Староакадемічний корпус НаУКМА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Староакадемічний корпус НаУКМА
Mazepa building.JPG
Вид будинку з Контрактової площі

50°27′54″ пн. ш. 30°31′09″ сх. д. / 50.46500° пн. ш. 30.51917° сх. д. / 50.46500; 30.51917

Розташування Київ
Країна Україна Україна
Архітектор Йоган-Ґотфрід Шедель, Андрій Меленський, Павло Спарро
Клієнт Іван Мазепа, Рафаїл Заборовський
Дата закінчення спорудження 1704; 1740-і
Стиль бароко
Адреса вул. Григорія Сковороди, 2

Староакадемічний корпус (також відомий як Мазепинський) – будівля, яка належить до університетського містечка Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Історія[ред.ред. код]

Історія будинку сягає початку 18 століття. Коли корпус було збудовано для студентів академії на замовлення гетьмана Івана Мазепи. Пізніше із розширенням університету були збудовані другий та третій поверхи. Після пожежі 1811 р. в Києві корпус було відновлено за участі архітектора Андрія Меленського. Корпус було зображено на печатці старої Києво-Могилянської академії. Його зображення також міститься на грошовій купюрі у 500 українських гривень, на логотипах Українського наукового інституту Гарвардського університету та Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України.

Сучасним університетом будинок використовується як Дослідницька бібліотека (включно з науковим архівом), а також Докторська Школа НаУКМА.

Архітектура[ред.ред. код]

На будівлі розміщено меморіальні дошки благодійникам університету Галшці Гулевичівній та Петру Могилі, а також студентам академії Михайлу Ломоносову та Артему Веделю.

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела інформації[ред.ред. код]