Стефанишина Ольга Анатоліївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стефанишина Ольга Анатоліївна
Народилася 14 травня 1983(1983-05-14) (36 років)
м. Київ, Україна.
Громадянство українка
Діяльність антикорупційна активістка
Alma mater Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Партія Політична Партія "Голос"
Україна Народний депутат України
9-го скликання
Голос 29 серпня 2019

Стефанишина Ольга Анатоліївна - вважає себе реформатором закупівель медичної галузі та антикорупційною активісткою. Член партії "Голос"[1].

Освіта[ред. | ред. код]

Здобула освіту в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, де отримала ступінь магістра за спеціальністю «Мова та література» (англійська, німецька).

Діяльність[ред. | ред. код]

З 2018 р. була заступницею міністра охорони здоров’я України. Координувала такі напрямки роботи: виконання євроінтеграційних зобов'язань України у сфері охорони здоров'я, державні закупівлі ліків і медвиробів, вакцинація та громадське здоров'я.

Впродовж семи років (2011—2018) була виконавчою директоркою БФ «Пацієнти України». До цього з 2007 р. керувала відділом політики та адвокації у ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

12 грудня 2019 року увійшла до складу Міжфракційного об'єднання «Гуманна країна», створеного за ініціативи UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.[2]

Співавторка законопроекту № 2089, в якому вона пропонує легалізувати "паралельний імпорт" ліків. Держава усувається від функції контролю за якістю імпортованих ліків, а переклад інструкцій по вживанню ліків на українську мову покладається на виробника, як і вся відповідальність за можливі помилки. Законопроект №2089 викликав гостру дискусію в експертному середовищі країни і був підданий гострій критиці. Так, депутатку звинуватили у тому, що вона лобіює інтереси великих фармацевтичних компаній третіх країн світу, які зможуть безконтрольно завозити і Україну свою продукцію і продавати українському споживачеві.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Стефанишина Ольга Анатоліївна від НАЗК - Декларації
  2. Стефанишина Ольга Анатоліївна, Міністерство охорони здоров`я
  3. Ольга Стефанишини Українська правда

Примітки[ред. | ред. код]