Спортивний симулятор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Спортивний симулятор (англ. sports game) — це жанр відеоігор, основою ігрового процесу якого є правила реального або вигаданого виду спорту. Ігри жанру можуть робити акцент на різних аспектах спорту, від самого процесу гри і до його планування та менеджменту учасників.

Історія[ред. | ред. код]

Зародження[ред. | ред. код]

Першим спортивним симулятором є американська Tennis for Two 1958 року, яка також була однією з перших відеоігор взагалі, і ніколи не була в комерційному продажі[джерело?]. У 1972 році вийшла гра Pong — симулятор настільного тенісу. Гра отримала велику популярність і багато інших компаній отримали бажання повторити успіх гри, створюючи власні аналоги.

1990—2008: Популярність футбольних симуляторів[ред. | ред. код]

У 1993 році була випущена перша частина футбольного симулятора FIFA — FIFA International Soccer. Але у 1996 році відбувся реліз першої частини футбольного симулятора Pro Evolution Soccer — Goal Storm. І нова гра перехопила популярність свого конкурента. З того часу ігри цих серій є гігантами спортивних відеоігор і не припиняють суперництво. Домінація Pro Evolution Soccer продовжувалася до 2009 року. На етапі становлення футбольних симуляторів також були перспективні проекти: Football Glory від Croteam, FIFA Manager від DICE Computer Games

Окрім футбольних симуляторів свою популярність отримала гра Tony Hawk — симулятор скейтбордингу. Перша частина серії вийшла у 1999 році. Після цього отримувала продовження щороку.

2008-сучасність[ред. | ред. код]

У 2008 році вийшла перша частина головної серії хокейних симуляторів — NHL 08. Також велику популярність отримав симулятор паркуру Mirror's Edge. Кількість спортивних симуляторів дедалі зростала і розширювалася у підрозділах.

Найвизначніші ігри[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]