Стенлі Десер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стенлі Десер
StanleyDeser2009 01.jpg
Народився 19 березня 1931(1931-03-19)[1][2][2] (91 рік)
Рівне, Ровенський повіт, Волинське воєводство, Польська Республіка[3]
Місце проживання Пасадена, Каліфорнія, США
Країна США
Діяльність фізик, викладач університету
Alma mater Гарвардський університет
(доктор філософії, 1953)
Галузь Теоретична фізика
Заклад Каліфорнійський технологічний інститут, Брандейський університет
Науковий керівник Джуліан Сеймур Швінгер
Аспіранти, докторанти Lee Smolind[4], Richard Paul Woodardd[4] і Kellogg Stelled[4]
Членство Національна академія наук США, Американська академія мистецтв і наук, Туринська академія наук[2] і Лондонське королівське товариство[5]
Відомий завдяки: Формалізм АДМ, квантова гравітація, супергравітація, конформна аномалія, величини 2 + 1 розміру та квантова теорія поля Чорна-Саймона, частково безмасові системи в просторі анти-де Ситтера
Нагороди Медаль Ейнштейна, приз Данні Хейнеман, співробітник Гуггенхайма, член Фулбрайтів, науковий співробітник Американського фізичного товариства, Національна академія наук, Американська академія мистецтв та наук, академія наук у Тороні, Італія

CMNS: Стенлі Десер у Вікісховищі

Стенлі Десер (нар. 1931 року) — американський фізик, відомий своїми внесками до загальної теорії відносності. В даний час він є емерит Анчелл професор фізики в Університеті Брандейс в штаті Уолтем, штат Массачусетс і старший науковий співробітник Каліфорнійського технологічного інституту.

Біографія[ред. | ред. код]

Десер отримав ступінь бакалавра в 1949 році в Бруклінському коледжі в Нью-Йорку та отримав ступінь магістра в 1950 році в Гарвардському університеті, де також отримав докторський ступінь у 1953 році статті «Релятивістська взаємодія двох тіл». З 1953 по 1955 рік він працював в Інституті підвищення кваліфікації в Принстоні. Він працював в інституті Ніллес-Бора з 1955 по 1957 р.р., А також викладав у Гарвардському університеті з 1957 по 1958 рр. Він був запрошеним професором у Сорбонні протягом 1966-7 і 1971-2, провів приїзну професора в коледжі All Souls в Оксфорді в 1977 р., а також Лев Лексури в Гарварді в 1975 р.

У контексті загальної теорії відносності, він розробив, з Річардом Арновіттом і Чарльзом Мізнером, в формалізму АДМ, грубо кажучи, спосіб опису простору — часу в просторі розвивається в час, що дозволяє теоретично переробці Ейнштейна з точкою зору більш загального формалізму Використовується в фізиці для опису динамічних систем, а саме гамільтонового формалізму. У рамках цього формалізму існує також прямий спосіб визначити в глобальному масштабі такі величини як енергія або, рівноцінно, маса (так звана маса / енергія АДМ), який, за загальною теорією відносності, взагалі не є тривіальним. З L. Abbott, Deser розширив поняття енергії для гравітації з космологічною постійною. І з Клаудіо Тейтельбойм він показав, що супергравітація має позитивну енергію.

Інший з дослідницьких інтересів Десера — коваріантна квантова гравітація. Дезер застосував новий формалізм коваріантної квантової теорії поля, розроблений Жерардом Хофтом і Мартюсом Вельтманом на початку 1970-х років. З Пітером ван Ньювенхуазен він продемонстрував неперенормируемость однієї петлі загальної теорії відносності плюс електромагнетизм, плюс Янг-Міллс, плюс Дірек-Ферміон і плюс космологічна константа. Очевидний тупик, виявлений цими зусиллями, частково подолано в 1976 році, після яскраво незалежного підходу від сучасної роботи Даніеля Фрідмана, Серхіо Феррари та Пітера ван Найувенхуазена, коли Десер іБруно Зуміно продемонстрував, що до загальної теорії відносності можна додати поле обертання 3/2 для створення послідовної локально суперсиметричної теорії, яка називається супергравітацією.

У 1994 році Дезер разом з Арновіттом і Міснером отримав премію Дані Хайнеман за математичну фізику. Він разом з Місером виграв медаль «Ейнштейн» у 2015 році. Він був Гуггенхаймом і співробітником Фулбрайта, отримав почесні докторські студії зі Стокгольмського університету (1978 р.) Та Інститут технологій Чалмерса (2001 р.), І є членом Американської академії мистецтв та наук та Національної академії США наук. У 2004 році в його честі була відзначена конференція в Анн-Арбор, штат Мічиган.

Конференція на честь Стенлі Дезера та співробітників ADM була проведена в листопаді 2009 року в Техаському університеті A & M на 50-річчя їх дослідження.

Примітки[ред. | ред. код]