Старе єврейське кладовище

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Старе єврейське кладовище, м. Прага.
Старе єврейське кладовище, план.

Старе єврейське кладовище (чеськ. Starý židovský hřbitov) — одна з пам'яток Єврейського музею у Празі.

Належить до найстаріших єврейських цвинтарів у світі. Разом із Староновою синагогою є найвизначнішою пам'яткою празького єврейського мікрорайону. Туристичний журнал National Geographic згадує його серед 10 найцікавіших цвинтарів світу.

Заснований у першій половині 15 сторіччя. Найстаріший надгробок відноситься до 1439 року, останній похорон відбувся у 1787 році. Площа цвинтаря була протягом століть кілька разів розширена, але її все одно не вистачало для потреб єврейської громади. Померлих ховали до 10 разів, один над одним. Згідно єврейським релігійним канонам повторне поховання трупа суворо заборонено . Місце на кладовищі вже давно вичерпалося , тому наступним поколінням не залишалося нічого іншого , як ховати трупи поверх інших залишків, тобто померлих ховали до 10 разів, один над одним. Складно уявити , як всі 12000 надгробків помістилися на одному кладовищі , але ще більше вражає той факт , що , згідно з підрахунками , на старому єврейському кладовищі перебуває більше ніж 100 000 тіл.

Цікаво , що під час Другої світової війни і , безпосередньо , празької окупації нацистами старе єврейське кладовище залишилося недоторканим. В умовах тотального антисемітизму такий хід подій здається неможливим , адже нацисти хотіли позбутися від усього , що нагадує про єврейський народ , в тому числі і кладовища . Проте Гітлер вирішив пощадити старе єврейське кладовищ і зробити з нього такий собі «музей вимерлої раси». Цей музей повинен був також включати безліч єврейських символів і речей , які конфіскувалися нацистами.

На цвинтарі знаходиться приблизно 12 000 надгробних каменів, деякі з них містять захоплюючі тваринні та рослинні символи.

Найвизначніші похоронені особистості:

Інформація для туристів:

  • cкладова частина екскурсій «Єврейський музей у Празі» та «Празьке єврейське місто»,
  • безперешкодний доступ можливий через вихід біля Клаусової синагоги,
  • вхід на цвинтар спільний із Пінкасовою синагогою, рекомендовано відвідати насамперед Пінкасову синагогу, бо вихід із цвинтаря є на іншій вулиці між будівлями Клаусової синагоги та Обрядового залу. Інакше доведется пояснювати працівникам музею, що одну з пам'яток ще не бачили

Джерела[ред. | ред. код]