis maritima, Frankenia laevis; Jacobaea maritima. Тут також зростають дуже рідкісні Senecio leucanthemifolius і Mesembrianthemum crystallinum.

Великі східні піщані схили[ред. | ред. код]

Ці доісторичні консолідовані піщані дюни, створені вітром у той час, коли рівень моря був значно нижчим, ніж тепер, і піщані рівнини простягалися на схід від Гібралтару. Цей піщаний ґрунт дає унікальне середовище проживання не тільки для рослин піщаних пляжів, а й для багатьох інших. Рослини, які можуть вижити в цьому середовищі пристосовані витримувати насичені сіллю вітри, високі температури без укриття від сонця і брак води. Тут зростає Ononis natrix ramosissima var. gibraltarica унікальний для Гібралтару. Також ростуть миколайчики приморські, Linaria pedunculata, морква дика, Cyperus capitatus, Silene nicaeensis, Silene littorea, люцерна приморська, Pancratium maritimum, Dipcadi serotinum, Euphorbia boetica, Cachrys libanotis, Cakile maritima, цибуля круглоголова, Crucianella maritima, Delphinium nanum, Dianthus broteri, мачок жовтий, Lotus creticus, Malcolmia littorea, Verbascum giganteum. Деякі з цих видів зустрічаються також на кладовищі Норт Фронт — залишку піщаного перешийка, який відділяв Скелю від материкової частини Іспанії.

Степ[ред. | ред. код]

На Млиновому пагорбі знаходиться плоска, віяна вітрами місцевість, з тонким, бідним кам'янистим ґрунтом. Попри все це, Млиновий пагорб — скарбниця видів рослин. Навесні він буяє кольорами, хоча і не тривалий період. Тут є ряд видів, які не зустрічаються в інших місцях на Скелі, в тому числі Crocus serotinus salzmannii, Salvia verbenaca, Echium parviflorum, Plantago serraria, Hedysarum coronarium, Mantisalca salmantica, Minuartia geniculata, Lotus tetragonolobus, Lathyrus annuus. Інші важливі рослини, які ростуть тут краще, ніж у будь-якому іншому місці це — Ornithogalum orthophyllum, Romulea clusiana, Moraea sisyrinchium, огірочник лікарський, Ecballium elaterium, Echium plantagineum.

Список судинних рослин Гібралтару[ред. | ред. код]

Латинська назва Автор таксона Статус МСОП Зображення
Судинні спорові
Клас: Хвощевидні (Equisetopsida)
Порядок: Хвощові (Equisetales)
Родина: Хвощові (Equisetaceae)
Equisetum ramosissimum Desf. Equisetum ramosissimum Enfoque 2010-7-17 SierradeAlfacar.jpg
Equisetum telmateia Ehrh. Na Hradech (07) - Equisetum telmateia.JPG
Клас: Ізоетопсиди (Isoetopsida)
Порядок: Isoetales
Родина: Молодильникові (Isoetaceae)
Isoetes durieui Bory
Isoetes histrix Bory
Isoetes setacea Lam. Poaceae Habitus 2010-10-03 FuentedeSanLorenzoSierraMadrona.jpg
Порядок: Плаункові (Selaginellales)
Родина: Плаункові (Selaginellaceae)
Selaginella denticulata (L.) Spring LC Selaginella denticulata La Palma01.jpg
Клас: Псилотоподібні (Psilotopsida)
Порядок: Вужачковидні (Ophioglossales)
Родина: Вужачкові (Ophioglossaceae)
Ophioglossum lusitanicum L. Ophioglossum lusitanicum.jpg
Порядок: Псилотоподібні (Psilotales)
Родина: Псилотові (Psilotaceae)
Psilotum nudum (L.) P. Beauv. Psilotum.jpg
Клас: Папоротевидні (Polypodiopsida)
Порядок: Деревоподібні папороті (Cyatheales)
Родина: Dicksoniaceae
Culcita macrocarpa C.Presl 089. Río de la Miel - Helecho de colchonero (Culcita macrocarpa) (12858470513).jpg
Порядок: Hymenophyllales
Родина: Hymenophyllaceae
Vandenboschia speciosa (Willd.) G.Kunkel Trichomanes speciosum Moore48.png
Порядок: Osmundales
Родина: Osmundaceae
Osmunda regalis L. Royal fern closeup.jpg
Порядок: Багатоніжкові (Polypodiales)
Родина: Безщитникові (Athyriaceae)
Athyrium filix-femina (L.) Roth Athyrium filix-femina.jpg
Diplazium caudatum (Cav.) Jermy Diplazium caudatum 003.JPG
Родина: Щитникові (Dryopteridaceae)
Dryopteris filix-mas (L.) Schott Dryopteris filix-mas0.jpg
Dryopteris guanchica Gibby & Jermy
Polystichum aculeatum (L.) Roth Polystichum aculeatum.jpg
Polystichum setiferum (Forssk.) Woyn. Polystichum setiferum0.jpg
Родина: Птерисові (Pteridaceae)
Adiantum capillus-veneris L. LC Capelvenere03(Parco dei Nebrodi).JPG
Anogramma leptophylla (L.) Link LC Anogramma leptophylla.jpg
Cheilanthes acrostica (Balb.) Tod. Ch. acrostica.jpg
Cheilanthes guanchica Bolle Cheilanthes guanchica 002.JPG
Cheilanthes pteridioides (Reich.) C. Chr. Cheilanthes pteridoides (4386798141).jpg
Cheilanthes tinaei Tod.
Cosentinia vellea (Aiton) Domin Cosentinia vellea09.jpg
Pteris incompleta Cav.
Pteris vittata L. Pteris vittata.jpg
Родина: Davalliaceae
Davallia canariensis (L.) Sm. Davallia canariensis 1 ies.jpg
Родина: Аспленієві (Aspleniaceae)
Asplenium billotii F.W.Schultz Asplenium billotii 001.jpg
Asplenium ceterach L. Asplenium ceterach (Sardinia).jpg
Asplenium hemionitis L. Asplenium hemionitis sori.jpg
Asplenium hispanicum (Coss.) Greuter & Burdet
Asplenium marinum L. Asplenium marinum 001.JPG
Asplenium onopteris L. Asplenium onopteris 1.jpg
Asplenium sagittatum (DC.) A. J. Bange Asplenium sagittatum, puit, Plaine de la Crau (Matthieu Gauvain).JPG
Родина: Багатоніжкові (Polypodiaceae)
Polypodium cambricum L. Polypodium cambricum 002.jpg
Родина: Теліптерисові (Thelypteridaceae)
Cyclosorus dentatus (Forssk.) Ching
Thelypteris palustris Schott Soosõnajalg (Thelypteris palustris).JPG
Голонасінні
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Juniperus communis L. LC Juniperus communis cones.jpg
Juniperus oxycedrus L. LC Cade1.jpg
Juniperus phoenicea L. LC Juniperus phoenicea berries.jpg
Pinus halepensis Mill. LC Χαλέπιος πεύκη Σούνιο 1963.jpg
Pinus pinaster Aiton LC Pinus pinaster.jpg
Pinus pinea L. LC Cambrils Pi Rodo pinus pinea.jpg
Taxus baccata L. LC Taxus baccata MHNT.jpg
Клас: Гнетоподібні (Gnetopsida)
Порядок: Ефедрові (Ephedrales)
Родина: Ефедрові (Ephedraceae)
Ephedra fragilis Desf. LC Ephedra fragilis 3.JPG
Покритонасінні
Клас: Дводольні (Magnoliopsida)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Quercus coccifera L. Quercus coccifera.jpg
Quercus rotundifolia Lam. Quercus ilex JPG1.jpg
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Ільмові (Ulmaceae)
Celtis australis L. Illustration Celtis australis0.jpg
Родина: Шовковицеві (Moraceae)
Ficus carica L. LC Ficus carica Panascè.jpg
Родина: Кропивові (Urticaceae)
Parietaria judaica L. Parietaria judaica 000.jpg
Parietaria lusitanica L.
