Степан Дропан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Степан Дропан
Dropan.jpg
Народився дата невідома
Помер дата невідома
Львів

Степа́н Дро́пан — перший львівський друкар, що працював у місті в XV ст. За повідомленням монахів (1791), 1460 року Степан Дропан подарував монастирю святого Онуфрія у Львові свою власну друкарню.[1]

Дослідження[ред. | ред. код]

За дослідженнями українських та закордонних учених, у середині XV ст. у Львові працювала друкарня Степана Дропана, заможного львівського міщанина, який, судячи з архівних документів, подарував згодом цю друкарню Свято-Онуфріївському монастирю. Свого часу друкарня потрапила до Степана Дропана завдяки його тестю — Яну Зоммерштайну, пам'ять про котрого залишилася у львів'ян дещо трансформованими назвами — передмістя Замарстинів і Замарстинівської вулиці.

Ці факти дають науковцям підстави вважати, що українське друкарство почалося у Львові в XV ст.[2] і мало корені з тогочасних німецьких князівств, а не з Московії XVI ст., як на тому наполягають науковці Росії.

Саме до монастиря Св. Онуфрія через 112 років, у 1572 р., приїхав Іван Федорович, щоб відродити друкарство в місті. Про це, зокрема, свідчать слова з післямови «Апостола» (1574), викарбувані також на надгробку Федоровича.[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Запаско Я., Мацюк О., Стасенко В. Початки українського друкарства. — Львів, 2000. — 222 с.
  2. Украина: Полная энциклопедия / Авт. -состав. В. М. Скляренко, Т. В. Иовлева, В. В. Мирошникова, М. А. Панкова; Худ ож. -оформ. Л. Д. Киркач-Осипова. — Харьков: Фолио, 2007. — 463 с. — С. 329. (рос.)
  3. Українці у світі — Дропан Степан

Посилання[ред. | ред. код]