Старе єврейське кладовище

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Старе єврейське кладовище, м. Прага.
Старе єврейське кладовище, план.

Старе єврейське кладовище у Йозефові (Прага) (чеськ. Starý židovský hřbitov) — одна з пам'яток Єврейського музею у Празі.

Належить до найстаріших єврейських цвинтарів у світі. Разом із Староновою синагогою є найвизначнішою пам'яткою празького єврейського мікрорайону. Туристичний журнал National Geographic згадує його серед 10 найцікавіших цвинтарів світу. На цвинтарі знаходиться приблизно 12 000 надгробків, деякі з них оздоблені символічним тваринним та рослинним декором. Згідно з підрахунками, там покоїться понад 100 000 померлих.

Некрополь засновано у першій половині 15 сторіччя. Найстаріший надгробок відноситься до 1439 року, а останній похорон був у 1787 році. Протягом століть площа цвинтаря була кілька разів розширена, але її все одно не вистачало для потреб єврейської громади. Коли місце на кладовищі вичерпалося, померлих ховали до 10 разів - один над одним тому, що, згідно з єврейськими релігійними канонами, повторне поховання трупа суворо заборонено.

Під час Другої світової війни і окупації Праги нацистами, в умовах тотального антисемітизму, кладовище залишилося недоторканим. Гітлер вирішив зробити з нього «музей вимерлої раси», який повинен був також включати велику кількість єврейських речей, які конфіскувалися нацистами.[джерело?]

Найвизначніші похоронені особистості:

Інформація для туристів:

  • складова частина екскурсій «Єврейський музей у Празі» та «Празьке єврейське місто».
  • безперешкодний доступ можливий через вихід біля Клаусової синагоги.
  • вхід на цвинтар спільний із Пінкасовою синагогою, рекомендовано відвідати, насамперед, Пінкасову синагогу, бо вихід із цвинтаря є на іншій вулиці - між будівлями Клаусової синагоги та Обрядового залу. Інакше доведется пояснювати працівникам музею, що одну з пам'яток ви ще не бачили.

Джерела

[ред. | ред. код]