Parietaria mauritanica Durieu
Urtica membranacea Poir. Urtica dubia 2006.03.29 17.30.34-p3290394.jpg
Родина: Розові (Rosaceae)
Crataegus monogyna Jacq. Crataegus-monogyna-frugt.JPG
Rosa sempervirens L. Rosa sempervirens 02062003 2.JPG
Rubus ulmifolius Schott Blackberries Rubus ulmifolius2.jpg
Sanguisorba minor Scop. Sanguisorba minor.JPG
Родина: Rhamnaceae
Frangula alnus L. Frangula OM11.JPG
Rhamnus alaternus L. Rhamnaceae - Rhamnus alaternus - Alaterno.JPG
Rhamnus lycioides L. Rhamnus lycioides fruits.JPG
Порядок: Santalales
Родина: Santalaceae
Osyris quadripartita Salzm. ex Decne. Osyris quadripartita.jpg
Thesium humile Vahl
Порядок: Piperales
Родина: Хвилівникові (Aristolochiaceae)
Aristolochia baetica L. Aristoloquia (Aristolochia baetica) en Málaga.jpg
Порядок: Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина: Nyctaginaceae
Mirabilis jalapa L. Mirabilisjalapa yellow.jpg
Родина: Гречкові (Polygonaceae)
Emex spinosa (L.) Campd. Emexspinosa.jpg
Polygonum aviculare L. Polygonum aviculare 4.JPG
Polygonum equisetiforme Sm. Polygonum equisetiforme - Urganotu.JPG
Rumex bucephalophorus L. Rumex bucephalophorus (Habitus).jpg
Rumex conglomeratus Murray Rumex conglomeratus.jpg
Rumex crispus L. Rumex crispus vallee-de-grace-amiens 80 12062007 3.jpg
Rumex intermedius DC. Rumex intermedius16052006fleurs.JPG
Rumex pulcher L. Rumex pulcher01062002inflorescence.JPG
Rumex scutatus L. Rumex scutatus 1-OB8.jpg
Родина: Амарантові (Amaranthaceae)
Achyranthes sicula (L.) All.
Amaranthus blitoides S.Watson Amaranthus blitoides flowers 8601.JPG
Amaranthus blitum L. Amaranthus lividus.JPG
Amaranthus muricatus (Moq.) Hieron. Amaranthus muricatus.JPG
Arthrocnemum fruticosum (L.) A.J.Scott Sarcocornia fruticosa781.jpg
Atriplex halimus L. Atriplex halimus Ibiza.jpg
Atriplex patula L. UitstaandeMeldeSorinnesDSCN4516.JPG
Atriplex prostrata Boucher ex DC. 352 Atriplex deltoideum, Atriplex hastifolium.jpg
Beta vulgaris L. Beta vulgaris - Köhler–s Medizinal-Pflanzen-167.jpg
Chenopodiastrum murale (L.) S. Fuentes et al. Starr 040125-0029 Chenopodium murale.jpg
Chenopodium album L. Melganzenvoet bloeiwijze Chenopodium album.jpg
Chenopodium opulifolium Schrad. ex W.D.J.Koch & Ziz Neuchâtel Herbarium - Chenopodium opulifolium - NEU000004628.jpg
Dysphania ambrosioides L. Dysphania ambrosioides NRCS-1.jpg
Halimione portulacoides (L.) Aellen Sea Purslane.jpg
Salsola kali L. Salsola kali 01.jpg
Suaeda vera J.F.Gmel. Suaeda vera, Sète 01.jpg
Родина: Багринові (Phytolaccaceae)
Phytolacca americana L. Pokeberries.png
Phytolacca dioica L. Phytolacca dioica.jpg
Родина: Аїзові (Aizoaceae)
Carpobrotus edulis (L.) N.E.Br. Carpobrutus edulis-P9200072.jpg
Mesembryanthemum crystallinum L. Unk desert flower 2.jpg
Mesembryanthemum nodiflorum L. Mesambryanthemum nodiflorum.jpg
Родина: Портулакові (Portulacaceae)
Portulaca oleracea L. Portulaca oleracea.JPG
Родина: Гвоздичні (Caryophyllaceae)
Arenaria serpyllifolia L. Arenaria serpyllifolia eF.jpg
Cerastium gibraltaricum Boiss. Cerastium gibraltaricum 1.JPG
Cerastium glomeratum Thuill. Cerastium glomeratum1.jpg
Corrigiola litoralis L. Corrigiola littoralis 1.jpg
Dianthus broteri Boiss. & Reut. D.broteri-7.JPG
Dianthus caryophyllus L. Gartennelke 1.jpg
Herniaria lusitanica Chaudhri
Minuartia geniculata (Poir.) Thell.
Minuartia hybrida (Vill.) Schischk. Minuartia hybrida 2.JPG
Paronychia argentea Lam. Paronychia argentea with bee RJP 02.jpg
Petrorhagia nanteuilii (Bumat) P.W.Ball & Heywood Petroragia nanteuilii closeup2 DehesaBoyalPuertollano.jpg
Petrorhagia dubia (Raf.) G. Lopez & Romo Petrorhagia dubia (habitus).jpg
Polycarpon tetraphyllum (L.) L. Polycarpon tetraphyllum.jpg
Sagina apetala Ard. Sagina apetala.jpeg
Sagina maritima G.Don Sagina maritima.jpg
Saponaria officinalis L. Saponaria officinalis Prague 2011 1.jpg
Silene colorata Poir. Silene colorata Poiret 2.jpg
Silene gallica L. Silene gallica quinquevulnera.jpg
Silene latifolia Poir. Silene latifolia 9646.JPG
Silene littorea Brot. Silene littorea 2.JPG
Silene nicaeensis All. Silene nicaeensis.jpg
Silene nocturna L.
