Старе єврейське кладовище

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Старе єврейське кладовище, м. Прага.
Старе єврейське кладовище, план.

Старе єврейське кладовище у Йозефові (Прага) (чеськ. Starý židovský hřbitov) — одна з пам'яток Єврейського музею у Празі.

Належить до найстаріших єврейських цвинтарів у світі. Разом із Староновою синагогою є найвизначнішою пам'яткою празького єврейського мікрорайону. Туристичний журнал National Geographic згадує його серед 10 найцікавіших цвинтарів світу. На цвинтарі знаходиться приблизно 12 000 надгробків, деякі з них оздоблені символічним тваринним та рослинним декором. Згідно з підрахунками, там покоїться понад 100 000 померлих.

Некрополь засновано у першій половині 15 сторіччя. Найстаріший надгробок відноситься до 1439 року, останній похорон відбувся у 1787 році. Протягом століть, площа цвинтаря була кілька разів розширена, але її все одно не вистачало для потреб єврейської громади. Коли місце на кладовищі вичерпалося, померлих ховали до 10 разів, один над одним, тому що, згідно єврейським релігійним канонам, повторне поховання трупа суворо заборонено.

Під час Другої світової війни і окупації Праги нацистами, в умовах тотального антисемітизму, кладовище залишилося недоторканим. Гітлер вирішив зробити з нього «музей вимерлої раси», який повинен був також включати велику кількість єврейських речей, які конфіскувалися нацистами.[джерело?]

Найвизначніші похоронені особистості:

Інформація для туристів:

  • складова частина екскурсій «Єврейський музей у Празі» та «Празьке єврейське місто».
  • безперешкодний доступ можливий через вихід біля Клаусової синагоги.
  • вхід на цвинтар спільний із Пінкасовою синагогою, рекомендовано відвідати насамперед Пінкасову синагогу, бо вихід із цвинтаря є на іншій вулиці між будівлями Клаусової синагоги та Обрядового залу. Інакше доведется пояснювати працівникам музею, що одну з пам'яток ще не бачили.

Джерела[ред. | ред. код]