Срібний м'яч (Бразилія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Срі́бний м'яч (порт. Bola de Prata) — футбольна нагорода, що присуджується з 1970 року журналом Placar найкращим 11-ти гравцям на своїх позиціях в чемпіонаті Бразилії. Нагорода була організована журналістами Мішелем Лоуренсом і Маноелом Моттою.

Мішель Лоуренс з «Срібним м'ячем»

Регламент[ред. | ред. код]

Володарем призу може стати будь-який гравець, який провів більше 16-ти матчів у чемпіонаті Бразилії, найкращий гравець отримує Золотий м'яч, а він і ще 10 гравців, які набрали найбільшу кількість голосів за опитуванням журналістів, нагороджуються «Срібним м'ячем». Найбільше число нагород має Рожеріо Сені, що отримував приз 6 разів, та Ренато Гаушо з 5-ма нагородами. Єдиним гравцем, який отримав приз без голосування став Пеле, який виступав у той час, коли чемпіонати Бразилії ще не проводилися, але 1973 року було прийнято рішення дати йому спеціальний «Срібний м'яч» поза конкурсом за 1000 забитих голів.

2007 року журнал затвердив ще один приз «Срібний м'яч Торсиди», його отримує гравець, вибраний читачами Плакара. Після кожного туру першості Бразилії, журнал пропонує три, на його погляд, найкращих гравців туру, і серед них вибирається найкращий футболіст. За підсумками всіх турів, гравець, який набрав найбільшу кількість голосів, отримує «Срібний м'яч» від вболівальників.

Посилання[ред. | ред. код]