Silene obtusifolia Willd. Silene obtusifolia.jpg
Silene tomentosa Otth Silene Tomentosa plant.jpg
Silene vulgaris (Moench) Garcke Bladder Campion.jpg
Spergula arvensis L. Gewone spurrie plant Spergula arvensis.jpg
Spergularia fimbriata Boiss. & Reuter Teguise Tao - Avenida Bencomo-LZ20 - Spergularia fimbriata 02 ies.jpg
Spergularia marina (L.) Griseb. Lesser Sea-spurrey (Spergularia marina) - geograph.org.uk - 215994.jpg
Stellaria media (L.) Vill. StellariaMedia001.JPG
Stellaria pallida (Dumort.) Piré Stellaria pallida W.jpg
Родина: Тамариксові (Tamaricaceae)
Tamarix gallica L. Tamarix gallica bloemen.jpg
Tamarix parviflora DC. LC Tamarix tetrandra FlowersCloseup ParquedelasDunasTorrelaMata.jpg
Родина: Франкенієві (Frankeniaceae)
Frankenia laevis L. Frankenia laevis 5 (Corse).JPG
Frankenia pulverulenta L.
Родина: Кактусові (Cactaceae)
Opuntia ficus-indica (L.) Mill. DD Opuntia ficus-indica (Indian Fig) at Secunderabad, AP W IMG 6674.jpg
Родина: Кермекові (Plumbaginaceae)
Limonium emarginatum (Willd.) Kuntze Limonium emarginatum 2.JPG
Limonium sinuatum (L.) Mill. LimoniumSinuatum.jpg
Порядок: Жовтецевоцвіті (Ranunculales)
Родина: Жовтецеві (Ranunculaceae)
Clematis cirrhosa L. Clematis cirrhosa2.jpg
Clematis flammula L. Clematis flamula flor.jpg
Delphinium nanum DC. Consolida ajacis habito.jpg
Delphinium pentagynum Lam.
Ranunculus paludosus Poir. Ranunculus paludosus 1.JPG
Ranunculus bullatus L. Ranunculus bullatus 1.JPG
Ranunculus ficaria L. RanunculusFicaria.jpg
Ranunculus muricatus L. Ranunculus muricatus DSC00937 (3300281211).jpg
Ranunculus trilobus Desf. Ranunculus trilobus FlowerCloseup 2010-4-01 SierraMadrona.jpg
Родина: Макові (Papaveraceae)
Glaucium flavum Crantz Glaucium flavum03.jpg
Papaver dubium L. Bleke klaproos bloem Papaver dubium.jpg
Papaver hybridum L. Papaver hybridum (inflorescense).jpg
Papaver rhoeas L. Papaver rhoeas - Köhler–s Medizinal-Pflanzen-101.jpg
Papaver somniferum L. Illustration Papaver somniferum0.jpg
Родина: Руткові (Fumariaceae)
Fumaria sepium Boiss. & Reut.
Fumaria agraria Lag.
Fumaria bastardii Boreau
Fumaria capreolata L. Fumaria April 2010-1.jpg
Порядок: Лавроцвіті (Laurales)
Родина: Лаврові (Lauraceae)
Laurus nobilis L. Laurus nobilis g1.jpg
Порядок: Капустоцвіті (Brassicales)
Родина: Каперсові (Capparaceae)
Capparis spinosa L. Illustration Capparis spinosa0.jpg
Родина: Капустяні (Brassicaceae)
Biscutella megacarpaea Boiss. & Reut.
Biscutella sempervirens L.
Brassica napus L. Brassica napus - Köhler–s Medizinal-Pflanzen-169.jpg
Cakile maritima Scop. Cakile-maritima-(eurMeersenf) 1.jpg
Capsella rubella Reut.
Cardamine hirsuta L. Cardamine hirsuta.jpg
Diplotaxis siifolia Kunze
Hirschfeldia incana (L.) Lagr.-Foss. Sinapis alba Mallorca.jpg
Iberis gibraltarica L. Gibraltar Candytuft 1.JPG
Lepidium didymum L. Kleine varkenskers stukje plant Coronopus didymus.jpg
Lepidium coronopus (L.) Al-Shehbaz Coronopus squamatus eF.jpg
Lobularia maritima (L.) Desv. Brassicaceae - Lobularia maritima-2.JPG
Malcolmia littorea (L.) W.T.Aiton Malcolmia littorea.jpg
Raphanus raphanistrum L. Wild Radish.jpg
Rapistrum rugosum (L.) All. Bolletjesraket 19-05-2006 12.34.12.JPG
Sinapis alba L. Sinapis alba - Köhler–s Medizinal-Pflanzen-265.jpg
Sisymbrium irio L. Sisymbrium irio flower.JPG
Sisymbrium officinale (L.) Scop. Gewone raket R0011613.jpg
Succowia balearica (L.) Medik.
Родина: Резедові (Resedaceae)
Reseda luteola L. Reseda luteola (Flowers).jpg
Reseda alba L. Reseda alba (flower spike).jpg
Reseda lutea L. ResedaLutea-overz-kl.jpg
Reseda media Lag.
Порядок: Ломикаменецвіті (Saxifragales)
Родина: Товстолисті (Crassulaceae)
Aeonium arboreum (L.) Webb & Berthel. Aeonium arboreum 'Zwartkopf' Plant 2364px.jpg
Sedum album L. Sedum album 03 ies.jpg
Sedum rubens L. Sedum rubens kz3.JPG
Sedum sediforme (Jacq.) Pau Sedum August 2010-1.jpg
Umbilicus rupestris (Salisb.) Dandy Umbilicus rupestris red.jpg
Родина: Ломикаменеві (Saxifragaceae)
Saxifraga globulifera Desf. Gibraltar Saxifrage.jpg
Порядок: Бобовоцвіті (Fabales)
Родина: Бобові (Fabaceae)
Anagyris foetida L. Anagyris foetida flowers 1.JPG
Anthyllis hamosa Desf.
Anthyllis tetraphylla L. Anthyllis tetraphylla (flowers).jpg
Anthyllis vulneraria L. Illustration Anthyllis vulneraria0.jpg
Astragalus boeticus L. Astragalus boeticus HojasyFlores 2011-4-07 CampodeCalatrava.jpg
Astragalus hamosus L. ASTRAGALUS HAMOSUS - AGUDA - IB-704 (Astràgal hamós).JPG
Biserrula pelecinus L. Astragalus pelecinus Taub121d.png
Bituminaria bituminosa L. Bituminaria bituminosa flower.jpg
Calicotome villosa (Poir.)Link Calicotome villosa (flowers).jpg
Ceratonia siliqua L. Illustration Ceratonia siliqua0.jpg
Coronilla repanda (Poir.) Guss.
Coronilla valentina L. LC Coronilla valentina 170208.jpg
Dorycnium rectum (L.)Ser. Dorycnium rectum flower.jpg
Galega officinalis L. Galega officinalis-IMG 4806.jpg
Genista monspessulana (L.)L.A.S.Johnson French Broom2.jpg
Genista linifolia L. Teline linifolia.jpg
Hedysarum coronarium L. Fabaceae - Hedysarum coronarium.JPG
Hippocrepis multisiliquosa L. Horseshoe plant on Malta.jpg
Lathyrus amphicarpos L.
Lathyrus annuus L.
Lathyrus aphaca L. Lathyrus aphaca var. aphaca1LEST.jpg
Lathyrus clymenum L. Lathyrus clymenum1LEST.jpg
Lathyrus setifolius L.
