Статеве виховання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Статеве виховання — це надання учням знань про анатомію статевих органів людини, Статеве розмноження (Запліднення, зачаття, розвиток зародка і плоду, аж до пологів), статеві зносини, репродуктивне здоров'я, емоційні відносини зі статевим партнером, репродуктивні права і відповідальності, протизаплідні засоби та інші аспекти сексуальної поведінки людини.

Статеве виховання може також включати відомості про сексуальність, включаючи інформацію про планування сім'ї, про всі аспекти сексуальності індивіда, в тому числі: про зовнішній вигляд оголеного тіла, сексуальної орієнтації, статевому задоволенні, цінностях, прийнятті рішення про статевого зв'язку, спілкуванні, закладі знайомства, взаєминах, інфекції, що передаються статевим шляхом, і як уникнути їх.

Статеве виховання дітей, за словами видатного українського педагога Григорія Ващенка, має ґрунтуватися на їх моральному вихованні: "...українську молодь треба виховувати в дусі статевої чистоти і стриманості... кожний українець мусить бути моральним у дусі української традиційної моралі, заснованій на засадах християнства. Це потрібне і для особи, і для суспільства... Статева розпуста приводить до розкладу родини, а розклад родини - до розкладу держави ". [1]

Статеве виховання з плином часу дуже відрізняється від того, яке було у давніх українців. [2]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]

  1. Холодный В. А. Психолого-педагогическое сопровождение психосексуального развития личности мужчины на этапе формирования психосексуальной ориентации // Вестник практической психологии образования. (рос.)‒ 2012. ‒ № 3 (32). — С. 115–126.
  2. Холодный В. А. Детерминанты психосексуального развития // Развитие личности. 2013. № 1. С. 99—115. ISSN [https://www.worldcat.org/search?fq=x0:jrnl&q=n2:2071-9788 2071-9788.] (рос.)
  3. Facts on American Teens’ Sources of Information About Sex (англ.)