Староакадемічний корпус НаУКМА

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Староакадемічний корпус НаУКМА
Mazepa building.JPG
Вид будинку з Контрактової площі

50°27′54″ пн. ш. 30°31′09″ сх. д. / 50.46500° пн. ш. 30.51917° сх. д. / 50.46500; 30.51917
Країна Україна Україна
Розташування Київ
Архітектор Йоган-Ґотфрід Шедель, Андрій Меленський, Павло Спарро
Клієнт Іван Мазепа, Рафаїл Заборовський
Дата закінчення спорудження 1704; 1740-і
Стиль бароко
Адреса вул. Григорія Сковороди, 2

CMNS: Староакадемічний корпус НаУКМА на Вікісховищі

Староакадемічний корпус (також відомий як Мазепинський) – будівля, яка належить до університетського містечка Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Історія[ред.ред. код]

Історія будинку сягає початку 18 століття. Коли корпус було збудовано для студентів академії на замовлення гетьмана Івана Мазепи. Пізніше із розширенням університету були збудовані другий та третій поверхи. Після пожежі 1811 р. в Києві корпус було відновлено за участі архітектора Андрія Меленського. Сучасним університетом будинок використовується як Дослідницька бібліотека (включно з науковим архівом), а також Докторська Школа НаУКМА.

Архітектура[ред.ред. код]

На будівлі розміщено меморіальні дошки благодійникам університету Галшці Гулевичівні та Петру Могилі, а також студентам академії Михайлу Ломоносову та Артему Веделю.

Символізм[ред.ред. код]

Саме будівля Староакадемічного корпусу як символ вітчизняної освіти і на­уки використовується у наукових, nопулярних та інформаційно-презентаційних виданнях, для ло­готиnів украінських науково-освітніх осередків тощо. Зображення корпусу використано для логотипів Українського наукового інституту Гарвардського університету, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України. У 1992 р. Укрпоштою було випущено nо­штову марку, nрисвячену відродженню Києво-Могилянської академії з зображенням корпусу. У 2006 р. була введена в обіг купюра в 500 гривень, на аверсі якої зображено Г.Сковороду, а на реверсному боці розміщено зображення будівлі Староакадемічного корпусу на фоні печатки навчального закладу, що використовувалася у XVIII столітті [1].

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Сидорчук Т.М. Староакадемічний (Мазепин) корпус Національного університету "Києво-Могилянська академія" : до історії відродження пам’ятки // Жовківські читання 2013 : зб. ст. другої міжнар. наук. конф. "Музей в сучасному світі", [27-28 серп. 2013 р., м. Жовква Львів. обл.] / [упоряд. С. Каськун] ; Львів. галерея мистецтв. - Л. : РАСТР-7, 2013. - С. 59-63.публікація знаходиться у відкритому доступі

Джерела[ред.ред. код]