Lathyrus tingitanus L. Lathyrus tingitanus1CEJO.jpg
Lotus arenarius Brot. Some yellow flower.jpg
Lotus collinus (Boiss.)Heldr. Lotus longesiliquosus 1.jpg
Lotus creticus L. Lotus creticus.JPG
Lotus edulis L.
Lotus ornithopodioides L. Lotus ornithopodioides.jpg
Lotus parviflorus Desf.
Lupinus angustifolius L. Lupinus angustifolius (plant).jpg
Medicago arabica (L.)Huds. Medicago arabica-001.jpg
Medicago intertexta (L.)Mill.
Medicago littoralis Loisel. Medicago littoralis2.jpg
Medicago lupulina L. MedicagoLupulina02.jpg
Medicago marina L. Medicago marina2.jpg
Medicago minima (L.)L. Medicago minima W.jpg
Medicago murex Willd.
Medicago orbicularis (L.)Bartal. Medicago orbicularis1.jpg
Medicago polymorpha L. Medicago polymorpha (Flower).jpg
Medicago sativa L. 75 Medicago sativa L.jpg
Medicago tornata (L.)Mill.
Medicago truncatula Gaertn. Medicago truncatula A17 branch.JPG
Melilotus indicus (L.)All. Melilotus indicus (Flower).jpg
Melilotus segetalis (Brot.)Ser. Melilotus segetalis flowers.jpg
Melilotus sulcatus Desf.
Ononis cossoniana Boiss. & Reut.
Ononis dentata Sol. ex Lowe
Ononis mitissima L.
Ononis natrix L. ONONIS NATRIX - SANT HONORAT - IB-829 (Gavó).jpg
Ononis pubescens L. Ononis pubescens.JPG
Ononis reclinata L.
Ononis variegata L. Ononis variegata.jpg
Ononis viscosa L.
Ornithopus compressus L. Kuşayağı.JPG
Ornithopus pinnatus (Mill.)Druce
Pisum sativum L. Doperwt rijserwt peulen Pisum sativum.jpg
Retama monosperma (L.)Boiss. Lygos monosperma.jpg
Scorpiurus vermiculatus L. Scorpiurus vermiculatus - Jardin des Plantes.jpg
Scorpiurus muricatus L. Scorpiurus muricatus (habitus).jpg
Spartium junceum L. Spartium junceum (habitus).jpg
Tetragonolobus purpureus Moench Tetragonolobus purpureus (plant).jpg
Trifolium angustifolium L. LC Trifolium angustifolium FlowersCloseup DehesaBoyaldePuertollano.jpg
Trifolium arvense L. Trifolium arvense.jpg
Trifolium campestre Schreb. Trifolium campestre 300907.jpg
Trifolium cherleri L. Trif cherleri014.JPG
Trifolium fragiferum L. TrifoliumFragiferum2.jpg
Trifolium glomeratum L. Trifoliumglomeratum.jpg
Trifolium isthmocarpum Brot.
Trifolium lappaceum L. Trifolium lappaceum 1.JPG
Trifolium ligusticum Balb. ex Loisel.
Trifolium nigrescens Viv. Trifolium nigrescens Monacia Corse.JPG
Trifolium pallidum Waldst. & Kit.
Trifolium pratense L. LC Trifolium pratense 0522.jpg
Trifolium repens L. Starr 070313-5645 Trifolium repens.jpg
Trifolium resupinatum L. Trifolium resupinatum eF.jpg
Trifolium scabrum L. LC Trifolium scabrum1.jpg
Trifolium squamosum L. Trifolium squamosum - W H Fitch.png
Trifolium stellatum L. Trefle5.jpg
Trifolium subterraneum L. LC Trifoliumsubterraneum.jpg
Trifolium tomentosum L. "trébol de algodón" * Trifolium tomentosum L. (7568888288).jpg
Vicia benghalensis L. Viciabenghalensis.jpg
Vicia cracca L. Tufted vetch close 800.jpg
Vicia laxiflora Brot.
Vicia lutea L. Vicia lutea1.jpg
Vicia sativa L. Vicia April 2008-1.jpg
Vicia villosa Roth Vicia villosa.jpeg
Родина: Китяткові (Polygalaceae)
Polygala rupestris Pourret Polygala rupestris subsp rupestris Mallola.JPG
Порядок: Квасеницецвіті (Oxalidales)
Родина: Квасеницеві (Oxalidaceae)
Oxalis articulata Savign. Oxalis articulata.jpg
Oxalis corniculata L. Oxalis habit lat.jpg
Oxalis pes-caprae L. Oxalis-pes-caprae-16c-Zachi-Evenor.jpg
Порядок: Геранієцвіті (Geraniales)
Родина: Геранієві (Geraniaceae)
Erodium aethiopicum (Lam.) Brumh. & Thell. Erodium Habitus 08April2009 DehesaBoyalPuertollano.jpg
Erodium botrys (Cav.) Bertol. Erodium botrys 2004-04-07.jpg
Erodium chium (Burm.f.) Willd. Erodium chium (8816168606).jpg
Erodium laciniatum (Cav.) Willd. Erodium laciniatum pulverulentum 1.jpg
Erodium malacoides (L.) L'Hér. Erodium January 2008-2.jpg
Erodium moschatum (L.) L'Hér. Erodium moschatum-4.jpg
Erodium primulaceum (Lange) Welw. ex Lange Erodium primulaceum ManchaFloral 2011-3-21 CampodeCalatrava.jpg
Geranium dissectum L. Geranium February 2008-1.jpg
Geranium molle L. Geranium rotundifolium01.jpg
Geranium purpureum Vill. Geranium purpureum-tr.JPG
Geranium rotundifolium L. Geranium February 2008-3.jpg
Порядок: Zygophyllales
Родина: Парнолистові (Zygophyllaceae)
Tribulus terrestris L. Starr 030612-0063 Tribulus terrestris.jpg
Порядок: Мальпігієві (Malpighiales)
Родина: Льонові (Linaceae)
Linum bienne Miller Flower March 2008-13 edit.jpg
Linum strictum L. Linum strictum01.jpg
Родина: Молочайні (Euphorbiaceae)
Euphorbia boetica Boiss.
Euphorbia characias L. Euphorbia characias RJB.jpg
Euphorbia exigua L. Euphorbia exigua2 closeup.jpg
Euphorbia helioscopia L. Euphorbia helioscopia2.jpg
Euphorbia medicaginea Boiss. Euphorbia azorica-IMG 5861.jpg
Euphorbia peplus L. E peplus.jpg
Euphorbia pterococca Brot.
Euphorbia segetalis L. Euphorbia segetalis.jpg
Euphorbia serpens Kunth Chamaesyceserpens.jpg
Euphorbia squamigera Loisel.
