Спудейське братство НаУКМА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спудейське братство Києво-Могилянської Академії
(СБ НаУКМА)
Девіз Tempus fugit, Academia sempiterna
Час плинний, Академія вічна
Дата заснування 17 листопада 1997
Тип Громадська організація
Голова Марія Мілейко[1]
Адреса Київ, вул. Волоська 8/5, к. 4 – 107
Офіційний сайт sb-kma.pp.ua

Спудейське Братство НаУКМА – студентська організація студентів НаУКМА, діяльність якої спрямована на відновлення, збереження та поширення кращих національних традицій та традицій Києво-Могилянської академії. Вважається однією з найстаріших та найбільших організацій університету.

Діяльність[ред. | ред. код]

Створили Спудейське Братство троє спудеїв 17 листопада 1997 року. За часи існування СБ організувало величезну кількість заходів різного рівня, частина з яких перетворилася на традиції Могилянки. Візитівкою Академії стала урочисто-феєрична акція «Чистий Сковорода» - звичай, що супроводжує в НаУКМА кожне свято, серед яких: Посвята нових студентів, День Академії і Конвокація.

Спудейське Братство відроджує і культивує серед студенства народні українські традиції. «Наддніпрянське весілля» та «Гуцульське весілля», організовані братчиками були безпрецедентними етно-акціями, з повним відтворенням одягу, обрядів, пісень тощо. Щороку ширше відбувається святкування Івана Купала, яке цього року вже перетворилося на етно-фестиваль, до якого долучилися не лише могилянці, а й молодь з інших ВНЗ Києва. Яскравий і самобутній Могилянський Вертеп на Різдво тішив оселі найвідоміших і найдостойніших українців: в тому числі і Почесного Президента НаУКМА В’ячеслава Брюховецького і колишнього Президента України Віктора Ющенка.[2]

Склад Управи СБ[ред. | ред. код]

Голова братства — Марія Мілейко

Голова PR відділу — Ірина Яремчук

Голова HR відділу — Єва Притула

Скарбник — Дмитро Терновенко

Писар — Петро Бойчук

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://t.me/sb_kma/630
  2. https://www.ukma.edu.ua/index.php/news/1207-archive-2004-2012?news_show=item&news_id=851

Інтернет-ресурси[ред. | ред. код]