Старе місто (Вільнюс)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Старе місто
Світова спадщина
Старе місто
54°41′ пн. ш. 25°17′ сх. д. / 54.683° пн. ш. 25.283° сх. д. / 54.683; 25.283
Країна  Литва
Тип історичний центр міста і neighborhood of Vilniusd
Об'єкт № 541

Мапа
CMNS: Старе місто у Вікісховищі

Старе місто Вільнюса (лит. Vilniaus senamiestis, пол. Stare Miasto w Wilnie, біл. Стары горад у Вільнюсе, рос. Старый город в Вильнюсе) — одне з найбільших збережених середньовічних старих міст у Північній Європі, має площу 3,59 квадратних кілометрів (887 акрів). Воно охоплює 74 квартали, 70 вулиць та провулків налічує 1487 будівель загальною площею 1 497 000 квадратних метрів. Найстаріша частина литовської столиці Вільнюса, вона склалася протягом багатьох століть, і її формувала історія міста та постійно відчувала культурний вплив. Це місце, де одні з найбільших архітектурних стилів Європи  — готичний, ренесансний, бароко та неокласичний  — стоять поруч і доповнюють один одного.

Вулиця Пілієс — головна артерія Старого міста та центра кафе та вуличного ринку. Головна вулиця Вільнюса, проспект Гедиміна, частково розташована у Старому місті. Центральними площами Старого міста є Соборна площа та Ратушна площа .

Одним із найскладніших архітектурних комплексів є Архітектурний ансамбль Вільнюського університету, який займає значну частину Старого міста та має 13 внутрішніх двориків. Він був обраний для представлення Литви в парку Міні-Європа в Брюсселі.

У 1994 р. старе місто Вільнюса було включено до Списку світової спадщини ЮНЕСКО (№ 541), визнаючи його загальну цінність та оригінальність. Визнане одним з найкрасивіших міст Старого континенту, який також має найбільше барокове Старе місто у всій Східній та Центральній Європі. Визначення «історичний центр» має більш широке значення, ніж Старе місто, яке раніше було оточене оборонними стінами. Охоплює цінні історичні передмістя Вільнюса, такі як Ужупіс, який раніше історично знаходився за межами міста. Тому Ужупис часто вважають частиною Старого міста Вільнюса.

352 га Старого міста Вільнюса (Senamiestis), як об'єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, не слід плутати з одним із 21 старійшин (районів) Вільнюса — Senamiestis (тим, де трохи більша територія — 440 га)[1] .

Орієнтири[ред. | ред. код]

У Старому місті пам’ятників, ніж у будь-якій іншій частині Вільнюса; вони включають:

Палаци[ред. | ред. код]

Старе місто Вільнюса

Релігійні пам'ятники[ред. | ред. код]

Інші цікаві місця[ред. | ред. код]

Панорама Старого міста Вільнюса, вид зверху Вежа Гедиміна

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]