Стерилізація жінки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Стериліза́ція жі́нки — один з методів хірургічної контрацепції, що припускає створення непрохідності маткових труб хірургічним шляхом. У цьому сперматозоїди не можуть досягти яйцеклітини. Лібідо, здатність до зносин і оргазм у при цьому зберігається. Зберігаються і менструації. Операція, як правило, необоротна. Рекомендується жінкам, які вже мають дітей і не бажають у майбутньому завагітніти.

Законодавство[ред.ред. код]

Україна
Громадянам та гостям України стерилізація (і вазектомія) дозволяється за медичними показаннями. Стерилізація недієздатної особи здійснюється лише за згодою її опікуна.
Швеція
Громадянам Швеції стерилізація (і вазектомія) дозволяється з 25 років. У 2012 році стерилізували 4800 громадян, більше 2/3 з них — жінки. Ціна стерилізації значно розрізняється залежно від округів країни. У більшості округів вона дорівнює 300 шведським кронам. У 8 округах ціна — 2400 крон, а на півдні країни — 13 200 крон.
Білорусь
Громадянам та гостям Білорусі стерилізація (і вазектомія) дозволяється з 18 років. Станом на 2009 рік цей метод контрацепції в Білорусі малопопулярний. За 2008 рік в Мінській області вазектомія була проведена 2 рази.
Росія
Громадянам Росії стерилізація (і вазектомія) дозволяється тільки у віці старше 35 років або при наявності 2 дітей, а за наявності медичних показань та згоди громадянина — незалежно від віку та наявності дітей.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]