Euphorbia terracina L. Euphorbiaterracina.jpg
Mercurialis annua L. Mercurialis annua 2005.07.11 11.37.49-p7110221.jpg
Ricinus communis L. Ricinus communis (castor oil plant) at Bandlaguda 002.JPG
Родина: Clusiaceae
Hypericum perforatum L. Saint John's wort flowers.jpg
Порядок: Сапіндоцвіті (Sapindales)
Родина: Рутові (Rutaceae)
Ruta angustifolia Pers. Ruta angustifolia.jpg
Родина: Симарубові (Simaroubaceae)
Ailanthus altissima (Miller) Swingle Götterbaum (Ailanthus altissima).jpg
Родина: Анакардієві (Anacardiaceae)
Pistacia lentiscus L. Pistacia lentiscus.jpg
Pistacia terebinthus L. Pistachier2.JPG
Schinus molle L. Schinus Molle.jpg
Порядок: Виноградові (Vitales)
Родина: Виноградові (Vitaceae)
Vitis vinifera L. LC Vitis-vinifera-2.JPG
Порядок: Мальвоцвіті (Malvales)
Родина: Мальвові (Malvaceae)
Lavatera arborea L. Lavatera arborea1.jpg
Lavatera cretica L. Cornish Mallow.jpg
Lavatera mauritanica Durieu Lavatera mauritanica.JPG
Lavatera trimestris L. Lavatera.jpg
Malva hispanica L. Malva hispanica.jpg
Malva parviflora L. Malva parviflora small.jpg
Malva sylvestris L. Mallow January 2008-1.jpg
Родина: Тимелеєві (Thymelaeaceae)
Daphne gnidium L. Daphne gnidium1.jpg
Родина: Ладанникові (Cistaceae)
Cistus albidus L. Cistus albidus(estepa blanca).jpg
Cistus salvifolius L. Cistus April 2008-1.jpg
Helianthemum oelandicum (L.) Dum. Cours. Solvända.jpg
Порядок: Гарбузоцвіті (Cucurbitales)
Родина: Гарбузові (Cucurbitaceae)
Ecballium elaterium (L.) A.Rich. Ecballium elaterium1.jpg
Порядок: Миртоцвіті (Myrtales)
Родина: Плакунові (Lythraceae)
Lythrum junceum Banks & Solander LC Lythrum junceum.jpg
Родина: Миртові (Myrtaceae)
Eucalyptus globulus Labill. Starr 031002-0027 Eucalyptus globulus.jpg
Родина: Онагрові (Onagraceae)
Oenothera glazioviana Micheli Oenothera glazioviana 03 ies.jpg
Oenothera rosea L'Her. ex Aiton Oenothera rosea1.jpg
Порядок: Аралієцвіті (Apiales)
Родина: Аралієві (Araliaceae)
Hedera helix L. Hedera helix1.JPG
Родина: Окружкові (Apiaceae)
Apium nodiflorum (L.) Lag. LC Helosciadium nodiflorum herbier.jpg
Bupleurum fruticosum L. Bupleurum fruticosum by wallygrom - 002.jpg
Cachrys libanotis L.
Crithmum maritimum L. Perce-pierre.jpg
Daucus carota L. Daucus carota May 2008-1 edit.jpg
Elaeoselinum foetidum (L.) Boiss.
Eryngium maritimum L. Mikołajek nadmorski RB1.jpg
Ferula tingitana L. Ferula tingitana Inflorescence (8806590199).jpg
Foeniculum vulgare Mill. Foeniculum July 2011-1a.jpg
Kundmannia sicula (L.) DC. Kundmannia sicula.jpg
Magydaris panacifolia (Vahl) Lange Magydaris panacifolia Polinizador 2011-6-23 SierraMadrona.jpg
Petroselinum crispum (Mill.) Mansf. Petroselinum.jpg
Scandix pecten-veneris L. Scandix pecten-veneris flowers and fruits.jpg
Smyrnium olusatrum L. Smyrnium olusatrum1611.JPG
Thapsia villosa L.
Torilis arvensis (Huds.) Link Torilis arvensis 2005.07.21 14.27.51-p7210042.jpg
Torilis nodosa (L.) Gaertn. Torilisnodosa.jpg
Порядок: Вересоцвіті (Ericales)
Родина: Мирсінові (Myrsinaceae)
Anagallis arvensis L. Flowers March 2008-19.jpg
Родина: Первоцвітові (Primulaceae)
Samolus valerandi L. SamolusValerandi2.jpg
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Маслинові (Oleaceae)
Fraxinus angustifolia Vahl Fraxinus angustifolia foliage.jpg
Jasminum fruticans L. Jasminum fruticans a.JPG
Olea europaea L. Olivesfromjordan.jpg
Phillyrea latifolia L. Phillyrea latifolia2.jpg
Родина: Вербенові (Verbenaceae)
Verbena officinalis L. Eisenkraut, Passau.JPG
Родина: Глухокропивові (Lamiaceae)
Ajuga iva (L.) Schreb. Ajuga iva Dingli Cliffs Malta 01 06 2010 01.jpg
Lavandula dentata L. Lavandula dentata1.jpg
Lavandula multifida L. Lavandula multifida.jpg
Mentha suaveolens Ehrh. Apple mint plant.jpg
Micromeria graeca (L.) Benth. ex Rchb. Micromeria graeca 3.jpg
Nepeta tuberosa L. Nepeta tuberosa (9156076461).jpg
Phlomis purpurea L. Phlomis purpurea.jpg
Prasium majus L. Prasium majus Sardinia LM 100407 066.jpg
Rosmarinus officinalis L. Rosemary bush.jpg
Salvia verbenaca L. Salvia verbenaca b.JPG
Sideritis arborescens Salzm. ex Benth.
Stachys arvensis (L.) L. Stachys arvensis 01.jpg
Stachys circinata L'Hér. Stachys circinata.JPG
Stachys ocymastrum (L.) Briq. Flowers March 2008-1.jpg
Teucrium fruticans L. Teucrium fruticans RJB.jpg
Teucrium lusitanicum Schreb.
Thymus willdenowii Boiss.
Родина: Ранникові (Scrophulariaceae)
Myoporum laetum G. Forst. Ngiao (Myoporum laetum) flowers.jpg
Scrophularia laevigata Vahl
Scrophularia peregrina L.
Scrophularia sambucifolia L. Scrophularia sambucifolia.JPG
Verbascum giganteum Willk. Verbascum giganteum Habitus 25July2009 SierraNevada.jpg
Verbascum sinuatum L. Verbascum sinuatum August 2007-1.jpg
Родина: Акантові (Acanthaceae)
Acanthus mollis L. Acanthaceae - Acanthus mollis (2).JPG
Родина: Вовчкові (Orobanchaceae)
Bellardia trixago (L.) All. Bellardia trixago (flowers).jpg
Orobanche amethystea Thuill. Orobanche amethystea.jpg
Orobanche crenata Forssk. Orobanche crenata 1.jpg
Orobanche minor Sm. Orobanche minor 1.jpg
Orobanche ramosa Delile ex Decne. Orobanche ramosaTorrevieja.jpg
Orobanche sanguinea C.Presl
Parentucellia viscosa (L.) Caruel Starr 040723-0206 Parentucellia viscosa.jpg
Родина: Подорожникові (Plantaginaceae)
Antirrhinum majus L. Antirrhinum majus from Thasos.JPG
Chaenorrhinum villosum (L.) Lange.
Cymbalaria muralis G. Gaertn. et al. Cymbalaria February 2008-1.jpg
Linaria amethystea (Vent.) Hoffmanns. & Link Linaria amethystea - 25042010.jpg
Linaria pedunculata (L.) Chaz.
