Спорт у Буркіна-Фасо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Спорт широко поширений в Буркіна-Фасо, найбільш популярні види — футбол, баскетбол, велосипедний спорт, регбі-юніон, гандбол, теніс, легка атлетика, бокс і бойові мистецтва[1][2].

Футбол[ред. | ред. код]

Футбол дуже популярний в Буркіна-Фасо і представлений як професійними клубами, так і аматорськими командами в містах і сільських населених пунктах[1]. Збірна має прізвисько «Les Etalons» (фр. жеребці), що сходить до легендарного коня принца Янненга[1]. У 1998 році Буркіна-Фасо проводила Кубок африканських націй, спеціально до якого був побудований стадіон Omnisport в Бобо-Діуласо[1][3].

Велосипедний спорт[ред. | ред. код]

Катання на велосипедах широко поширене, так як є не тільки видом спорту, але і дешевим видом транспорту[1]. Щороку в листопаді[1] за підтримки Fédération internationale de cyclisme проводиться Тур де Фасо (аналог Тур де Франс). Заїзди проходять при температурах, що досягають 40 ° C[1]. Тур де Фасо є частиною UCI Africa Tour з 2005 року.

Олімпійські ігри[ред. | ред. код]

Починаючи з 1988 року, країна бере участь у всіх Літніх Олімпійських Іграх. Під колишньою назвою «Верхня Вольта» брала участь і в Олімпіаді 1972. Незважаючи на багатий досвід участі, буркінійські атлети жодного разу не завойовували медалі Ігор. Буркіна-Фасо жодного разу не брала участь в Зимових Іграх.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д е ж Marchais, p.102
  2. Oxfam
  3. Gleeson