Срібна медаль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Срібна медаль Олімпійських ігор 1896 року

Срібна медальмедаль, виготовлена зі срібла або покрита сріблом, яка надається учаснику, який посів друге місце на змаганнях чи конкурсах, таких як Олімпійські ігри, турніри тощо. Загалом, срібло традиційно є металом, який інколи використовується для виготовлення всіх видів медалей, у тому числі золотих та бронзових.

Спорт[ред. | ред. код]

Олімпійські ігри[ред. | ред. код]

Уперше рішення про впровадження традиції нагороджувати переможців спортивної всесвітньої олімпіади медалями було ухвалене на Першому олімпійському конгресі, у 1894 році, за два роки до І олімпійських ігор, що відбулися в Греції, у місті Афіни.

У 1896 році медалі переможців були срібними незалежно від зайнятого місця. Звичай вручення золотих, срібних і бронзових медалей для перших трьох місць було запроваджено з Олімпійських ігор 1904 року, він був поширений на багато інших спортивних заходів. Карбування медалей є прерогативою держави-організатора.

Дизайн медалей, які вручали спортсменам на перших восьми літніх Олімпійських іграх, був абсолютно різним і розроблявся кожним оргкомітетом самостійно. З 1928 року і аж до 2000 року дизайн завжди був однаковим. Аверс являв собою продукт дизайну флорентійського художника Джузеппе Касіолі з текстом держави-організатора. Це була Богиня Ніка з пальмовою гілкою в правій руці на честь переможця на тлі амфітеатру. Реверс медалі змінювався залежно від побажань держави, де проводилися Ігри. Примітно, що Касіолі у своїй роботі показав римський амфітеатр, незважаючи на те що ігри були спочатку грецькими.

Починаючи з Олімпійських ігор 2004 року від традицій відступили, і обидва боки медалі виготовляються згідно з унікальним дизайном організаторів ігор.

Зимові медалі Олімпійських ігор мають різний дизайн від одних ігор до інших.

Відкритий Чемпіонат[ред. | ред. код]

У турнірі з гольфу The Open Championship срібна медаль — це нагорода, яка вручається гравцеві-любителю з найнижчими результатами на турнірі.

Відмова від срібних медалей[ред. | ред. код]

У багатьох видах спорту з турнірами на виліт, включно з плей-офф за третє місце (наприклад, олімпійський хокей, олімпійський футбол, Чемпіонат світу з футболу), срібло є єдиною медаллю, яку надають команді, яка програла фінальну гру, тоді як золото та бронза — зароблені командами, які виграли свої фінальні матчі. [1] Такі відомі спортсмени, як Жослін Ларок (Олімпійські ігри 2018 р.), забрали свої віце-чемпіонські/срібні медалі відразу після їх отримання; пізніше представник Міжнародної федерації хокею наказав Жослін повернути свою срібну медаль. [2] [3] [1]

Військові та державні медалі[ред. | ред. код]

Деякі країни вручають військові та цивільні нагороди, відомі як срібні медалі. До них належать:

Інші нагороди[ред. | ред. код]

Лондонське зоологічне товариство нагороджує срібною медаллю «члена товариства або будь-яку іншу особу за внесок у розуміння та оцінку зоології, включаючи таку діяльність, як громадська освіта з природничої історії та збереження дикої природи».

Королівська інженерна академія нагороджує срібною медаллю «за видатний особистий внесок у інженерну справу Великої Британії, який призвів до успішного освоєння ринку, інженера, який має не менше 22 років повної зайнятості або еквівалент».

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б jocelyne-larocque-removed-silver-medal-hockey-usa
  2. Rules are rules: After shunning silver, Jocelyne Larocque ordered to wear medal - the Globe and Mail. The Globe and Mail. Архів оригіналу за 22 лютого 2018. Процитовано 22 лютого 2018.
  3. canadian-takes-off-medal-olympics/

Посилання[ред. | ред. код]