Linaria tristis (L.) Mill. Linaria tristis.jpg
Misopates orontium (L.) Raf. Misopates orontium1.jpg
Plantago serraria L. Malta - Qrendi - Hagar Qim and Mnajdra Archaeological Park - Plantago serraria 01 ies.jpg
Plantago afra L. Plantago afra.jpg
Plantago coronopus L. Plantago coronopus Sturm64.jpg
Plantago lagopus L. Plantago lagopus.jpg
Plantago major L. Grote weegbree bloeiwijze Plantago major subsp. major.jpg
Veronica arvensis L. Veronica arvensis 7998.JPG
Veronica cymbalaria Bodard Veronica cymbalaria 3.JPG
Порядок: Тирличецвіті (Gentianales)
Родина: Тирличеві (Gentianaceae)
Blackstonia perfoliata (L.) Huds. Blackstonia perfoliata1.jpg
Centaurium erythraea Rafn LC Centaurium erythraea 220603.jpg
Centaurium pulchellum (Sw.) Druce LC CentauriumPulchellum.jpg
Родина: Барвінкові (Apocynaceae)
Gomphocarpus fruticosus (L.) W.T.Aiton Asclepias fruticosa fruits.jpg
Nerium oleander L. LC Nerium oleander flowers leaves.jpg
Vinca difformis Pourr. Vinca difformis flors.jpg
Родина: Маренові (Rubiaceae)
Crucianella maritima L. Crucianella maritima 1.JPG
Galium aparine L. Galium aparine b.jpg
Galium murale (L.) All.
Galium verrucosum Huds. Galium verrucosum Sebkhat Kelbia 2.jpg
Rubia peregrina L. Rubiaceae - Rubia peregrina-1.JPG
Sherardia arvensis L. Sherardia arvensis 050731.jpg
Theligonum cynocrambe L.
Valantia hispida L. Valantia hispida 23-08-2003.jpg
Valantia muralis L. Valantia muralis 1.jpg
Порядок: Пасльоноцвіті (Solanales)
Родина: Берізкові (Convolvulaceae)
Calystegia sepium (L.) R.Br. Calystegia April 2008-1.jpg
Convolvulus althaeoides L. Convolvulus althaeoides01.jpg
Convolvulus arvensis L. Convolvulus arvensis.jpg
Convolvulus siculus L. Convolvulus siculus.JPG
Convolvulus tricolor L. Convolvulus April 2010-1.jpg
Cuscuta planiflora Ten. Cuscuta planiflora.jpg
Ipomoea purpurea (L.) Roth BlueMorningGlory.jpg
Родина: Пасльонові (Solanaceae)
Hyoscyamus albus L. Hyoscyamus albus habitus.jpg
Mandragora officinarum L. Mandragora autumnalis1432.JPG
Nicotiana glauca Graham CalypteAnna 2642.JPG
Solanum linnaeanum Hepper & P.-M. L. Jaeger Solanum linnaeanum1LEST.jpg
Solanum nigrum L. Solanum nigrum fruit black.jpg
Solanum villosum Mill. Solanum villosum 01-10-2005 11.10.56.JPG
Порядок: Шорстколистоцвіті (Boraginales)
Родина: Шорстколисті (Boraginaceae)
Anchusa azurea Mill. Anchusa azurea habito.jpg
Borago officinalis L. Borretsch Borage.jpg
Cerinthe major L. Cerinthe major Zingaro 003.jpg
Echium boissieri Steud. Echium boissieri Stem 25July2009 Mengibar.jpg
Echium creticum L. Viperine crete.jpg
Echium gaditanum Boiss. Echium gaditanum.jpg
Echium parviflorum Moench
Echium plantagineum L. Echium April 2010-2.jpg
Heliotropium europaeum L. Heliotropium europaeum3.jpg
Omphalodes linifolia L. Omphalodes linifolia - Fleurs.jpg
Порядок: Черсакоцвіті (Dipsacales)
Родина: Жимолостеві (Caprifoliaceae)
Centranthus calcitrapa (L.) Dufr. Centranthus calcitrapa.JPG
Centranthus ruber (L.) DC. GardenValerian.jpg
Cephalaria leucantha (L.) Schrad. Caprifoliaceae - Cephalaria leucantha.JPG
Fedia cornucopiae (L.) Gaertner Fedia cornucopiae.jpg
Lonicera implexa Aiton Lonicera implexa Blüte.jpg
Pycnocomon rutifolium (Vahl) Hoffmgg. & Link
Scabiosa atropurpurea L. Plate No. 247.jpg
Порядок: Айстроцвіті (Asterales)
Родина: Дзвоникові (Campanulaceae)
Campanula erinus L. Campanula erinus 4.jpg
Campanula lusitanica L. Campanula lusitanica DehesaBoyalPuertollano3.jpg
Campanula mollis L. Flora Europaea inchoata (Pl. 49) (6032634253).jpg
Campanula rapunculus L. Campanulaceae - Campanula rapunculus-5.JPG
Jasione montana L. Jasione.jpeg
Trachelium caeruleum L. IMG 0029-Trachelium caeruleum.jpg
Родина: Айстрові (Asteraceae)
Aetheorhiza bulbosa (L.) Cass. Aetheorhiza bulbosa 6090.JPG
Anacyclus clavatus (Desf.) Pers. Anacyclus clavatus habito.jpg
Anacyclus radiatus Loisel. Anacyclus radiatus - Botanischer Garten Mainz IMG 5630.JPG
Andryala integrifolia L. Andryala integrifolia enfoque2 2010-6-06 SierraMadrona.jpg
Anthemis arvensis L. ANTHEMIS arvensis Köhler.png
Arctotheca calendula (L.) Levyns Arctotheca calendula 2.JPG
Asteriscus aquaticus (L.) Less. Nauplius aquaticus.jpg
Atractylis cancellata L. Atractylis cancellata 1.jpg
Bellis sylvestris Cirillo Bellis 2007-1.jpg
Bidens aurea (Aiton) Sherff Bidensaurea.JPG
Bidens pilosa L. Bidens pilosa-beijing.JPG
Calendula arvensis M.Bieb. Calendula January 2008-1 filtered.jpg
Calendula suffruticosa Vahl Calendula suffruticosa 3.JPG
Carduus pycnocephalus L. Carduus pycnocephalus 2.jpg
Carduus tenuiflorus Curtis Carduus tenuiflorus1.jpg
Carlina hispanica Lam.
Carlina racemosa L. Carlina racemosa StemandFlowers 17June2009 CampoCalatrava.jpg
Carthamus arborescens L. C. arborescens-2.JPG
Carthamus creticus L.
Centaurea calcitrapa L. Centaurea calcitrapa 001.jpg
Centaurea melitensis L. Maltese star thistle (Centaurea melitensis) (5831615942).jpg
Centaurea pullata L. Centaurea pullata canada FlowersCloseup 01May2009 CampodeCalatrava.jpg
Centaurea seridis L. C. seridis-1.JPG
Chamaemelum fuscatum (Brot.) Vasc.
