Спорт у Швеції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Спорт у Швеції — більшість спортивних організацій Швеції об'єднані в Шведський спортивний союз (швед. Riksidrottsförbundet), створений у 1903 р., що нараховує близько 3 млн членів у 22 тисячах спортивних клубах. Крім них, значна частина населення Швеції займається спортом у процесі активного відпочинку. Найпопулярніші види спорту в Швеції — хокей із шайбою, хокей з м'ячем і футбол. Також поширені гандбол (ручний м'яч), легка атлетика, лижний спорт, теніс, гольф, кінний спорт, спортивна гімнастика, різні види єдиноборств. Шведські спортсмени регулярно беруть участь у великих міжнародних змаганнях з різних видів спорту, збірна Швеції традиційно є однією з найсильніших на зимових Олімпійських іграх. Останнім часом найзначніші спортивні успіхи Швеції пов'язані з хокеєм (з м'ячем і з шайбою), гандболом і біатлоном.

Футбол[ред.ред. код]

Змагання з футболу мають давню традицію в усій Швеції. Збірна Швеції з футболу одинадцять разів брала участь у Чемпіонатах світу з футболу, найзначніше її досягнення — срібні медалі на домашньому Чемпіонаті у 1958 р. У клубному футболі найбільше досягнення належить клубу «Мальме», що дійшов у 1979 р. до фіналу Кубку європейських чемпіонів. Серед всіх європейських країн, у Швеції, поряд із Францією та Німеччиною, найбільш добре розвинений жіночий футбол.

Хокей із шайбою[ред.ред. код]

Змагання з хокею мають давню традицію в усій Швеції. Збірна Швеції з хокею з шайбою є однією з найсильніших збірних світу. Швеція шістдесят сім разів брала участь у Чемпіонаті світу, вісім разів ставала чемпіонкою, завоювала безліч срібних та бронзових нагород. Два рази збірна перемагала на Олімпійських іграх.


Прапор Швеції Це незавершена стаття про Швецію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Джерела[ред.ред. код]

  • стор. 67, 350, 364, 396, 401; Павло Штепа (Вільна Академія Наук та Наукове товариство імені Шевченка), «Словник чужослів» (Знадібки), вид. «Іван Гладун і сини», м. Торонто (Канада), 1977 р.

Посилання[ред.ред. код]