Спурій Карвілій Максим

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Спурій Карвілій Максим
Народився невідомо
Помер після 272 до н. е.
Громадянство (підданство) Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул Римської Республіки[d], давньоримський сенатор[d], Цензор і Еділ
Звання консул
Термін 293 та 272 роки до н.е.
Попередник Марк Атілій Регул
Наступник Децим Юній Брут Сцева
Батько Гай Карвілій
Рід Карвілії
Діти Спурій Карвілій Максим Руга

Спурій Карвілій Максим (*Spurius Carvilius Maximus, д/н —після 272 до н. е.) — військовий та політичний діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з плебейського роду Карвіліїв. Втім його батька Гай Карвілій перейшов до стану вершників. У 299 році до н. е. стає курульним еділом.

У 293 році до н. е. обирається консулом (разом з Луцієм Папірієм Курсором). Під час своєї каденції здобув низку перемог над самнитами у Кампанії. Здобув міста Амітерни, Коміній, Елею, Палумбін, Геркуланум. Найбільш значущою була битва при Аквілоні, де знищено самнитську армію. Втім це успіх є заслугою обох консулів. Того ж року придушив повстання фалісків в Етрурії, захопивши 6 міст. За це Карвілій отримав тріумф. Зібравши багату здобич, він роздав своїм легіонерам великі подарунки і побудував храм Фортуни. За рахунок здобутої бронзи наказав звести велику статую Юпітера на Капітолії.

У 292 році він як легат консула Децима Юнія Брута Сцеви воював в Етрурії.

У 272 році до н. е. він вдруге стає консулом (знову разом з Луцієм Папірієм Курсором). Скориставшись тим, що цар Пірр залишив Італію, консули рушили на південь півострова. Розбив армію самнитів, а згодом брутіїв. Згодом підкорив м. Тарент. За все це отримав триумф. Подальша доля не відома.

Родина[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • T. Broughton, The magistrates of the Roman Republic Vol. I: 509 BC — 100 BC, Lancaster (Californië) 1951. pp.173,180,182,197 ISBN 0891307060