Chondrilla juncea L. Chondrilla juncea2.jpg
Cichorium intybus L. Cichorium intybus-alvesgaspar1.jpg
Cichorium pumilum Jacq. Cichorium pumilum.jpg
Cladanthus arabicus (L.) Cass. Cladanthus arabicus (Compositae) flower.JPG
Cladanthus mixtus (L.) Chevall. Matricaria 505.JPG
Crepis capillaris (L.) Wallr. Crepis capillaris 2005.07.10 09.09.34.jpg
Crepis vesicaria L. Crepis vesicaria Habitus 2010-5-08 DehesaBoyaldePuertollano.jpg
Cynara humilis L. Cynara humilis 2.JPG
Dittrichia viscosa (L.) Greuter Dittrichia viscosa InflorescencesCloseup2 27September2009 DehesaBoyaldePuertollano.jpg
Erigeron sumatrensis Retz. W ooaretinogiku3111.jpg
Erigeron bonariensis L. Conyza bonariensis.jpg
Erigeron canadensis L. Conyza-canadensis-plant.jpg
Filago gallica L. Logfia gallica 3 (14289082519).jpg
Filago pygmaea L. Zwergedelweiß1.jpg
Filago pyramidata L. Filago pyramidata S924547.JPG
Galactites tomentosa Moench Galactites January 2008-3.jpg
Glebionis coronaria (L.) Cass. ex Spach Glebionis February 2008-1.jpg
Gamochaeta antillana (Urb.) Anderb. Gamochaeta antillana plant1 (14622035454).jpg
Hedypnois arenaria (Schousb.) DC.
Hedypnois rhagadioloides (L.) F.W.Schmidt Hedypnois cretica.jpg
Helichrysum boissieri Nyman
Helminthotheca echioides (L.) Holub Picris echioides in Pacifica.JPG
Hyoseris radiata L. Gozo Hyoseris.JPG
Hyoseris scabra L. Hyoseris scabra Enfoque 2010-6-15 DehesaBoyaldePuertollano.jpg
Hypochaeris salzmanniana DC.
Jacobaea maritima (L.) Pelser & Meijden Senecio cineraria Ghajn Tuffieha Malta 02.jpg
Jacobaea vulgaris Gaertn. Jacobskruiskruid bloeiende plant Senecio jacobaea.jpg
Lactuca serriola L. Lactucaserriola2web.jpg
Lactuca tenerrima Pourr. "Lactuca tenerrima" general.JPG
Leontodon saxatilis Lam. Leontodontaraxacoides.jpg
Mantisalca salmantica (L.) Briq. & Cavill. Mantisalca salmantica1.jpg
Otanthus maritimus (L.) Hoffmanns. & Link Otanthus maritimus 1.JPG
Pallenis maritima (L.) Greuter Asteriscus maritimus flowers.jpg
Pallenis spinosa (L.) Cass. Pallenis spinosa 3.JPG
Phagnalon saxatile (L.) Cass. Phagnalon saxatile.JPG
Pseudognaphalium luteoalbum (L.) Hilliard & B. L. Burtt Pseudognaphalium02.jpg
Pulicaria odora (L.) Rchb. Pulicaria odora.jpg
Reichardia gaditana (Willk.) Samp. Reichardia gaditana 2.JPG
Reichardia intermedia (Sch.Bip.) Samp.
Reichardia picroides (L.) Roth Starr 050225-4550 Reichardia picroides.jpg
Scolymus hispanicus L. Scolymus hispanicus.jpg
Senecio angulatus L.f. Senecio angulatus 002.jpg
Senecio leucanthemifolius Poir. Haría - Lugar Diseminado Maguez-LZ-1 - MNLC - La Caleta - X 06 ies.jpg
Senecio vulgaris L. Common Groundsel-first fruits.jpg
Silybum marianum (L.) Gaertn. Milk thistle flowerhead.jpg
Sonchus asper (L.) Hill Sonchus asper2.jpg
Sonchus oleraceus L. Sonchus February 2008-1.jpg
Sonchus tenerrimus L. Sonchus tenerrimus Sizilien 2014-04.jpg
Symphyotrichum squamatum (Spreng.) G.L.Nesom A.squamatus-2.JPG
Tolpis barbata (L.) Gaertn. Tolpis barbata Flower Closeup DehesaBoyaldePuertollano.jpg
Tragopogon porrifolius L. Purple Salsify - Stierch.jpg
Urospermum picroides (L.) Scop. ex F.W.Schmidt Urospermumpicroides.jpg
Xanthium spinosum L. Xanthium spinosum.JPG
Xanthium strumarium L. Xanthium strumarium 001.jpg
Клас: Однодольні (Monocotyledones)
Порядок: Лілієцвіті (Liliales)
Родина: Лілійні (Liliaceae)
Fritillaria lusitanica Wikstr. Fritillaria lusitanica.jpg
Родина: Smilacaceae
Smilax aspera L. Smilax aspera.jpg
Родина: Пізньоцвітові (Colchicaceae)
Colchicum lusitanum Brot. Colchicum lusitanum - cropped.jpg
Порядок: Холодкоцвіті (Asparagales)
Родина: Асфоделові (Asphodelaceae)
Asphodelus albus Mill. Asphodelus albus.004.JPG
Asphodelus fistulosus L. LC Onionweed.jpg
Asphodelus ramosus L. Asphodelus ramosus 002.JPG
Родина: Цибулеві (Alliaceae)
Allium ampeloprasum L. A.ampeloprasum 1.jpg
Allium neapolitanum Cirillo Ailblanc.jpg
Allium pallens L. Allium pallens Inflorescencia 2010-6-24 DehesaBoyaldePuertollano.jpg
Allium roseum L. Allium roseum2.jpg
Allium sphaerocephalon L. Allium sphaerocephalon.jpg
Allium triquetrum L. Allium triquetrum01.jpg
Родина: Холодкові (Asparagaceae)
Asparagus albus L. Artà - Ermita de Betlem - Asparagus albus 03 ies.jpg
Asparagus aphyllus L. Malta - Mellieha - Triq l-Armier - Asparagus aphyllus 03 ies.jpg
Dipcadi serotinum (L.) Medik. Dipcadi serotinum.jpg
Hyacinthoides hispanica (Mill.) Rothm. Wild Hyacinthus.jpg
Muscari comosum (L.) Mill. Muscari comosum 08-05-2010 (1).JPG
Muscari parviflorum Desf. Muscari parviflorum 1.JPG
Ornithogalum arabicum L. Ornithogalum arabicum JPG1b.jpg
Ornithogalum narbonense L. Ornithogalum narbonense.jpg
Ornithogalum orthophyllum Ten.
