Спурій Ларцій Флав

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спурій Ларцій Флав
лат. Sp.Larcius
Народився 6 століття до н. е.
невідомо
Помер 5 століття до н. е.
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність давньоримський політик, давньоримський військовий, ancient Roman diplomat
Суспільний стан патрицій[1]
Посада давньоримський сенатор[d][2], консул[2], консул[2], військовий трибун[2], легат[2], легат[2], легат[2], префект міста[2] і Інтеррекс[2]
Батько Larciusd
Мати невідомо[3]
Брати, сестри Тит Ларцій Флав[3]

Спурій Ларцій Флав (V ст. до н. е.) — політичний та військовий діяч ранньої Римської республіки.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Ларцієв етруського походження. Він був родичем етруських царів, на що вказує назва раду «Ларції» — від етруського «Ларс» — «цар», «пан».

Прибув у 509 до н. е. після вигнання римського царя Тарквінія II. Отримав звання патриція. Разом з Публієм Горацієм Коклом та Тітом Гермінієм Аквіліном захищав міст через Тибр проти військ Порсени, царя Клузія та союзника Тарквінія II.

У 506 до н. е. його обрано консулом спільно з Титом Гермінієм Аквіліном. Ймовірно він приймав заходи для оборони Риму й укладання угоди з Порсеною.

Намагався відвести Понтійські болота поблизу Риму для звільнення землі для землеробів, проте невдало.

У 490 до н. е. його вдруге було обрано консулом, цього разу спільно із Квінтом Сульпіцієм Камеріном Корнутом. Тут він захищав місто від військ Коріолана, який перейшов на бік вольсків.

У 480 до н. е. призначений інтеррексом для проведення позапланових виборів консулів. був одним з активніших прихильників війни з містом-державою Вейями.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Friedrich Münzer: Larcius 4. // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band XII,1, Stuttgart 1924, Sp. 799 (нім.)