Ruscus aculeatus L. Ruscus aculeatus2.jpg
Ruscus hypophyllum L. Ruscus hypophyllum (laurha) 001.jpg
Scilla autumnalis L. Scilla autumnalis0.jpg
Scilla peruviana L. Scilla peruviana2.jpg
Urginea maritima (L.) Baker Drimia maritima - Köhler–s Medizinal-Pflanzen-277.jpg
Родина: Агавові (Agavaceae)
Agave americana L. Agave americana R01.jpg
Dracaena draco L. VU Dracaena draco.jpg
Родина: Амарилісові (Amaryllidaceae)
Acis autumnalis (L.) Herb. Acis autumnalis006.jpg
Narcissus papyraceus Ker Gawl. Paperwhite flowers.jpg
Narcissus tazetta L. Narcissus-tazetta-0006a.jpg
Pancratium maritimum L. Pacratium maritimum Paestum.jpg
Родина: Півникові (Iridaceae)
Crocus serotinus Salisb. Crocus serotinus clusii flower.jpg
Freesia refracta (Jacq.) Klatt Orange freesias.jpg
Gladiolus communis L. Gladiolus communis.jpg
Gynandriris sisyrinchium (L.) Parl. Moraea sisyrinchium (flowers).jpg
Iris filifolia Boiss. Iris filifolia.jpg
Iris foetidissima L. Iris foetidissima PaR.JPG
Romulea clusiana (Lange) Nyman
Родина: Орхідні (Orchidaceae)
Anacamptis pyramidalis (L.) Rich. AnacamptisPyramidalis.jpg
Gennaria diphylla (Link) Parl. Gennaria diphylla flowers 050205.jpg
Ophrys apifera Huds. OphrysApifera.jpg
Ophrys bombyliflora Link Ophrys bombyliflora Mallorca 02.jpg
Ophrys fusca Link Ophrys lupercalis 3.jpg
Ophrys lutea Cav. Ophrys lutea Zingaro 180307.jpg
Ophrys speculum Link Ophrys speculum (flower).jpg
Ophrys tenthredinifera Willd. Ophrys tenthredinifera Mallorca 01.jpg
Serapias parviflora Parl. Serapias parviflora-.jpg
Spiranthes spiralis (L.) Chevall. Spiranthes spiralis 170808.jpg
Порядок: Dioscoreales
Родина: Діоскорейні (Dioscoreaceae)
Dioscorea communis L. Tamus communis.jpg
Порядок: Тонконогоцвіті (Poales)
Родина: Тонконогові (Poaceae)
Aegilops geniculata Roth Aegilops geniculata Enfoque 2010-5-08 DehesaBoyaldePuertollano.jpg
Arundo donax L. LC Arundo.donax2web.jpg
Avena barbata Pott ex Link Poaceae - Avena barbata (8304690940).jpg
Avena sterilis L. 22L.jpg
Brachypodium distachyon (L.) P.Beauv. Brachypodium distachyon Bd21-3.jpg
Brachypodium retusum (Pers.) P.Beauv. LC Brachypodium retusum hivern Canyelles.jpg
Briza maxima L. Starr 050530-2059 Briza maxima.jpg
Briza minor L. Briza minor3.jpg
Bromus diandrus Roth Bromusdiandrus.jpg
Bromus hordeaceus L. Zachte dravik in bloei Bromus mollis.jpg
Bromus madritensis L. Bromus madritensis rubens in desert.jpg
Bromus rigidus Roth Bromus diandrus (3857567005).jpg
Catapodium marinum (L.) C. E. Hubb.
Catapodium rigidum (L.) Tutin Catapodium rigidum HC-1950.png
Cutandia maritima (L.) Benth.
Cynodon dactylon (L.) Pers. Cynodon dactylon 2.jpg
Cynosurus echinatus L. Cynosurus echinatus.jpg
Dactylis glomerata L. Dactylis glomerata Kropaar plant.jpg
Digitaria sanguinalis (L.) Scop. Harig vingergras plant (Digitaria sanguinalis).jpg
Echinochloa crus-galli (L.) P.Beauv. Echinochloa crus-galli01.jpg
Gastridium ventricosum (Gouan) Schinz & Thell. Gastridium ventricosum.jpeg
Helictochloa gervaisii Holub
Hordeum murinum L. Kruipertje Hordeum murinum plant.jpg
Hyparrhenia hirta (L.) Stapf Hyparrhenia hirta espiguetes albellatge.jpg
Lagurus ovatus L. Lagurus ovatus.jpg
Lamarckia aurea (L.) Moench Lamarckia aurea (plant).jpg
Lolium rigidum Gaudich. Lolium rigidum 1.JPG
Melica ciliata L. Melica ciliata 010707.jpg
Melica minuta L.
Panicum repens L. LC Starr 050902-4373 Panicum repens.jpg
Parapholis filiformis (Roth) C.E.Hubb.
Parapholis incurva (L.) C.E.Hubb. Parapholis incurva.jpg
Paspalum dilatatum Poir. Paspalum dilatatum1.jpg
Paspalum distichum L. Paspalum distichum 01.jpg
Pennisetum villosum Fresen. Pennisetum villosum 1.jpg
Phalaris canariensis L. Illustration Phalaris canariensis0.jpg
Phalaris minor Retz. Phalaris minor.jpg
Phragmites australis (Cav.) Steud. LC Phragmites australis Schilfrohr.jpg
Piptatherum coerulescens (Desf.) P.Beauv.
Piptatherum miliaceum (L.) Coss. Piptatherummiliaceum.jpg
Poa annua L. LC Poa annua.jpeg
Poa infirma Kunth Poa annua and Poa infirma - PhytoKeys-015-001-g002.jpeg
Polypogon monspeliensis (L.) Desf. LC Polypogon monspeliensis (1).jpg
Polypogon viridis (Gouan) Breistr. LC Starr 080601-5233 Polypogon sp..jpg
Rostraria cristata (L.) Tzvelev Rostraria cristata plant2 (7405576404).jpg
Setaria adhaerens (Forssk.) Chiov.
Setaria verticillata (L.) P.Beauv. Setaria verticillata W IMG 1083.jpg
Sorghum halepense (L.) Pers. Starr 030612-8001 Sorghum halepense.jpg
Sporobolus pungens (Schreb.) Kunth
Stipa tenacissima L. Stipa tenacissima.jpg
Stipa capensis Thunb. Stipa capensis.JPG
Thinopyrum junceum (L.) Á. Löve Agropyron junceum.jpg
Trisetaria panicea (Lam.) Paunero
Vulpia alopecuros (Schousb.) Link
Vulpia ciliata Dumort.
Vulpia geniculata (L.) Link
Родина: Ситникові (Juncaceae)
Juncus bufonius L. LC Juncus bufonius.jpeg
Родина: Осокові (Cyperaceae)
Carex halleriana Asso Carex halleriana.jpg
Cyperus capitatus Retz. Cyperus capitatus Enfoque 2010-7-06 ParquedelasDunasdeTorreLaMata.jpg
Cyperus longus L. LC Pradera5.jpg
Cyperus rotundus L. LC Nutgrass Cyperus rotundus02.jpg
Scirpoides holoschoenus (L.) Soják Scirpus holoschoenus 1.JPG
Порядок: Пальмоцвіті (Arecales)
Родина: Пальмові (Arecaceae)
Chamaerops humilis L. Chamaerops humilis argentea1.jpg
Порядок: Частухоцвіті (Alismatales)
Родина: Ароїдні (Araceae)
Arisarum simorrhinum Durieu Arisarum simorrhinum.JPG
Arum italicum Mill. Cuckoo Pint Arum italicum Young Plant 2874px.jpg

Посилання[ред. | ред. код]